Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Gülay Uygun’un son görüntüleri ortaya çıktı

Aleyna Çakır cinayeti sonrası gözaltına alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun’un şüpheli ölümüyle ilgili Emniyet fezlekesi savcılığa gönderildi. Fezlekede anne Uygun’un güvenlik kamerasına yansıyan son görüntüleri de yer aldı.

BOLD – Türkiye gündemine oturan Aleyna Çakır olayıyla tanınan şüpheli Ümitcan Uygun’un 17 Eylül’de Ankara Keçiören’deki dağlık bir alanda cesedi bulunan annesi Gülay Uygun ile ilgili polis fezlekesi tamamlandı.

FARKLI YERDE 3 DEFA KAMERA AÇISINA GİRDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı talimatlı soruşturma için hazırlanan fezlekedeki güvenlik kameralarına dair görüntü inceleme tutanağı, anne Uygun’un cesedinin bulunduğu alana nasıl gittiğini ortaya koydu. Buna göre Uygun evinden çıktıktan sonra saat 08:58’de Aleybey Sokak’ta bir iş yerinin kameralarına yansıdı. Saat 08:59’da Sanatoryum Caddesi’nde başka bir kameranın açısına girdi. Elinde beyaz renkli poşet bulunan kadın, caddede bir süre durduktan sonra kamera açısından çıktı. Sonrasında başka bir kamerada taksiye binerken ki görüntüsü yer aldı.

YALNIZ DALGIN VE BOŞ BAKTIĞINI SÖYLEDİ

Polisin ulaştığı taksi şoförünün ifadesi fezlekeye şu şekilde girdi: “44-50 yaşlarında sarışın bir kadın taksiye bindi ve Bağlum son duraktaki villalara doğru sürmemi istedi. Elinde poşet vardı. Maskesi de çenesinin altındaydı. Arka koltukta olduğu için uyarma ihtiyacı duymadım. Aramızda başka konuşma geçmedi. Bağlum son durakları geçtikten sonra meskenin kalmadığı bölgeye gelince devam edip etmeyeceğimizi sordum. Bana, ‘Siz devam edin, geldiğimde söyleyeceğim’ dedi. Yaklaşık 5 kilometre sonra durmamı söyledi. 100 lira verdi, para üstünü verdikten sonra inerek yolun karşısına geçti. Geri döndüm, aynadan baktığımda kadınında aynı istikamete yürüdüğünü gördüm. Oradaki hobi bahçelerine gittiğini düşündüm. Daha önce gördüğüm biri değildi. Yol boyunca telefon görüşmesi yapmadı. Yalnız dalgın ve boş baktığını hatırlıyorum.”

TELEFON KONUŞMALARI MESAJLAŞMALARI ARAŞTIRILACAK

Uygun’un telefon incelemesi sonucu hazırlanan rapor da fezlekede yer aldı. Savcılık, kayıtları inceleyerek o sabah kimle konuştuğunu, mesajlaştığını ve cevapsız çağrıları olup olmadığını araştıracak. Öte yandan fezlekede WhatsApp kayıtları da yer aldı. Üye olduğu WhatsApp gruplarının akraba grupları olduğu, kendisince oluşturulmuş WhatsApp grubu bulunmadığı notu düşüldü.

Sınırda görevli teğmen mektup bırakıp intihar etti

Gündem

Yeni Türkiye’de İnfaz Memuru Kenan Düşünceli de mahkemenin kararını takmıyor

Cezaevinde lenf kanseri olan kursiyer Teğmen Ercan Dağhan durumu için hastaneye yazı yazılmasını isteyen mahkemenin karar yazısı gardiyan Kenan Düşünceli tarafından ilgili yerlere ulaştırılmıyor.

BOLD – Dört yıldır Ankara Sincan Cezaevinde tutuklu olan kursiyer teğmen Ercan Dağhan, 10 gündür lenf kanseri teşhisiyle Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 4. katında tedavi görüyor. Dağhan’ın ailesi cezaevinde kanser olan çocuklarının tedavi edilebilmesi için tahliye edilmesini istiyor.

Ercan Dağhan’ın yargılandığı 4. Ağır Ceza Mahkemesi de cezaevine gönderdiği ‘Acele’ ibareli yazıda, Dağhan’ın hastalığından ötürü cezaevine kalıp kalamayacağına ilişkin hastaneye yazı yazılmasını istedi.

PATOLOJİ SONUCU ÇIKSIN SONRA

Mahkemenin yazısını paylaşan baba Muharrem Dağhan ise ilginç bir iddiayı sosyal medya hesabından dile getirdi. Baba Dağhan, oğlu için mahkemeden gönderilen yazının infaz Memuru Kenan Düşünceli’nin elinde olduğu ve ilgili yere ulaştırılmadığını söyledi. Dağhan paylaşımında şu ifadeleri kulandı: “Oğlum Ercan Dağhan için 4.ağır ceza mahkemesinin göndermiş olduğu yazıyı infaz memuru KENAN DUSUNCELİ hastaneye hocalara teslim etmiyor elinde tutuyor. Ben telefonla ulaştım kendisine, neden yazıyı teslim etmediniz diye. Patoloji sonucu çıksın ondan sonra diyor.”

BİLDİĞİN YERE ŞİKAYET ET

Gardiyan Düşünceli’nin kendisini doktorların yerine koyduğunu söyleyen Dağhan: “Ben söyledim. Neden teslim etmiyorsunuz ‘Sizin hakkınızda Cumhuriyet Savcısına suç duyurusunda bulunacağım’ dedim. ‘Bildiğin yere şikayet et’ diyor. Nereden alıyor bu gücü. Kendisini doktor heyetinin yerine koyuyor” ifadelerini kullandı.

Kanser hastası Ercan Dağhan’a mahkum yatağında kelepçeli işkence!

Okumaya devam et

Gündem

Solcu isimleri hedef gösteren Hikmet Çiçek’e 48 yalanlama

Hikmet Çiçek’in yazdığı ‘FETÖ’nün Solcuları” isimli kitapta, ‘Abant Müdavimleri’ olarak adı geçirilen 48 kişi, kendileriyle ilgili iddiaları yalanlayarak hedef gösterildikleri gerekçesiyle tekzip yayınladı.

BOLD – Hikmet Çiçek’in Kırmızı Kedi Yayınevinden çıkan kitabı, kitapta adı geçen bazı isimlerin tepkisini çekti. Çiçek kitabında, ‘Abant Müdavimleri’ diye adlandırdığı 48 solcunun, Hizmet Hareketi mensuplarının Abant’ta düzenlediği toplantılara katıldığını iddia etti. İlgili kitapta adı geçen 48 kişi ortak bir açıklama yaparak Çiçek’in iddialarını yalanladı.

Ortak imzalanan bildiride kitabın karanlık odakların amacına hizmet ettiği belirtilerek şunlar kaydedildi: “Kitabın 41-45. sayfalarında, isimlerimizin yer aldığı uzun listenin başlığı “İşte Abant Müdavimleri”dir. Başlıktan hemen sonraki cümlede ise “Abant toplantılarının çeşitli yıllardaki katılımcılarının listesi alfabetik olarak şöyleydi” denmektedir” denildi.

TOPLANTIYA KATILMAK SUÇ DEĞİL

Böyle bir kitapta isimlerinin yer almasının yalan, hedef gösterme ve ihbar niteliğinde olduğunun belirten solcular açıklamanın devamında: “Öncelikle; açık ve yasal bir toplantıya katılmanın suç olmadığını, söz konusu toplantılara demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne bağlılığından kuşku duymadığımız birçok kişinin de katıldığını belirtmek isteriz. Ancak, kitapta “Abant Müdavimleri” olarak adı geçirilenlerden çoğunun Abant toplantıları ile hiçbir ilgisinin bulunmaması, yazarın amacının kişi yıpratmak ve hedef göstermek olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Bunun kanıtı, biz aşağıda imzası bulunan kişilerin Abant toplantılarına bir kez dahi katılmamış olmamızdır. Kimlerin hangi amacına hizmet ettiği bilinmeyen yazar sıfatlı kişinin, konuya ilişkin olarak bir haber sitesinde yayınladığı ve aynı listeyi tekrarladığı yazısında gerçek dışı ve karalayıcı yeni yalanlarla iftiralarını sürdürmesi, hedef göstermek amaçlı bilinçli bir saldırının parçası olduğunun açık kanıtıdır. Yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla; yazarı ve kitabı basan yayınevi yönetimini tarafımızdan özür dilemeye, kamuoyu önünde yalanlarını düzeltmeye, kitabın ilgili bölümlerini yayımdan kaldırmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ADI GEÇEN SOLCULAR

Kitapta adı geçen isimler ise şöyle: Adalet Dinamit, Ahmet Aykaç, Ahmet Çakmak, Ahmet Dindar, Ali Uçansu, Ayşe Erzan, Ayşegül Devecioğlu, Betül Tanbay, Burhan Şenatalar, Celal Korkut Yıldırım, Çiğdem Yalçın Pamukçu, Emel Ataktürk, Ergin Cinmen, Esra Koç, Esra Mungan, Ferdan Ergut, Fikret Adaman, Filiz Kutlar, Gençay Gürsoy, Gülay Günlük Şenesen, Hacer Ansal, Hasan Yazıcı, Huri Özdoğan, Jale Parla, Kuvvet Lordoğlu, Lale Mansur, Lale Tayla, Melek Ulagay, Murat Çelikkan, Necmiye Alpay, Nesrin Sungur Çakmak, Neşe Erdilek, Nuray Uzunören, Nurhan Yentürk, Oya Baydar, Ozan Erözden, Öget Öktem Tanör, Reşit Canbeyli, Rezzan Tunçay, Semra Somersan, Şahika Yüksel, Tahsin Yeşildere, Tatyos Bebek, Teoman Pamukçu, Tuğrul Eryılmaz, Ümit Şenesen, Vecdi Sayar, Viki Çiprut.

MİT yine adam kaçırdı: Beni takip ediyorlar telefonum kapanırsa savcılığa başvur

Okumaya devam et

Gündem

Günlük resmi koronavirüslü hasta sayısı 2 bine dayandı: Bugün 75 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığının açıkladığı günlük koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 75 kişiyle birlikte toplam can kaybı 9 bin 371’e yükseldi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 75 kişiyle birlikte toplan can kaybı 9 bin 371’e yükseldi. Son 24 saatte yapılan 116 bin 249 Kovid-19 testinin sonucuna göre bin 958 yeni hasta tespit edildi.Böylece toplam hasta sayısı 349 bin 519’a yükseldi.

AĞIR HASTA SAYISINI AZALTMADAN BAŞARI GÜÇ

Verileri sosyal medya hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bugün tespit edilen 1.958 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısını azaltmadan mücadelemizi başarıya ulaştırmamız güç. Bunu ancak tedbirlere birlikte uyarak güç birliği ile sağlayabiliriz. Sağlık çalışanlarımızın emeklerini katkı vererek yüceltelim” dedi.

Süper Lig’e koronavirüs engeli: 19 vakanın olduğu Hatayspor’un yine maçı ertendi

Dünyada koronavirüs: Kabe ibadete açıldı küresel ekonomi çöküşte

Okumaya devam et

Popular