Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Kuran-ı Kerim’i suç delili diye mühürleyip koliye koydular

Kuran-ı Kerim, suç delili, mühürlü koli

Hizmet Hareketi mensuplarına yapılan operasyonlarda Kur’an tefsiri ve hadis kitaplarına suç delili olarak el koyulduğunu gösteren fotoğraflara yenisi eklendi. Bir adliyede, Kuran-ı Kerim ve dini kitapların suç delili olarak bir koliye konup mühürlendiği ortaya çıktı. Eski hakim Osman Kaçmaz, “AKP döneminde Kuran-ı Kerim’in suç delili sayılıp el koyulduğunu gözlerimle gördüm” dedi.

BOLD – Eski Hakim Osman Kaçmaz, Kuran-ı Kerim ve dini kitaplara suç delili olarak el konulduğunu gösteren fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Kuran-ı Kerim ve muhtelif okuma kitapları başlıklı mühürlü kolinin fotoğrafını paylaşan Kaçmaz, “CHP’nin Tek Parti döneminde Kuran-ı Kerim’i suç delili sayıp topladıkları iddiası doğru mudur bilmem ama bu gün AKP döneminde Kuran-ı Kerim’in suç delili sayılıp el koyulduğunu gözlerimle gördüm” ifadesini kullandı.

Kur'an Osman Kaçmaz

KUTSAL KİTABIMIZ KUR’AN’I KOLİYE KOYUP MÜHÜRLEDİLER

Kaçmaz’ın paylaştığı 9 nolu mühürlü kolinin üzerinde beyaz bir sayfa üzerine ‘Kuran-ı Kerim ve Muhtelif Okuma Kitapları 108 adet’ yazısı yazıldığı görülüyor. Kırmızı bir resmi mühür bulunan koliye yapıştırılan tutanakta ise Kuran-ı Kerim ve dini kitapların listesi yer alıyor.

SÖZLER, EFENDİMİZ, HAYAT KAYNAĞIMIZ NAMAZ…

Hizmet Hareketi mensubu bir kişinin ev aramasında suç delili olarak el konulduğu düşünülen listede yer alan kitaplardan bazıları şöyle:

“Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz Muhtasar, Reşit Haylamaz
Hayat Kaynağımız Namaz Yusuf Güven
Sözler Bediüzzaman Said Nursi
Efendimizin Bir günü Prof. Dr. Abdülhakim Yüce
Sorulara Açılan Pencereler Muhittin Küçük”

KURAN VE TEFSİR KİTAPLARI SUÇ DELİLİ

Kur’an tefsiri ve hadis kitaplarına daha önce yürütülen soruşturmalarda da el konulması tepki çekmişti. Geçtiğimiz Haziran ayında Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen cemaat soruşturmasında, bir eve baskın düzenleyen polis, Kur’an ve hadis kitaplarına suç delili olarak el koydu. Devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı da geçtiği haberde Kur’an ve hadis kitaplarını yasaklı yayın olarak abonelerine servis etti. KOM’da sergilenen yasak kitaplar arasında Elmalılı Kur’an meali ve tefsiri, İslam Fıkhı Ansiklopedisi, El-Kulûbu’d-Dâria adlı dua kitabı ve Kütübi Sitte adlı hadis ansiklopedisi dikkati çekti.

Mustafa Kabakçıoğlu’nun cezaevinde vefatı TBMM gündeminde

Gündem

Eşi ve iki çocuğunu depremde kaybetti

İzmir Seferihisar’da meydana gelen depremde, İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Nuri Seha Yüksel’in eşi ve iki çocuğu, enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında 6.8 büyüklüğündeki deprem meydana geldi. Deprem, Seferihisar’ın yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerde yoğun olarak hissedildi.

ÇÖKEN BİNADA YAŞAMLARINI YİTİRDİLER

Manavkuyu semtinde çöken binadan, Tabip Odası Genel Sekreteri Yüksel’in eşi ile kızı Dila ve oğlunun cansız bedenleri çıkarıldı. Türk Tabipleri Birliği (TTB), Yüksel’in eşi ve iki çocuğunun yaşamını yitirdiği sosyal medyadan şöyle duyurdu: “Bugün meydana gelen depremde İzmir Tabip Odası genel sekreteri arkadaşımızın Eşi ve 2 çocuğunu yitirdiğimizi üzüntü ile öğrendik. Acımız tarifsiz. Hepimizin başısağolsun. Depremde yakınlarını kaybeden acılı ailelere başsağlığı ve sabır, yaralananlara iyilik diliyoruz.”

 

Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi

Okumaya devam et

Gündem

Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi

İzmir’in Seferihisar açıklarında meydana gelen ve birçok ilde hissedilen 6.8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 20’ye, yaralıların sayısı ise 786’ya yükseldi.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında 6.8 büyüklüğündeki depremde bazı binalar yıkılırken çok sayıda binada hasar meydana geldi. AFAD, depremde 1’i boğulma olmak üzere 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 786 kişinin yaralandığını bildirdi.

BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ, ARTÇILAR SÜRÜYOR

Deprem İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedildi. Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. AFAD, İzmir’de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede, 23’ü 4’ün üzerinde 196 artçı sarsıntı yaşandığını bildirdi.

YARALI SAYISI 786’YA YÜKSELDİ

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü İzmir’in Seferihisar açıkları olan depremde 1’i boğulma olmak üzere 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 786 kişinin yaralandığını bildirdi.

 

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’e araç girişine kısıtlama getirildi

6.8 büyüklüğünde depremin yaşandığı İzmir’e araç girişlerine sınırlama getirildi. Kontrollü olarak sağlanan kente girişlerde, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

BOLD – Yaşanan depremin ardından İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanıyor, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

Merkez üssü Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından kente girişler kısıtlandı. İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanırken, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor. Kentten çıkışlarda ise herhangi bir kısıtlama uygulanmıyor.

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Popular