Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

15 Temmuz Ahırı’ndaki kursiyer teğmenler beraat etti

15 Temmuz Ahırı olarak tarihe geçen sembol fotoğrafta yer alan kursiyer teğmen Mutlu Gülerce ve arkadaşları darbe yaptıkları iddiasıyla yargılandıkları davadan beraat etti.

BOLD – 15 Temmuz Jandarma Okullar Komutanlığı davasında karar dün açıklandı. Kışla dışına çıkılmadığı, hiç kimsenin zarar görmediği davada yargılanan askerlerin tümü beraat etti. Bazı kursiyerlere örgüt üyeliğinden ceza verilirken bazılarının dosyası da ayrıldı.

O fotoğrafta yer alan askerlerden Mutlu Gülerce o gün o ahırda yapılan işkenceleri ilk kez Şubat 2020’de Bold Medya’ya anlatmıştı. Beraat kararını sosyal medya hesabından duyuran Gülerce, “Jandarma Okullar Kom. davasında tüm kursiyerler darbeden beraat etti. Bazı arkadaşlarımıza üyelikten ceza verildi. Bazılarının dosyası ayrıldı. Birçok arkadaşım beraat etti. Ben de beraat alanlar içindeyim. Tek tesellimiz tutuklu kimse kalmadı” dedi.

“SÖYLEYİN BU UTANMAZ MÜFTERİYE”

Gülerce, 15 Temmuz’un ardından sembol fotoğraflardan biri olan, bir ahırda askerlerin çıplak şekilde elleri arkadan kelepçeli fotoğrafı paylaşan Saadet Partili avukat Ali Aktaş’a da tepki gösterdi. Gülerce, “Bu resimdeki askerlerden biriydim. Devrelerimle birlikte 16 Temmuz sabahında okuldan alınıp bu ahıra götürülmüş ve insanlık dışı muamele görmüştük. Sonrasında A. Aktaş gibilerin lincine maruz kalmıştık. Bugün ben ve devrelerim darbeden beraat etti. Söyleyin bu utanmaz müfteriye” diye yazdı.

15 Temmuz Ahırı’nda tutulan askerlerden biri ilk kez konuştu

Gündem

Sokağa çıkma yasağında binlerce kişi sokaktaydı

Tüm uyarılara rağmen binlerce kişi Kovid-19 yasağına uymadı. İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı rakamlara göre hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağını çiğneyen 2 bin 671 kişiye işlem yapıldı.

BOLD – İçişleri Bakanlığı hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağıyla ilgili ihlalleri paylaştı. Bakanlığın açıklamasına göre hafta sonu uygulanan yasakta 12 bin 671 kişiye adli ve idari işlem yapıldı.

Türkiye gerçek rakamların açıklanmasıyla birlikte dünyadaki vaka sıralamasında üst sıralara yerleşti. Salgının daha fazla yayılmasını engellemek için getirilen sokağa çıkma yasağını ise hafta sonu binlerce kişinin çiğnediği ortaya çıktı.

İçişleri Bakanlığının açıklamasında, kısıtlama kararına büyük oranda uyulduğu vurgulanırken “Kısıtlama kararına uymayan vatandaşlarımıza ise idari ya da adli işlem uygulanmıştır. Söz konusu kısıtlama kararına uymayan toplam 12 bin 671 kişiye Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ve Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır” denildi.

Okumaya devam et

Gündem

Kız arkadaşını bıçaklayıp sosyal medyada “gururluyum” yazdı

Kadına şiddet, sosyal medyada gurur sebebi oldu. Kız arkadaşını sokak ortasında bıçaklayan Ümit D. isimli erkek, sosyal medya hesabından “gururluyum” şeklinde paylaşım yaptı.

BOLD – Tartıştığı kız arkadaşını sokak ortasında bacağından bıçaklayan Ümit D.’nin sosyal medya paylaşımı tartışma sebebi oldu. Ümit D. “Ben gururluyum, yapmayın etmeyin memleketten gidin dedim bıçakladım” ifadelerini kullandı.

Aydın Nazilli’de 25 yaşındaki Ümit D. ile kız arkadaşı Rüya Yılmaz İstasyon Meydanı’nda karşılaştı. Sonra aralarında tartışma yaşandı. Ümit D. tartıştığı kız arkadaşı Rüya Yılmaz’ı sokak ortasında sağ bacağından bıçakladı.

Genç kadın bir anda kanlar içinde kaldı. İlk müdahaleyi ise çevredeki vatandaşlar yaptı. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Rüya Yılmaz Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alınırken, şüpheli Ümit D. ise polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Birgün’ün haberine göre Rüya Yılmaz’ı bıçakla yaralayan Ümit D. sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ben gururluyum, yapmayın etmeyin memleketten gidin dedim bıçakladım” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Gündem

Salgınla mücadelede gözler kabine toplantısında

Koronavirüsle mücadele için alınan kararlara karşın virüsün yayılışı önlenemiyor. Bu kapsamda bugün yapılacak Kabine toplantısından ‘Kovid-19’la mücadele için yeni kısıtlamalar çıkması bekleniyor. 

BOLD – Kovid-19 salgınının hızla tırmanması sonrası AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne çevrildi. Toplantıda hafta sonu sokağa çıkma yasağının genişletilmesi, yasağın bazı illerde hafta içi de uygulanması ve büyükşehirlere seyahat kısıtlaması gibi yeni önlemler getirilmesi bekleniyor.

AŞI ÇALIŞMALARI DA ELE ALINACAK

Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın haberine göre; kabine toplantısından, hafta sonları devam eden sokağa çıkma kısıtlamasının bazı şehirlerde hafta içi günlerinde de uygulanması veya hafta sonu uygulamasının kapsamının genişletilmesi kararı çıkabilir. Kabine toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son 10 günlük tabloyla ilgili kapsamlı bir sunum yapacak. İllerdeki son tablo ve aşı çalışmaları da değerlendirilecek.

BİLİM KURULU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ÖNERDİ

Bilim Kurulu’nun da kısıtlamalar konusunda kabineye öneriler de bulunduğu, uygulamaların da bu doğrultuda hayata geçirilebileceği kaydedildi. Kurulun önerileri arasında iki haftadır hafta sonları saat 20.00’den sabah saat 10.00’a kadar uygulanan sokağa çıkma yasağı salgının ilk günlerindeki gibi tüm güne yayılması, salgının kontrol altına alınamadığı bazı şehirlerde sokağa çıkma kısıtlamasına hafta içi günler de dahil edilmesi, vaka ve ölüm sayılarının yüksek olduğu Adana, Hatay, Artvin, Aydın, Çanakkale, Ordu, Tokat, Zonguldak, Mersin, Osmaniye, Samsun, Muğla, Bursa İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli gibi şehirlere yönelik olarak salgının seyrine göre kademeli şekilde seyahat kısıtlaması getirilmesi yer alıyor.

AKP’nin paralel Hazinesi

Okumaya devam et

Popular