Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İzmir’de acı büyüyor: Ölü sayısı 58’e çıktı

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde can kaybı artıyor. Depremde ölenlerin sayısı 58’e, yükseldi. 920 yaralıdan hastanede tedavisi sürenlerin sayısı ise 218 oldu. Yoğun bakımdaki 8 hastadan 3’ünün durumu ağır.  8 binada arama kurtarma çalışmaları ise devam ediyor.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında 6.6 büyüklüğündeki depremde can kaybı artmaya devam ediyor. AFAD’ın saat 9:30’da yaptığı açıklamaya göre ölü sayısı 49 kişiydi. Bu açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan üzücü bir haber daha geldi. Toplam ölü sayısı 51’e yükseldi. Sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ölü sayısının 55 yükseldiğini duyurdu. Bir sonraki açıklama ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Son rakamlara göre ölü sayısı 58 oldu.

Açıklamaya göre 920 yaralı var. Yaralılardan 218’inin tedavisi farklı hastanelerde devam ediyor. Yoğun bakımda ise 3’ü ağır olmak üzere 8 hasta tedavi görüyor.

Dempremde 17 bina yıkılmıştı. Bu binalardan 8’inde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Son durumla ilgili açıklama yapan Oktay “Hasarın en yoğun olduğu ilçemiz Bayraklı’da 6 binamız yıkık durumda, 7 binamız acil yıkılacak durumda, yine 9 binamız ağır hasarlı, 3 binamız orta hasarlı ve 260 binamız da az hasarlı olarak tespit edilmiş durumda. 586 binamızda hasar olmadığını tespit etmiş durumdayız. Bornova, Bayraklı, Buca ve Konak ilçesinde olmak üzere toplam 3 bin 880 çadır kurulması planlanıyor” dedi.

Diğer yandan İzmir ve çevresi artçı depremlerle sarsılmaya devam ediyor. Büyüklüğü 4’ün üzerinde olan 40’tan fazla  artçı deprem kaydedildi.

 

Depremin vurduğu İzmir’de 811 bin kaçak yapı İmar Barışı’yla affedildi

Gündem

Yeni sokağa çıkma yasakları geliyor: Haftasonu tam haftaiçi geceleri

Koronavirüs için yeni tedbirlerin alınacağını söyleyen gazeteci Candaş Tolga Işık, haftasonları tam kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı geleceğini söyledi.

BOLD – Koronavirüs salgınında can kayıpları ve yeni vaka sayılarında her gün yeni bir rekor kırılıyor. Hafta başı yapılacak Kabine toplantısı sonrası, Bilim Kurulunun tavsiye kararları doğrultusunda bir dizi yeni koronavirüs tedbirinin açıklanması bekleniyor.

YIL SONUNA KADAR

Bu tedbirle ilgili gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından bazı duyumları paylaştı. Işık, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “HükUmet yarın yıl sonuna kadar uygulanacak yeni tedbirler almaya hazırlanıyor. Birçok önlem var masada son kararı kabine verecek ama blok bir sokağa çıkma yasağından ziyade haftasonları TAM kapanma, haftaiçi ise geceyle sınırlı sokağa çıkma yasağı ihtimali daha güçlü görünüyor.”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da son günlerdeki konuşmalarında yeni tedbirler alınacağına dair sinyaller verdi.

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün 185 kişi yaşamını yitirdi

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün 185 kişi hayatını kaybetti, yapılan testler sonucu da 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi. Böylece, Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 13 bin 558’e yükselirken toplam vaka sayısı da 494 bin 351 oldu.

Bugün iyileşen 4 bin 15 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı 400 bin 242’ye yükseldi. Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 3.4, toplam ağır hasta sayısının ise 5 bin 11 olduğu açıklandı.

verileri sosyal medyada hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bugün 6.439 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısı artmaya devam ediyor. Bu yükü başarıyla göğüsleyen sağlık çalışanlarımıza destek olun. Tedbirlere daha sıkı uyarak mücadeleye güç katın” dedi.

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Okumaya devam et

Gündem

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Eskişehir’de esnaf ziyareti yapan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf, “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz, çıldırdık artık” diyerek oynamaya başladı.

BOLD – DEVA Partisinin Eskişehir il kongresi için şehre giden Genel Başkan Ali Babacan, Odunpazarı’nda esnafı ziyaret etti. Babacan ziyaret sırasında ilginç bir sürprizle karşılaştı.

Ziyaret sırasında bir esnaf, Babacan’ı karşısında görünce oynamaya başladı. Oyun havası eşliğinde oynayan esnaf ekonomik krizden dert yandı.

Dertli esnaf kendisine doğru gelen Ali Babacan’a “Vergileri ödeyemiyoruz, kiraları ödeyemiyoruz. Çıldırdık artık” dedi.

Esnaf, Babacan’ı da karşılıklı oynamaya davet etti.

AKP’li Çamlı’nın babası, ecdat yadigarı çeşmeyi söktürüp yerine apartman dikmiş

Okumaya devam et

Popular