Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Bu hafta 7 film vizyona giriyor

Pandemi sürecinde Avrupa’da en fazla izleyici kaybına uğrayan ülke olan Türkiye’deki sinemalarda bu hafta 2’si yerli 7 yeni film gösterime giriyor.

BOLD – Hafta sonunda 33 filmi sadece 32.303 kişinin izlediği Türkiye’de bu hafta 7 film vizyon imkanı buluyor. Haftanın dikkat çeken yapımları Kosova’nın Oscar adayı “Yabancı” ve Kevin Costner’la Diane Lane’i bir araya getiren “Gitmesine İzin Ver”

İşte 6 Kasım Cuma günü vizyona girecek filmler…

YABANCI

Visar Morina’nın yönettiği ve Misel Maticevic, Sandra Hüller, Rainer Bock’un rol aldığı Yabancı (Exil) Almanya’da yaşayan 45 yaşındaki Kosova doğumlu Xhafer’in etnik kimliği nedeniyle uğradığı zorbalığı konu alıyor.

GİTMESİNE İZİN VER

Thomas Bezucha’nın yönettiği ve Kevin Costner ile Diane Lane gibi iki usta oyuncuyu bir araya getiren yapım, oğullarını kaybeden emekli bir şerif ve eşinin torunlarını bulmak için atıldıkları tehlike dolu serüvene odaklanıyor.

DÜRÜST HIRSIZ

Mark Williams’ın yönetmenliğinde Liam Neeson, Kate Walsh ve Anthony Ramos’u buluşturan “Dürüst Hırsız” âşık olduktan sonra teslim olmaya karar veren bir banka soyguncusunun hikâyesini anlatıyor.

85 YAZI

Bol ödüllü senarist ve yönetmen François Ozon tarafından yönetilen film, Normandiya sahilinde alabora olan bir teknede yolları kesişen Alexis ve David’in öyküsünü anlatıyor. Başrollerde Félix Lefebvre, Benjamin Voisin ve Philippine Velge bulunuyor.

DERİN KORKU

Neasa Hardiman’ın yönettiği “Derin Korku” filim, araştırma ekibi ile Batı İrlanda’da bir geziye çıkan biyoloji öğrenvisi Siobhan’ın karşılaştığı korku dolu olayları anlatıyor. Başrollerde Connie Nielsen, Dougray Scott, Hermione Corfield yer alıyor.

SON ŞAKA

Muhammet Erkam Bülbül’ün yönettiği ve Serdar Gökalp, Ege Kökenli, Gökay Müftüoğlu gibi isimlerin rol aldığı “Son Şaka” yaptığı telefon şakalarıyla ünlenen bir radyocunun sevgilisine unutulmaz bir evlilik teklifi yapmak istemesi sonrasında gelişen komik olayları konu alıyor.

AŞK SENİ BULUR

Hakan Yücel’in yönettiği ve Fırat Kaya, Aslı Şimşek, Şevki Özcan’ın rol aldığı romantik komedi Aşk Seni Bulur, âşık olduğu kız ile bir bağ kurmaya çalışan genç bir adamın hikâyesini anlatıyor.

Kültür

Muhittin Akgül’den yeni kitap: Hakkı Tutup Kaldırmak

Prof. Dr. Muhittin Akgül’ün Hakkı Tutup Kaldırmak isimli kitabı ABD ve Avrupa’da satışa sunuldu. Takdim yazısını Prof. Dr. Suat Yıldırım’ın kaleme aldığı kitapta hayatlarını hakkı ilan ve ila’ya adamış ve bu uğurda zulme ve haksızlıklara maruz kalmış örnek şahsiyetlerin hayatı anlatılıyor.

BOLD –  Süreyya Yayınları tarafından yayınlanan kitabında Prof. Akgül, insanlık tarihinin başından beri hakkın safında yer alan büyük rehberlerin gayretlerini Kur’ân-ı Kerîm’den örneklerle ortaya koyuyor

Hz. Âdem’in (aleyhisselam) oğlu Hâbil, Hz. Âsiye, Firavun sarayındaki mü’min yetkili, ölümü göze alarak Hz. Musa’ya (aleyhisselam) iman eden sihirbazlar, Hz. İsa’nın (aleyhisselam) havarileri, Habîb-i Neccâr, Ashab-ı Kehf , Ashab-ı Uhdûd’un müthiş işkencelerine ragmen hak yoldan dönmeyenler, Habeşistan kralı Necâşi Ashame anlatılıyor.

Kitaba hakkın zirvedeki temsilcisi son Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (aleyhissalatu vesselam) hakkı ikame için gerçekleştirdiği faaliyetler ile mühür basılıyor. Böylece eser, şimdi yaşayan ve gelecekte yaşayacak olan hak temsilcilerine ve onu temsil eden kutlulara tuttukları yolun, Hak Teâlâ’nın peygamberlerinin yolu olduğunu açıklayarak, onlara manevi bir kuvvet ve gıda veriyor. Şimdi yaşayan ve gelecekte yaşayacak olan Hakk temsilcilerine ve hakkı temsil eden kutlulara, örnek almaları ve hayatlarını benzetmeleri gerekli ideal örnekleri nazara veriyor.

Kitap Amerika’da www.antstores.com, Avrupa’da www.kitapdunyasi.eu mağazalarında satışa sunuldu. Kitabın dijital versiyonu ise 15 Nisan’da Apple ve Google mağazalarından satışa sunulacak.

 

 

Okumaya devam et

Kültür

Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen kitabı yayınlandı

Dr. Yüksel Çayıroğlu’nun kaleme aldığı “Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen” isimli kitap yayınlandı. Süreyya Yayınlarından çıkan kitap Gülen ve Hizmet Hareketi hakkında yazılmış en kapsamlı çalışmalardan biri olma özelliğini taşıyor.

BOLD – Yüksel Çayoroğlu, Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen isimli kitabında Gülen’in hayatına, fikir dünyasına, ilmî şahsiyetine, entelektüel yönüne ve Hizmet hareketine sunduğu katkılara ışık tutuyor.

Çayıroğlu, eserin yazılma maksadının, Hakka ve halka hizmet yolunda oldukça bereketli ve bir o kadar da çileli bir ömür geçiren Gülen’in farklı yönleriyle, özellikle ilmî ve fikrî hayatıyla daha yakından ve doğru bir şekilde tanınmasını sağlamak olduğunu belirtiyor.

Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen' - Tr724
“Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen” Avrupa’da www.kitapdunyasi.eu, ABD’de ANT Stores (www.antstores.com) mağazalarından ve dijital olarak e-kitap kanallarından temin edilebilir.

 

Okumaya devam et

Kültür

Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Rasim Öztekin hayatını kaybetti

Kısa süre önce geçirdiği kalp krizi yüzünden hastanede tedavi gören ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Rasim Öztekin hayatını kaybetti. Öztekin’in ölüm haberi sevenleri, hayranları ve sanatçı dostlarını hüzne boğdu.

BOLD – Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu 62 yaşındaki Rasim Öztekin dün öğle saatlerinde kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Öztekin’e Beykoz Devlet Hastanesi’nde ilk müdahale yapıldı. Ardından da Dr. Siyami Ersek Hastanesi’ne nakledilen Öztekin’in saat 15:30’da acilen ameliyata alındığı açıklandı.

Hastaneden yapılan ilk açıklamada, “Hastamızın geçmişinde de kardiyal sorunlar yaşamış. Hayati tehlikesi var, durumu ciddi. Şu an yoğun bakımda entübe” denildi. Ancak Öztekin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

GÜLE GÜLE BOB MARLEY FARUK

Cem Yılmaz’ın GORA filminde oynadığı karakterle özdeşleşen Rasim Öztekin’in ölüm haberinin ardından ‘Bob Marley Faruk’ paylaşımları sosyal medyada gündem oldu.

KAVUĞU ŞEVKET ÇORUH’A DEVRETTİ

Galatasaray Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun olan Rasim Öztekin, amatör tiyatro deneyiminin ardından Ferhan Şensoy’un ‘Orta Oyuncular’ topluluğunda profesyonel tiyatroya adım attı.

2016 yılında Kel Hasan Efendi’nin kavuğu Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi. Öztekin geçen sene kavuğu Şevket Çoruh’a devretti.

Öztekin, tiyatronun yanı sıra, birçok sinema ve dizi filmlerde de rol aldı. 1992-1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yapan Öztekin, 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’de Türkiye” adlı müzikali sahneledi.

Ünlü oyuncu bir dönem TRT’ye program metin yazarlığı ve Akşam gazetesinde de köşe yazarlığı yaptı.

8 Mart’ta 4 kadın 4 hikaye

 

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0