Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erkan Çıplak: Hukuk ülkeye geri döndüğünde görüşmek üzere!

Samanyolu TV’de yayınlanan ‘Küçük Gelin’ isimli dizinin senaryosunun çalıntı olduğu iddiasına senarist Erkan Çıplak’tan yanıt geldi. Avamlık vurgusu yapan Çıplak, “Zamanı geldiğinde ve hukuk ülkeye geri döndüğünde görüşmek üzere” dedi.

BOLD – Samanyolu TV’nin reyting rekortmeni dizisi ‘Küçük Gelin’ isimli dizinin senaryosunun kendisine ait olduğu iddiasıyla dava açan yazar Dursaliye Şahan’ın başvurusuyla ilgili istinaf mahkemesi kararını verdi.

Dursaliye Şahan

Yıllar sonra dizinin çalıntı olduğuna hükmeden mahkeme kararına dizinin senaristi Erkan Çıplak tepki gösterdi. Çıplak, mahkeme kararı ve senaryonun çalıntı olduğu haberlerini yapan medya kuruluşlarına şu cevabı verdi:

Senarist Erkan Çıplak

 • Hakkımda çıkan, habercilik başarısı ile değil, kopyala yapıştır avamlığında yapılan ve şahsıma yönelik ağır ithamlar içeren haberler yapıldıkça, ben de basın bildirisi yazmaktan vazgeçmeyeceğim! Bakalım kaç babayiğit yayınlayabilecek!
 • İki sene önce olduğu gibi dün yine bütün haber ve magazine sitelerinde “Küçük Gelin çalıntı çıktı” haberi yayınlandı. Ama öncekine ilave olarak “f…’nün kanalı, benim zanlı ve kaçak olduğum” ifadesi de eklenmiş.
 • Öncelikle buna cevap vereyim sonra ana konuya döneceğim. Ben kaçak değilim ve hiç de olmadım. Ben sadece binlerce insanın yaşadığı hukuksuzluğa maruz kalmamak için yurt dışına çıktım. Ve 45 yıllık ömrümde ve 20 yıllık meslek hayatım boyunca hakkımda açılan tek dava mevzu bahis olan “intihal davası”.
 • Daha önce de dediğim gibi konjonktürel sebeplerden dolayı dava aleyhimize sonuçlandı. Ve bu sonuca hiç şaşırmadım. Çünkü şundan çok emindim, dizi STV’de değil, ATV veya TRT‘de yayınlansaydı, dava süreci hem bu kadar sürmez, hem lehime sonuçlanır, hem de bu kadar haber olmazdı.
 • Daha ilk günlerde maksadın biraz da abalıyı dövmek olduğunu bildiğimden ve bütün saçmalıklara rağmen şu anki hukuk düzeninde STV lehine karar verebilecek bir hakimin varlığına inanmadığımdan davanın peşini çoktan bırakmış ve sadece üzülmüştüm.
 • Neden üzülmeyeyim ki, hayatımda ilk defa hırsızlıkla suçlanmıştım. Üstelik suçlayan kişiyi hatırlamıyordum bile. Hatta ilgili kişinin benimle nasıl tanıştığını bile dava dosyasında yazdıklarını okuyunca hatırladım. Davalı uzun uzun anlatmış bana göre zaman kaybı olan kısa görüşmemizi.
 • Sonunda ben de hatırladım. 2005 yılında STV’de yayınlanan “Büyük Buluşma” ve “Beşinci Boyut“ dizilerine “hikayeci” aramak için gazetelere ilan vermiştik. İlana başvuranlara randevu verip 15 dakika görüştükten sonra yeteneği görmek adına yazdığı bir hikayeyi istiyor veya bir konu verip hikaye bekliyorduk.
 • Yaklaşık altı aylık bir zamanda 120’ye yakın insanla görüşmüştüm. Ve bütün bu çaba boşa gitmişti, çünkü o kadar insandan sadece bir kişiyi yeterli bulmuş ve onunla da uzun yıllar çalışmıştık. Diğerlerini hatırlamam ve ne yazdığını bilmem mümkün değil.
 • Küçük Gelin dizisi daha önce dediğim gibi benim aklıma gelen fikir değil, 2012 yılında STV’de program koordinatörlüğü yapan Murat Kesgin’in akil insanların doğu raporunu incelediğinde ve Cannes film festivalinde çok izlenen bir Hint dizisinden (Balika Vadhu) etkilendiğinde bana söylediği bir dizi fikridir. Söylediği şey sadece “bir sosyal sorumluluk tadında bir küçük gelin hikayesi yapalım” şeklindeydi.
 • Sonrasında her biri mesleğinde çok iyi olan arkadaşlarımdan bir ekip kurdum ve çalışmaya başladık. İşin sosyal sorumluluk tarafı olduğundan asistanlarımızı da Doğu Anadolu’ya alan araştırması için gönderdik (Antep, Diyarbakır, Siirt). Bir yandan da AR-GE yapmaya devam ettik. Hatta UNICEF’in 2011 yılı çocuk gelinler raporundan da oldukça faydalandık. Elimizdeki malzemenin el verdiği ölçüde sıkı bir çalışmayla yaklaşık 1.5 ayda hikayeyi kurduk ve senaryoyu yazmaya başladık.
 • Hatta bırakın “çalmayı veya başka hikayelere benzetmeyi”, diğer küçük gelin hikayelerine bile benzetmemek için ekstra çaba sarf etmiştik.
 • Dizi çok başarılı oldu ve milyonlara ulaştı. Ama bizi asıl mutlu eden, dizinin farkındalık oluşturması, yüzlerce kızdan “babam diziyi izleyince beni evlendirmekten vazgeçti “ şeklinde mesajlar yazan mektuplar almamızdı. Veya babalardan gelen vicdanın sesi mesajlardı.
 • İlgili davadan ve intihal meselesinden ikinci sezonun başında haberim olmuş ve çok şaşırmıştım. Böyle bir şey söz konusu olmadığını bildiğimden çok da ciddiye almamış, avukatımın istediği üzerine kısa bir yazılı mesaj göndermiştim mahkemeye.
 • Sonrasında davanın seyrini bile merak etmemiştim, ta ki 2017 yılında avukatımın hapse atıldığı ve davanın devam ettiğine dair haberi okuyana kadar. Hem vatan hasreti hem sevdiklerimizin ayrılık acısını yaşarken bir de bu “hırsızlık ithamını” yaşamak beni çok üzmüştü.
 • Bir yandan ne yapacağımı bilemiyor ama bir yandan da gerçeği haykırmak için çözümler ararken tanıdığım bir hukuk danışmanı “olay tamamen konjonktürel ve gündem yapma çabası, mücadele etmene gerek yok” demişti.
 • Dediği gibi de oldu hakikaten. Bütün garabetliklere rağmen davalar aleyhime sonuçlandı. Ve dava referans alınarak şahsım ve kanal hakkında sürekli haberler yapıldı.
 • Peki nedir o garabetlikler?
 • Dursaliye Şahan adlı kişi ATV‘de yayınlanan Sıla dizisinin de güvercin adlı hikayesinden intihal olduğunu iddia ederek 2011 yılında maddi tazminat davasını açmış ve kazanmış. 2012 yılında ise yine aynı hikayenin bu sefer “Küçük Gelin” dizisi için kullanıldığını iddia edip bu sefer bana dava açmış. Seyirci çok iyi hatırlayacaktır ki, Sıla ve Küçük Gelin’in “esas kızların berdel gitmesi haricinde” en ufak bir benzerliği yoktur.
 • Eğer bir hikaye Sıla’ya benziyorsa Küçük Gelin’e, Küçük Gelin’e benziyorsa Sıla’ya benzemesi mümkün değil! Berdel demişken eğer bir Küçük Gelin hikayesi yazıyorsanız, berdel usulü evlilik ve veya para karşılığı evlendirme dışında bir gelenek yok evlendirme metodu olarak. Bu bağlamda yüzyıllardır devam eden kadim ve vahim gelenek “berdel” intihal kapsamında olmasa gerek.
 • Ve bir şey daha…
 • Senaristlerin ömrü iyi ve özgün hikaye yazmak ve aramakla geçer. 2007-2011 yılları arasında meslek hayatımın en verimsiz yıllarıydı. Çekmecemde öyle bir hikaye olsa neden o yıllarda yapmayayım? Yapmak için neden 7 yıl bekleyeyim? Ve ayrıca elimde hazır bir hikaye olsa neden kocaman ekip kuralım ve haftalarca çalışalım?
 • 20 yıllık meslek hayatım boyunca sadece reyting yapacak hikayeler peşinde koşmadım aynı zamanda sosyal mesajı olan projelerde yer almaya çalıştım. Birey olarak insanlara, hayvanlara ve tabiata karşı hep iyi ve faydalı oldum. Misal hiç bencil olmadım, yalan söylemedim, kimseye bilinçli şekilde kötülük yapmadım, hiç iftira atmadım.
 • Yıllarca beraber çalıştığım ekip arkadaşlarım, yapım şirketleri, STV dışındaki TV kanalı yetkilileri senarist kimliğimin yanında yazdığım senaryolardaki mesajlarda helal-haram noktasındaki hassasiyetlerimi bile iyi bilirler.
 • Fakat haramzadelerin saltanatında benim helal hassasiyetimin hiçbir öneminin olmadığını geç fark ettim maalesef. Beni en çok üzen ise maddi tazminat değil hayatımda ilk defa “hırsızlıkla” suçlanmak.
 • Ve ayrıca dava haberi yaparken asılsız suçlamalar yaparak ve itibarsızlaştırmaya çalışılarak yapılması. Ama çok şükür başımı yastığa koyduğumda vicdanım rahat, aynaya baktığımda da alnım ak. Adaletin er yada geç tecelli edeceğine inanan optimist insanlardanım.
 • Zamanı geldiğinde ve hukuk ülkeye geri döndüğünde, diziye emek veren herkesin şahitliğinde, manevi tazminat davaları açıp kazandığımda, kilometlerce uzakta beni üzenlerin yüzüne bakacağım günlerde görüşmek üzere…

Gündem

Göcek’te sessiz sedasız satılan limana orman arazisinden yol izni davalık oldu

Tatil beldesi Göcek’te karayoluyla bağlantısı olmayan  3. derece doğal sit alanında bulunan liman, sessiz sedasız 42 milyon liraya Nur Çetin Taşkent’in Mavi Göcek şirketine satıldı. Satışın ardından şirkete limana orman arazisinden geçiş izni verildi. Tepki çeken geçiş izni sonrası kamu zararı oluştuğu gerekçesiyle ihaleye itiraz edildi.

BOLD – Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek’te, 3. derece doğal sit alanında bulunan liman ve iskelenin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından sessiz sedasız satıldığı ortaya çıktı. İhale sürecinde Hazine zararı oluştuğu iddiasıyla ÖİB’ye iptal başvurusu yapıldı.

42 MİLYON LİRA BEDELLE SATILDI

Cumhuriyet’in haberine göre, Göcek’te marinaların bulunduğu Seka iskelesi Sümerbank’a aitti. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Sümerbank’ın özelleştirilmesinin ardından liman ve iskeleyi 2019’da ihaleyle satışa çıkardı. Karayoluyla bağlantısı olmayan iskele ve liman için açılan ihaleyi, 42 milyon lira bedelle Nur Çetin Taşkent kazandı. Liman ve iskelenin yakınında bulunan Dalaman Seka Kâğıt Fabrikası ise 2001 yılında MOPAK Kâğıt Karton şirketine satıldı. Bu satışla birlikte söz konusu liman ve iskelenin hemen arkasında bulunan 20 bin 510 metrekarelik orman sahası da 2031 yılına kadar MOPAK’a tahsis edildi.

GEÇİŞ İZHİ VERİLMESİ TEPKİ ÇEKTİ

Liman ve iskelenin özelleştirilmesinin ardından ortaya bu kez de geçiş krizi çıktı. Karayoluyla bağlantısı olmayan iskele ve limanı alan Taşkent’in sahibi olduğu şirkete, Göcek Orman İşletme Müdürlüğü tarafından MOPAK’a tahsis edilen araziden geçiş izni verildi. Bunun üzerine, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na başvuran MOPAK, “yol izniyle ilgili kendilerine bildirimde bulunulmadığını, kendilerine tahsisli arazinin bir kısmının Taşkent’in sahibi olduğu Mavi Göcek şirketine teslim edildiğini” belirtti. MOPAK’ın başvurusunda “Yola bağlantı kurulmasının kamu yararı ile bir ilgisi olmayıp, konu tamamen ticari faaliyetle ilgilidir” ifadeleri kullanıldı.

GEÇİŞ İZNİ OLSA FİYAT YÜKSELİRDİ

İhale açıldığında liman ve iskelenin karayoluyla bağlantısı olmadığının bilindiğine dikkat çekilen MOPAK’ın dilekçesinde, “İhaleye katılan tüm katılımcılar da parselin yola bağlantısının olmadığını göz önünde bulundurarak fiyat belirlemişler ve teklif sunmuşlardır. Yola bağlantı sağlanabileceği, buna izin verilebileceği ihale öncesi bilinseydi, katılımcıların ihalede daha yüksek fiyat teklifi sunmaları söz konusu olurdu. Verilen yol izni ile taşınmazını şartnamedeki durumu değişmiş ve değeri ihalede belirlenen 42 milyon liranın çok daha üzerine çıkmıştır. Bu durum ihaleye katılan diğer katılımcıların haklarını zedelemiş hem de ülkemizi kaynaklarının daha düşük bedel ile özelleştirilmesi sebebiyle Hazine zararı oluşmuştur” denildi.

 

Yeni videoda Peker’in hedefinde yine Soylu var: Sen benim jokerimdin

Okumaya devam et

Gündem

Bakanlıktan genelge: AVM’ler açılacak restoranlar sadece paket servis yapabilecek

17 günlük tam kapanma yasaklarının ardından İçişleri Bakanlığı, “kademeli normalleşme” genelgesi yayınlandı. 1 Haziran Salı gününe kadar 21:00-05:00, hafta sonları ise cuma gününden pazartesine kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak. AVM’ler hafta içi açık olacak, restoranlar ise gel al paket servis hizmeti verebilecek.

BOLD – Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan 17 günlük kısıtlamalar pazartesi sabah 05:00’de son bulacak. İçişleri Bakanlığı, valiliklere “Kademeli Normalleşme Tedbirleri” başlıklı genelgeyle yeni kısıtlamaları duyurdu.

Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00’e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirleri uygulanacak. Bu döneminde hafta içi 21.00-05.00, hafta sonları ise cuma 21.00’den pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması olacak.

Bu dönemde, 65 yaş ve üzeri kişilerden iki doz Kovid-19 aşısını yaptırmış olanlar ile 18 yaş altındakiler için sokağa çıkma kısıtlaması olmayacak. Kovid-19 aşısı olmayan 65 yaş ve üzeri kişilerin sadece hafta içi 10.00-14.00 arasında sokağa çıkmasına izin verilecek.

65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altındakilerin şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmalarına müsaade edilmeyecek. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayan süre ve günlerde şehirlerarası seyahat serbest olacak.

RESTORANLAR PAKET SERVİS HİZMETİ VERECEK

Restoran ve lokantalar hafta içi 07.00-20.00 arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 arasında ise sadece paket servis olarak hizmet verecek. Çay ocakları ise masa, sandalye/taburelerini kaldırmak ve sadece esnafa servis yapmak kaydıyla faaliyetlerine devam edebilecek.

TATİLE GİDENE YASAK YOK

Bu dönemde 17 Mayıs-1 Haziran arasında, kahvehane, çay bahçesi, sinema salonu, halı saha, internet kafe, yüzme havuzu ve spor salonları kapalı kalmaya devam edecek. Konaklama tesislerinden yapılan ve ödemesi gerçekleştirilmiş rezervasyonu bulunan kişilerin şehirlerarası seyahat ve sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf olacak.

AVM’LER HAFTA İÇİ AÇIK OLACAK

Alışveriş merkezleri hafta içi 10.00-20.00 arasında faaliyet gösterebilecek, hafta sonları kapalı olacak. Pazaryerleri hafta içi günlerde 07.00-19.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Hafta sonları ise pazaryerlerinin kurulmasına izin verilmeyecek.

DÜĞÜN VE NİŞAN YASAĞI SÜRECEK

Kamu kurum ve kuruluşlarında esnek çalışma usulleri uygulanmaya devam edilecek, mesai saatleri 10.00-16.00 olarak uygulanacak. Evlendirme işlemleri yapılabilecek ancak nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler ile nişan ve kına gibi etkinlikler düzenlenemeyecek. Huzurevi, yaşlı bakımevi, rehabilitasyon merkezi ve çocukevleri gibi yerlerdeki ziyaretçi kısıtlaması 1 Haziran’a kadar sürecek.

HAFTA SONU MARKETLERDE ÜRÜN KISITLAMASI

Zincir ve süper marketler dahil olmak üzere marketlerde elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, alkol, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında izin verilmeyecek.

OKULLARIN DURUMUN MEB DUYURACAK

Halihazırda faaliyetlerine devam etmekte olan kreşlerle birlikte kademeli normalleşme döneminde anaokulları da faaliyetlerine devam edecek. Diğer tüm okul ve sınıf seviyeleri için Milli Eğitim Bakanlığı’nın duyurulduğu şekilde uygulama sürdürülecek.

Tam kapanmada AKP’liler “lebalep” bayram ziyareti yaptı

Okumaya devam et

Gündem

Yeni videoda Peker’in hedefinde yine Soylu var: Sen benim jokerimdin

Beşinci videosunu yayınlayan suç örgütü lideri Sedat Peker’in hedefinde yine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu var. Peker Soylu için “Sen benim dönüş biletimdin, her hafta canını yakacağım. Sen benim bütün bahislerimi üzerinde oynadığım jokerdin” dedi.

BOLD – Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, ifşalarda bulunduğu yeni videosunu yayınladı. “Her günahın bir intikam meleği olur” başlığıyla yayınladığı videoda Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik sert eleştirilerine devam etti. Peker’in Soylu için “Sen benim dönüş biletimdin” demesi dikkat çekti.

EVİNİN BASILMASINDA AĞAR DETAYI

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, YouTube üzerinden beşinci videoyu yayınladı. Peker, daha önce videolarda dile getirdiği iddialarını bir savcının en fazla bir hafta içinde doğrulama imkanı olduğunu söyledi. Peker, Mehmet Ağar ve Süleyman Soylu ile ilgili iddiaların bir savcının kişinin kısa sürede doğrulama imkanına sahip olduğunu belirtti. Peker, eşi ve çocuklarına silah doğrultan kişinin Mehmet Ağar’ın özel kalem müdürlüğünden emekli olan kişinin çalışma arkadaşı olduğunu iddia etti.

SAVCILIKLAR AĞAR VE SOYLU’NUN ADAMLARIYLA DOLDURULDU

Peker, 15 Temmuz sonrasında KHK ile ihraç edilen savcıların yerlerine Mehmet Ağar ve Süleyman Soylu kontenjanından sokulan avukatların olduğuna işaret ederek, “Avukatlıktan savcılığa geçenlerin örgütlü suçlara yönlendirilmeleri kafa karıştırıcı” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine “Kaçma fare gibi adalete sığın” dediğine ifade eden Peker, “Senin tayin ettirdiğin savcıya, hakime değil mi? Senin bakan olduğun içişleri bakanlığına geleyim değil mi temiz Sülü. Çok eğleneceğiz. Akıl dışı şeyler yaşadık” dedi.

SOYLU’YA O AKLI VERENİ BİLİYORUM

Süleyman Soylu’yu hedef almaya devam edene Soylu, “Bizim temiz sülü, tertemiz sülü, aslan sülü, kaplan sülü yardırmış böyle. Açıklama yapmış ama nasıl bir açıklama, insanın akıl sağlığını bozacak. Ama ona o aklı vereni biliyorum, tahmin ediyorum” dedi. Meclis’te konunun gündeme geleceğini hatırlatan Peker, “Yav pazartesi günü Meclis açılıyor. Sen oradaki insanların eline bu sermayeyi verdin, sana ne diyecekler? Temiz Sülüman, Semiz sülüman. Yazık ya, vallahi yazık. Hile için ayırdığın beynini devlet için ayırsaydın belki de kaç tane insanın intihar etmesine engel olacak başarıyı gösterirdin” dedi.

SEN BENİM BAHİSLERİMİ ÜZERİNE OYNADIĞIM JOKERDİN

Süleyman Soylu’nun beklentilerini boşa çıkardığını ifade eden Peker, “Şimdi diyor ya kanıtlasınlar idam edecem. Bak büyük konuşma. Yavaş yavaş, parça parça yapacağım. Her hafta canını bir kere yakacağım. Öyle ya sen benim dönüş biletimdin, sen benim bütün bahislerimi üzerine oynadığım jokerdin. Bizi yaktın sülü. Görüşeceğiz ama” diye konuştu.

DANIŞMANIN 1 MİLYON 600 BİN LİRALIK ARABAYA BİNİYOR

Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı olduğunu iddia ettiği Ali Faik Hocaoğlu’nun lüks aracı ve Trabzon’da yaptırdığı milyonluk evi de anlattı. Peker, “Bizim bu arkadaşımızın Ali Faik Hocaoğlu diye bir danışmanı var. Bu arkadaş 1 milyon 600 bin liralık arabaya biniyor. Danışman maaşları kaç lira? Benim bildiğim 10 bin lira bile yok. Trabzon’da 5 milyona ev yaptırıyor. Eee Danışmanın böyle zengin…” dedi.

SADIK SOYLU, ÇEVRE BAKANLIĞINI GÜNDE KÇA KERE ARIYOR

Süleyman Soylu’nun akrabası olduğunu iddia ettiği Sadık Soylu’nun Çevre ve Şehircilik Bakanlığından çıkmadığını söyleyen Sedat Peker, “Bir de bunun bir akrabası var Sadık Soylu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hiç çıkmaz. Ama hiç. Bu adamın orda bir bürokratlık görevi yok. Hani delil soruyorlar ya, Sadık Soylu’nun telefonundan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndaki bürokratlar günde kaç kere aranıyor bakın kardeşim. Ondan büyük delil mi olur ya? Orada bir görevi yok, nasıl oluyor da orada imar geliştirmelerin hepsi onun elinden geçiyor?” ifadelerini kullandı.

5 TON KOKAİN NEDEN ARAŞTIRLMADI?

Kolombiya’da yakalanan ancak Türkiye’de gündeme gelmeyen 5 tonluk kokoine de değinen Peker, “Kolombiya’da yüklenen kokainin açık kaynaklardan bile İzmir limanında bir kimya şirketine geldiği ortada iken Kolombiya Milli Savunma Bakanı, organize suçlar daire başkanı ve diğer yetkililer basın önünde açıklamışken bu ihbar kabul edilerek, Kolombiya şirketinden yazı gelmese bile bu şirketle ilgili çalışma yapılmış mı?” diye sordu.

SURİYE SİLAHLARINI DA KONUŞACAĞIZ NELER NELER ALAN VAR

Suriye’ye giden silahlarla ilgili de konuşacağını söyleyen Peker, şunları söyledi: “Biz o ülkenin ağacına aşığız. O ülkenin bir ağacını kesecek olanın canını çıkarırız. Halkın gözünde bizi düşürmek istedikleri duruma bak. Zengin ülke. Siz beni ne duruma düşürdünüz. Suriye silahlarını da konuşacağız. İş neden böyle oldu diye soruyorsunuz ya kardeşlerim. Suriye’de büyük sorun ama namussuzların dediği gibi değil. Orada para almışım. Siz namussuzsunuz, kansızsınız. Bunu diyen kahpedir. Ama alanlar var. Hem de neler neler alan var. Hepsini konuşacağız.”

 

 

İstanbullu köprüde dev Beşiktaş bayrağı yerine “128 milyar dolar nerede?” pankartı gördü

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0