Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Davutoğlu, Çakıcı üzerinden iktidarı eleştirdi: At izi it izine karışmış

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Alaattin Çakıcı’nın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesi üzerinden AKP iktidarını eleştirdi. Davutoğlu, “At izi it izine karışmış” dedi.

BOLD – Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, polemiğe sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla katıldı. AKP’ye ekonomi ve yargı reformu çıkışı üzerinden yüklenen Davutoğlu, Alaattin Çakıcı’nın Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesini de eleştirdi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Davutoğlu, “At izi it izine karışmış, hakkımızda hayırlısı olsun. İktidarın reform programı belli oldu: Faizleri artır ekonomik reform olsun. Siyasette mafyavari tehditlere göz yum, adalet ve insan hakları reformu olsun” dedi.

İşte ittifaklardaki son durum: Cumhur İttifakı yüzde 50’den çok uzakta

Politika

İşte ittifaklardaki son durum: Cumhur İttifakı yüzde 50’den çok uzakta

Kamuoyu araştırma şirketi Aksoy Araştırmanın Ekim ayı anket çalışması sonuçlarına göre, Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 45,1, Millet İttifakı’nın oy oranıysa yüzde 38,6.

BOLD – Aksoy Araştırma Şirketi Ekim ayı anket çalışmasının sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 45,1. Ankete göre, Millet İttifakı’nın oy oranı ise yüzde 38,6.

Herhangi bir ittifaka dahil olmayan partilerin oy oranı ise şöyle: HDP’nin oy oranı yüzde 9,5, DEVA Partisi’nin oy oranı yüzde 3,4, Gelecek Partisi’nin oy oranı yüzde 1,5 ve Saadet Partisi’nin oy oranı ise yüzde 0,8.

Anket çalışmasında katılımcılara seçim tercihlerinin yanı sıra gündeme dair sorular da yöneltildi. Katılımcıların çoğu, “Türkiye ekonomisini siz yönetiyor olsaydınız hangi alana yatırım yapılması talimatını verirdiniz?” sorusuna ‘tarım ve sanayi’ diye cevap verdi.

‘Aldığınız ücretin sizin ve aileniz için ne derece yeterli olduğunu düşünüyorsunuz?’ sorusuna katılımcıların yüzde 69,3 ‘yeterli değil’ yanıtını verdi.

AKP VE MHP TRUMP DEDİ

Öte yandan aynı ankette seçmenlerin ABD başkanlık seçimlerinde oy kullanma hakkı olması durumunda hangi lideri tercih edeceği soruldu. AKP ve MHP seçmenleri Donald Trump’ı seçerken, CHP, İyi Parti ve diğer parti seçmenleri de Demokrat aday Joe Biden’ı tercih etti.

CHP: Saray ve Saray’ın bekçisi mafya bozuntusundan medet umuyor

Okumaya devam et

Politika

CHP: Saray ve Saray’ın bekçisi mafya bozuntusundan medet umuyor

Alaattin Çakıcı’dan, Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit ve hakaret dolu mektuba Saray ve MHP’nin sessizliğine CHP Genel Merkezinden çok sert tepki geldi.

BOLD – Organize suç örgütü liderliği suçundan tutukluyken AKP ve MHP oylarıyla TBMM’den geçen yeni infaz düzenlemesi ile özgürlüğüne kavuşan Alaattin Çakıcı ile CHP arasındaki mektup kavgası 2 gündür sürüyor. Salı günkü grup toplantısı sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’na küfür ve tehdit dolu mektup kaleme alan ve sosyal medya hesabından paylaşan Çakıcı’ya, CHP Genel Merkezinden çok sert yanıt geldi.

SÜKUT İKRARDAN GELİR

CHP İletişim Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada: “Saat 18.45. Şu ana kadar bekledik. Mafya bozuntusunun tehditlerine, hakaretlerine ne Saray’dan ne de Sarayın Bekçisi’nden en ufak bir tepki gelmedi. Öyle anlaşılıyor ki, bu mafya bozuntusundan medet umuyorlar. Çünkü sükut, ikrardan gelir” ifadeleri kullanıldı.

TÜY DİKTİLER

Erdoğan’ın hapiste kaldığı günleri bir demokratik mağduriyet olarak sömürdüğünün belirtildiği açıklamada: “Tek Adam’ın iktidar ortağı, son olarak muhbirliğe soyunup Genel Başkanımız’ın çeşitli konuşmalarını suç unsuru olarak lanse edip, hakkında tetikçi savcılara fezleke düzenlettiler. Tüm bu hukuk, vicdan ve ahlak dışı saldırılarından hiçbir netice elde edemeyince de son olarak bir süre önce özel bir afla cezaevinden çıkardıkları, çete yöneticisi ve mafya bozuntusu tetikçilerine edepsizlik yaptırarak, seviyesiz siyasetlerinin üzerine tüy diktiler” denildi.

SARAY VESAYETİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN

Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı mafyadır ifadesinin kullanıldığı açıklamanın devamında şunlar yer aldı: “Muhalefeti susturmak için her yola başvuran Saray ve Bekçisi sonunda mafya bozuntularından medet umar hale gelmiştir. Devletin içine çöreklendirdikleri Saray Vesayetini güçlendirmek için kolluk kuvvetleri ve yargı kifayet etmeyince, saray vesayetini mafya bozuntularıyla tahkim etmeye çalışıyorlar. Mafyalı Cumhur ittifakı artık tam bir şer ittifakıdır. Genel Başkanımızı tehdide cüret eden bu suç baronu sadece basit bir maşadır. O’nu özel afla cezaevinden çıkartan ve O’nun üzerinden siyasi rakiplerine gözdağı verebileceğini düşünen Şer İttifakının iki patronu esas sorumlulardır. Bu yaşananlar, ülkemizi içine soktukları devlet krizinin zirve yaptığı yerdir. Saray ve Bekçisi unutmasın ki, biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş meydanlarında kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Bu ucuz saldırılar, tıpkı daha önce olduğu gibi bundan sonra da sadece mücadele azmimizi ve Cumhuriyetimizi ikinci yüzyılında güçlü bir parlamenter demokrasiyle taçlandırmayı başaracağımıza olan inancımızı pekiştirir. Biz ne emperyalizme, ne istibdada, ne de eşkiyaya pabuç bırakırız. 18 yıldır unuttuğunuz ama bugünlerde Atlantik üzerinden esen rüzgarlar değişince dilinize pelesenk ettiğiniz hukuku derhal çalıştırın! Savcıların görevlerini yapmalarını, bu edepsiz mafya bozuntusu hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmalarını bekliyoruz.”

Çakıcı’dan Kılıçdaroğlu’na mafya usulü yeni tehdit: Bahçeli’nin adını ağzına alma!

Okumaya devam et

Politika

Kılıçdaroğlu’ndan Çakıcı’ya cevap: Çakalların olduğu yerde hiç kimse bize bir şey söyleyemez

kemal kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın kendisine yönelik tehditleriyle ilgili, “Bahçeli’yi eleştiriyorum yer altı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Çakalların olduğu yerde hiç kimse bize bir şey söyleyemez” dedi.

BOLD – Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’yla parti genel merkezinde görüştü.

Görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, Çakıcı’nın tehdidiyle ilgili soru üzerine şunları söyledi: “Ben Erdoğan’ı eleştiriyorum Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli’yi eleştiriyorum yer altı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Şu Türkiye’nin geldiği hale bakın Allah aşkına! Hukukun olmadığı yerde, devlette liyakatin çöktüğü, yargının olmadığı yerde bir süre sonra devlet organize suç örgütü haline dönüşebilir. Bana yanıt verecek olan Bahçeli’dir veya onun arkadaşlarıdır. Aralarındaki ilişki ne onu bilmiyoruz. Ama ciddiye alınacak bir olay değil. Hiç kimse unutmasın bizim ruhumuzu oluşturan temel öğe Kuva-i Milliyedir. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse ama hiç kimse bize bir şey söyleyemez.”

CHP liderinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştiren sözleri üzerine Alaattin Çakıcı dün kişisel Twitter hesabından Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden ve hakaretler içeren bir mektup paylaşmıştı.

Kılıçdaroğlu kendisini tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu

Okumaya devam et

Popular