Politika

Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye yolsuzluk eleştirisi: Saatini 17.25’e ayarlamıştı şimdi susuyor!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptığı koalisyon görüşmeleriyle ilgili önemli bir ayrıntıyı anlattı. “Bahçeli’ye koalisyon görüşmeleri için gittiğimde saatini 17.25’e ayarlamıştı. 17-25 Aralık dosyalarının açılmasını isteyen Bahçeli şimdi susuyor” dedi.

BOLD – Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptığı koalisyon görüşmeleri sırasında 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili dikkat çekici bir bilgiyi paylaştı.

Kanal 42 televizyonunda yayınlanan Sümen Altı programına konuk olan Davutoğlu, “Bahçeli’ye koalisyon görüşmeleri için gittiğimde saatini 17.25’e ayarlamıştı. 17-25 Aralık dosyalarının açılmasını isteyen Bahçeli şimdi susuyor. Çünkü AK Parti ve MHP arasında gerçekten çok gizemli bir ittifak var” ifadesini kullandı.

Davutoğlu, şunları kaydetti:

GİZEMLİ BİR İTTİFAK VAR

“Bahçeli’ye koalisyon görüşmeleri için gittiğimde saatini 17.25’e ayarlamıştı. MHP seçmeninin Bahçeli’ye ‘17-25, hükümete mi yoksa yolsuzluklara karşı mı yapılmış bir operasyondu’ diye sorması lazım. Cevap yolsuzluk ise Sayın Bahçeli’nin o günkü ve bugünkü yolsuzlukların hesabını bir yerde sorması gerekir. Görünmeyen, hangi anlaşmaların yapıldığını bilmediğimiz bir iktidar ile karşı karşıyayız. 17-25 Aralık dosyalarının açılmasını isteyen Bahçeli şimdi susuyor. Çünkü AK Parti ve MHP arasında gerçekten çok gizemli bir ittifak var. Kendisi nerede? Devlet itibarını korumak bu mudur? Bahçeli, 17/25 Aralık’ı yolsuzluğa karşı operasyon olarak görüyordu.”

CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi: Cezaevindeki bin mahkumun 150’si Kovid-19 pozitif

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version