Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Baba siyasete neden racon koydu

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditlerinin perde arkasında siyasi hesaplar var. Kulislerde yapılan yorumlara göre Çakıcı’nın raconu bilinen mafya hareketlerinin aksine siyasetin geliştirdiği stratejik bir hamle.

BOLD – Gazeteci Cevheri Güven Haftanın Analizi isimli programında suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na neden racan kestiğini sordu? Güven’in iddiasına göre Çakıcı’nın tehditleri, sadece öfkeyle savrulmuş sözler değil. Bu raconun altında devletin ve siyasi iradenin ortak geliştirdiği bir strateji var. Peki hedef AKP-MHP ittifakına son vermek mi?

Videohaber

Üç Kurt: Bahçeli, Çakıcı ve lider

Kamuoyu Ülkücü kökenli 3 isme yapılan son saldırıları tartışıyor. ‘Saldırıların arkasında MHP mi var?’ sorusu tartışılırken gazeteci Cevheri Güven, dikkat çeken bir video yayınladı. Güven; Devlet Bahçeli, Bahçeli’nin danışmanı olan eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun ve organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı arasındaki ilginç bağlantıları anlattı.

BOLD – Türkiye 24 saat içinde ülkücü kökenli 3 isme yapılan saldırıya sahne oldu. TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu saldırıya uğradı. Kamuoyunda saldırının arkasında MHP’nin olduğu yorumları yapılsa da MHP, iddiaları yalanladı. Youtube kanalında Haftanın Analizi isimli programda olayları ve iddiaları ele alan gazeteci Cevheri Güven dikkat çeken ilişkileri gündeme taşıdı. 1998 ve 2005 yılları arasında MİT Müsteşarı olan Şenkal Atasagun’un MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 10 yıldır danışmanlığını yaptığını ve suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ile de iyi ilişkileri olduğunu belirten Güven “Bu isimler bugünün Türkiye’sini nasıl etkiliyor?  Ve geçmişte bu isimler birlikte neler yaptılar?” diye sordu.

Okumaya devam et

Videohaber

Adem Yavuz Arslan: Nereden çıktı bu kadar ‘Fetö’cü general’?

15 Temmuz olaylarının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yaklaşık 26 bine yakın askeri personel ihraç edildi. Resmi açıklamaya göre generallerin yüzde 50’si, kurmay subayların yüzde 73’ü ve askeri öğrencilerin tamamı ihraç edilenlerin arasında. 15 Temmuz ve hala cevaplanamayan soruları ele alan gazeteci Adem Yavuz Arslan “Nereden çıktı bu kadar ‘Fetö’cü general?’ diye sordu.

BOLD – 15 Temmuz’un üzerinden 4,5 yıl geçti ama çok temel sorulara dair sis perdesi hala aralanamadı. TSK’dan şimdiye kadar 26 bin civarında personelin ihraç edildiğinin altını çizen gazeteci Adem Yavuz Arslan Youtube kanalında “Çoğunluğu askeri okul öğrencisi yada zorunlu askerlik yapan askerlerden oluşan 8 bin küsür (TSK’nın mevcudunun yüzde 1.5′) asker olaylara karışmışken şu ana kadar TSK bünyesindeki her iki generalden birisi ve kurmay subayların yüzde 73’ü ihraç edildi. Resmi söyleme göre bu generaller ‘fetöcü’. Ancak kimse ‘Bu isimler Cemaatçi ise neden darbeye katılmadı, neden direndi?’ diye sormuyor. Yada nasıl oluyor da 4,5 yıl sonra yeni isimler ‘fetöcü’ diye tutuklanıyor” diye sordu.

 

Okumaya devam et

Videohaber

Ümit Nağmeleri ‘Best of Şiir Albümü’ olarak Youtube’de yayında

Türkçe Olimpiyatları şiir yarışmasında seslendirilen 37 eser bir araya getirildi. Best of Şiir Albümü olarak yayınlanan eserleri, sevenleri Youtube playlistten dinleyebilecek.

BOLD – Ümit Nağmeleri, Türkçe Olimpiyatları şiir yarışmalarında seslendirilen en özel 37 eseri bir araya getirerek ‘Best of Şiir Albümü’ olarak tekrar yayınladı. Yetenekli öğrencilerin seslendirdiği birbirinden güzel eserler, YouTube playlists linkinden dinlenebilir. Daha önce yarışmalarda seslendirilen naatları özel bir albüm ile yayınlayan Ümit Nağmeleri, belli periyotlarla şarkı ve türkülerden oluşan albümleri playlists şeklinde yayınlamaya devam edecek.

Okumaya devam et

Popular