Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Anketten değişim talebi çıktı: Yüzde 84 hukuk, ekonomi ve demokraside reform istiyor

Metropoll’ün araştırmasına göre halkın yüzde 84’ü hukuk, ekonomi ve demokrasinin durumundan rahatsız ve köklü değişim gerektiğini düşünüyor. Ankete göre, vatandaşın yüzde 64’ü ekonomideki kötü gidişattan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ve hükumeti sorumlu tutuyor.

BOLD – Kamuoyu araştırma şirketi Metropoll, ‘ekonomi, hukuk ve demokraside köklü dönüşümler gerekli midir?’ sorusuna yüzde 84 ‘evet’ cevabı verdi. ‘Değişim gerekli’ diyenlerin oranı yüzde 68,9, kısmi iyileşme gerekli diyenler yüzde 15,4 oldu. Değişime gerek yok diyenlerin oranı ise yüzde 9’da kaldı.

AKP VE MHP SEÇMENİ DE DEĞİŞİM İSTİYOR

Araştırmaya göre iktidar ortakları da değişimin gerekli olduğuna inanıyor. AKP’li seçmenin yüzde 49,2’si köklü değişim, yüzde 26,7’si ise kısmi iyileşme isterken yüzde 14,7’si değişime ihtiyaç olmadığı cevabını verdi. MHP’lilerin yüzde 79,5’i değişim gerekli diye cevap verirken CHP’li seçmenin yüzde 84,7’si, İYİ Partili seçmenin yüzde 85,8’i, HDP seçmeninin de yüzde 89,6’sı köklü değişim istedi.

EKONOMİDE FATURA ERDOĞAN VE HÜKUMETE KESİLDİ

Metropoll Araştırma Şirketi, Türkiye’nin Nabzı Kasım ayı anket sonuçlarını açıkladı. Araştırmada ‘ekonomideki kötü gidişten kimin sorumlu olduğu’ sorusu da yönetildi. Halkın yüzde 30’u ekonomideki kötü gidişten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, yüzde 23,6’si hükümeti, yüzde 10,8’i Berat Albayarak’ı, yüzde 4,7’si dış güçleri, yüzde 3,6’sı pandemiyi, yüzde 2,5’i ise muhalefet partilerinin sorumlu gördüğü cevabını verdi.

AKP’LİLER DE EKONOMİNİN DURUMUNDAN ERDOĞAN’I SUÇLUYOR

‘Ekonomideki kötü gidişten kimi sorumlu tutuyorsunuz?’ sorusuna AKP’li seçmenlerin yüzde 15,2’si Erdoğan’ı, yüzde 14,3’ü hükumeti, yüzde 10,7’si Berat Albayrak’ı, yüzde 10,2’si dış güçleri, yüzde 8’i pandemiyi sorumlu tuttu.

MHP’li seçmenin yüzde 28’i Erdoğan, 22,9’u hükumeti, 19,1 Berat Albayrak’ı sorumlu tuttu. Erdoğan’ı sorumlu tutanlarda en yüksek oran yüzde 54,1 ile CHP seçmeni oldu. HDP seçmeninin yüzde 47,9’u Erdoğan’ı, yüzde 30,1’de hükumeti sorumlu tuttu.

Gündem

Mutfağa ateş düştü olan lüks düşkünü AKP’lilere oldu: Yeni ayakkabıları şaşırttı

Malazgirt’teki törene 12 bin TL’lik ayakkabılarıyla giden AKP’li Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın, son paylaşımda ayağında 639 TL’lik ayakkabı olması dikkat çekti.

BOLD – Vatandaşın en önemli gündemi hayat pahalılığı. Kira, faturalar ve gıda giderleri bütçeleri aşar oldu. Halkın geçinemediğinin farkında olan AKP hükumeti günah keçisi arıyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, halkın geçinememesi ve hayat pahalılığından market zincirlerini sorumlu tuttu. Hükumet zabıtalara ‘Fahiş fiyat ahlaksızlığı’ operasyonu yaptırarak fiyat artışlarını engellemeye çalışıyor.

Mutfaktaki yangın gazete ve ana haber bültenlerinin de vazgeçilmezi olurken, bu haberlerden en çok etkilenen de lüks düşkünü AKP’li vekiller oldu.

12 BİN TL’LİK ARAKKABIDAN 639 TL’LİK AYAKKABIYA

Malazgirt Zaferi’nin 950. yıl törenine AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın 12 bin liralık ayakkabısı damga vurdu.

Törene davetli bakanlarla Bitlis’in Ahlat ilçesine giden Öznur Çalık, helikopterde çektirdiği fotoğrafı sosyal medyasından paylaştı. Çalık’ın fotoğraflara yansıyan ayakkabısının ortaya çıkan astronomik fiyatı tepki topladı.

Odatv’de yer alan habere göre, tepkiler sonrası Çalık, paylaştığı bir başka fotoğrafta 2 bin 349 TL değerindeki ayakkabılarıyla poz verdi. Bu da tepkileri azaltmaya yetmedi. Çalık’ın son paylaşımında giydiği ayakkabının fiyatının sadece 639 TL olması dikkat çekti.

Sözcü ve Halk TV’nin ‘süt dağıtımı’ haberine KHK’lılardan tepki

Okumaya devam et

Gündem

Hukuk profesörü Hüseyin Hatemi: Mahkum ailelerine yardım etmek suç değildir

AKP hukümetine yakınlığıyla bilinen Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, tutuklu ailelerine yardım etmemin suç olmadığını, bunu aslında devletin yapması gerektiğini söyledi.

BOLD – Cezaevindeki tutukluların ailelerine yardım ettikleri gerekçesiyle Ordu’da 43 kişinin gözaltına alınmasına hukuk profesörü, akademisyen Hüseyin Hatemi de tepki gösterdi.

“ÇOCUKLAR KENDİ DEVLETLERİNDEN SOĞUR”

Mahkumun suçu olsa bile ailelerine yardım etmenin suç olmadığını dile getiren Hüseyin Hatemi, “Demokratik ve sosyal hukuk devletinin bu yardımı kendinin gerçekleştirmesi, gerçekleştiremiyorsa yardım edenleri şüpheli saymaması gerekir. Aksi takdirde bu çocuklar kendi devletlerinden soğurlar.” dedi.

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında önceki gün 43 kişiyi gözaltına aldı. Soruşturma kapsamında alınan 16 kişinin KHK’lı olduğu, bazılarının ise cezaevinden 3-4 ay önce tahliye edildiği öğrenildi.

Cezaevindeki tutukluların ailelerine yardımla suçlanıyorlar: 43 kişiye gözaltı

Aksaray’da 45 eğitim kurumuna “KHK’lı çalışıyor mu?” baskını

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğanların gergin kedisi Pıt Pıt Şeker sosyal medyayı böldü: Oy için timsah bile sever

Erdoğan’ın paylaştığı gazete okuyan kedi, Pıt Pıt Şeker sosyal medyanın gündeminde. Bazı sosyal medya kullanıcıları kedinin gergin haline dikkat çekerken, ekran görüntüleri paylaşan bazı hesaplar da paylaşımın bot hesaplarla gündeme sokulduğunu iddia etti.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından torunu Aybike’nin kedisi Pıt Pıt Şeker ile birlikte gazete okurken çekilen fotoğrafları paylaştı. Erdoğan, Pıt Pıt Şeker’in güncel gelişmelere çok meraklı olduğunu belirterek, mesajına gülen kedi emojisi koydu.

Paylaşım sosyal medyada da gündem oldu. Fotoğraflar sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. AKP’li sosyal medya hesapları fotoğrafları samimi bulurken, muhalif hesaplar PR çalışması olarak gördü.

BOT HESAP İDDİASI

Bazı sosyal medya hesapları ekran görüntüleri paylaşarak, Erdoğan’ın paylaşımının bot hesaplarla gündeme sokulduğunu iddia etti.

Fotoğraflara ilginç yorumlar da geldi. Karelere gergin olduğu yansıyan kedinin fotoğrafları ekonomi haberlerini okuduğuna yoruldu.

Erdoğan’ın eski fotoğraf ve görüntülerini paylaşarak hayvan sevgisini sorgulayanlar da oldu. Prof. Dr. Ayşe Aydoğdu da paylaştığı görüntüyle Erdoğan’ın hayvanlara bakışını eleştirdi: “Erdoğan torununun kedisi Pıt Pıt Şeker ile ponçik fotolar vermiş. İki ay önce kedisi ölmüş üzgün bir gazeteciye gülerek ‘Ne yaptın öldürdün mü?’ demişti” ifadelerini kullandı.

OYLAR ERİYİNCE

Bir sosyal medya kullanıcısı, oyları eriyen Erdoğan’ın halka sempatik görünmeye çalıştığını belirterek, “Oylar eriyince tabi halka sempatik görünmek lazım. 3-4 anket daha açıklansın timsah bile sever” dedi.

Turkey Tribunal nasıl finanse edildi?

Okumaya devam et

Popular

Shares