Gündem

SMA’lı çocuklar için başlatılan kampanyaya Bakan Koca’dan tepki: Sahte kahramanlık

TVF’ye devredilen 75 milyonluk ikramiyenin SMA hastası çocuklara kullanılmasını isteyenleri suçlayan Bakan Koca: “İlaç şirketlerinin baskısıyla çocuklarımızın kobay olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

BOLD – Sosyal medyada bugün, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkanı olduğu Türkiye Varlık Fonu’na (TVF) kalan 75 milyon liralık ikramiye tutarının SMA hastası çocuklara kullanılması için kampanya başlatıldı.

Kampanyaya bir çok siyasetçi, sanatçı ve yazar destek verirken, 200 binin üzerinde paylaşım yapıldı. Büyük ilgi gören kampanyaya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tepki gösterdi.

Kampanyayı başlatan ve destek verenleri suçlayan Koca, “İlaç şirketlerinin baskısı ile çocuklarımızın kobay olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Ülkemizde SMA hastalığı görülmeyene, mevcut tüm hastalarımız tedavi edilene kadar mücadelemiz devam edecektir. Hastalıkların tedavisi ise sosyal medyadan sahte kahramanlıklar sergileyerek değil, bilimin gösterdiği yolu takip ederek gerçekleştirilir” ifadelerini kullandı.

TVF’ye kalan 75 milyonluk piyango ikramiyesi SMA hastası çocuklara harcansın

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version