Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Yeni bir siyah minibüs olayı mı? KHK’lı Başbakanlık raportöründen günlerdir haber alınamıyor

KHK’lı eski Başbakanlık raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit’ten 29 Aralık’tan bu yana haber alınamıyor. Aile ise Küçüközyiğit’in kaçırılmış olmasından endişe ediyor.

BOLD – 29 Aralık’tan beri kendisine ulaşılamayan eski Başbakanlık raportörü KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kaçırılmış olmasından endişe ediliyor. Galip Küçüközyiğit’in tıp fakültesi 3. sınıf öğrencisi kızı Nursena Küçüközyiğit “Babam ‘Geleceğim’ demişti ama gelmedi. Çevresinde kaçırmalarla ilgili duyumların konuşulduğunu söylüyordu, ilk aklımıza gelen bu” diyerek endişelerini anlattı.

KAÇIRILMIŞ OLMASINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

Kronos’tan Cem Mora’nın özel haberine göre Hüseyin Galip Küçüközyiğit’ten 29 Aralık Salı gününden bu yana haber alınamıyor. Bu durum ‘Yeni bir kaçırma vakası mı?’ sorusunu beraberinde getirdi. Kaçırılma ihtimalini ilk olarak HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu kamuoyuna duyurmuştu.

Hukuk müşaviri olan Galip Küçüközyiğit, 17/25 Aralık operasyonlarından sonra Başbakanlık raportörlüğüne alındı. 15 Temmuz’un ardından ihraç edildi. Eşinden boşandı. Örgüt üyeliği suçlamasıyla 6 yıl 3 ay ceza aldı. Kararla birlikte istinaf süreci öncesi cezaevinden tahliye edildi. Özyiğit’tin 29 Aralık 2020 Salı günü saat 15:30 ile 16:30 arasında Ankara Maltepe Camii’nin karşısındaki ofisinden 34 FNF28 plakalı Mazda 323 model aracıyla Gölbaşı’na doğru hareket ettiği tahmin ediliyor. ‘Babam Nerede’ kullanıcı adıyla Twitter hesabı açan Nursena Küçüközyiğit ise yetkililerden yardım istiyor.

SOSYAL MEDYADAN SORDU, YETKİLİLERE YAZDI: BABAM NEREDE?

Nursena Küçüközyiğit, babasını bulabilme ümidiyle polise başvurdu. Ayrıca milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na bilgi verip, Ankara Barosu’na ve CİMER’e dilekçe yazdı. Savcılığa müracaat etmek için sokağa çıkma yasağının bitmesini bekliyor. Babasının kaçırılmasından endişe eden Nursena “Her gün kardeşimle beni düzenli arayıp soruyordu. İki haftada bir de Kocaeli’ne bizi görmeye geliyordu. En son 16 Aralık’ta kız kardeşimle beni görmeye gelmişti arabasıyla. O döneme özgü babamın herhangi bir tedirginliği yoktu ama bize kaçırılan insanlardan söz etmişti. Bazı insanların bir anda ortadan kaybolduğunu söylüyordu. Ama biz de soru sormuyorduk, yakıştıramıyorduk, bizim başımıza gelmez sanıyorduk” dedi.

Babasını aramaya devam eden Nursena Küçüközyiğit “Yılbaşı için yanımıza gelmek istediğini söylemişti hatta. 3-4 gün tatil ve sokağa çıkma yasağı olduğu için bizimle geçirmek istiyordu. 29 Aralık 15:39’da konuşmuşuz bunu. Babam bana ‘geleceğim’ demişti. ‘Tamam’ dedik. ‘Yarın sabah yola çıkacağım öğlene doğru orada olurum’ demişti. Ertesi gün oldu. Babam gelmedi. Endişelendik. 30 Aralık boyunca bekledik, gelmedi. Sonrasında 31 Aralık’ta ben polise gittim. En son Kocaeli’ne bizim yanımıza geleceğini söylemişti. Haber alamayınca arkadaşlarına ve amcalarıma sorduk. Onlar da en son 29 Aralık Salı günü konuştuklarını söylediler. Sonrasında haber alan yok” diyerek son bilgileri paylaştı.

“KAÇIRILMADAN BAŞKA BİR İHTİMAL AKLIMIZA GELMİYOR”

Babasının neden kaçırılmış olabileceğine ilişkin ise Küçüközyiğit, başka bir ihtimalin aklına gelmediğini belirtiyor: “Kaçırılma durumundan emin olmaktan çok böyle bir ihtimalin aklımıza bile gelmemesi gerekiyor normalde ama babamın belli bir sağlık sorunu yoktu. Hiçbir zaman bizi bu kadar uzun süre habersiz bırakmadı. Telaşlanacağımızı bilir. Hakkında kaçması gereken herhangi bir dava yok. Her şey gayet yolundaydı. Kendine ait küçük bir ofisi var onunla ayakta durmaya çalışıyor. Bizi düzenli görebiliyor. Kendisi çevresinde kaçırılmaları duyduğunu bize söyledi. İlk aklımıza gelen bu oldu maalesef.”

Korakoldan ya da resmi makamlardan bilgi alamadığını belirten Nursena Küçüközyiğit “Bir an önce babamın bulunmasını istiyorum. 3-4 kere karakolu aradım, bana bilgi veremeyeceklerini söylüyorlar. Bilgi verecek makamlara ulaşmaya çalıştığımda ‘mesai saati değil, onlara biz bağlayamayız’ diyorlar. Hiçbir yere ulaşamıyorum şu anda. Babamın durumu hakkında hiçbir fikrim yok. Bir an önce bulunmasını istiyorum sadece” diyerek sesini duyurmaya çalıştı.

Gündem

Özür fayda etmedi, İstanbul’da vaka sayısı artıyor

Kadir Topbaş’ın sosyal mesafeye uyulmadan yapılan cenaze törenine katılıp özür dileyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da hasta sayısında artış olduğu açıklamasında bulundu. Koca’nın açıklaması ayrıca son günlerde İstanbul’da yapılan kalabalık AKP etkinliklerini akıllara getirdi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da vaka sayılarında artış olduğu konusunda uyardı. Bakan Koca, polikliniklerde hasta artışı olduğunun görüldüğünü söyledi.

POLİKLİNİKLERDE HASTA ARTIŞI VAR

Koca, İstanbul’da sağlık yöneticileriyle bir araya gelerek Kovid-19 salgınında son durumu değerlendirdi. Twitter hesabından toplantıya ilişkin paylaşım yapan Koca, “İstanbul’da sağlık yöneticilerimizle bir araya gelerek salgının seyrini değerlendirdik. Polikliniklerimizde hasta artışı olduğu görülüyor. İstanbul normalleşmenin örnek şehri olmalı. Bunu başaracak kararlılıktayız” dedi.

AKP GEÇEN HAFTALARDA KALABALIK ETKİNLİKLER YAPTI

Bakan Koca’nın açıklamaları AKP’nin son iki haftada İstanbul’da yaptığı kabalık etkinlikleri akıllara getirdi. Şubat ayı sonunda AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla AKP İstanbul 7. Olağan İl Kongresi, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. AKP İstanbul İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi de AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç’ın da katılımıyla yapıldı.

KADİR TOPBAŞ’IN CENAZE NAMAZINDA SOSYAL MESAFEYE UYULMADI

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyoğlu’nda Atlas 1948 İstanbul Sinema Müzesi’nin açılış programına katıldı. AKP’li Sancaktepe Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kadın Aile Merkezi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’in de katılımıyla açıldı. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Koca, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Bakan Koca daha sonra sosyal mesafeye uymadığı için özür diledi.

Aşının parası çıktı: Halka 674 milyon TL korona cezası kesildi

Okumaya devam et

Gündem

Bir öğrenci daha serbest, Boğaziçi eylemlerinde tutuklu sayısı 8’e düştü

Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasını protesto eden Murat Can Demirci, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Demirci’nin tahliyesi ile Boğaziçi eylemleri nedeniyle tutuklu olan öğrenci sayısı 8’e indi.

BOLD – Boğaziçi Üniversitesi’ne dışarıdan rektör olarak atanan Melih Bulu’yu protesto ettikleri için tutuklanan öğrencilerden Murat Can Demirci tahliye edildi.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin ve öğrencilerinin, rektör olarak Melih Bulu’nun atanmasını protesto etmek amacıyla düzenledikleri eylemlere katılan Murat Can Demirci de tutuklanmıştı. Murat Can Demirci, avukatlarının tutukluğa yaptığı itirazı değerlendiren İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Halen Boğaziçi eylemleri nedeniyle tutuklu olan 8 üniversite öğrencisi daha bulunuyor.

 

Aşının parası çıktı: Halka 674 milyon TL korona cezası kesildi

Okumaya devam et

Gündem

Meriç 9 yaşındaki Nurefşan’a da mezar oldu

neslihan nurefsan teke

Annesi Neslihan Teke ile Meriç Nehri’nden Yunanistan’a geçmek isterken akıntıya kapılan 9 yaşındaki Nurefşan boğularak hayatını kaybetti. Küçük kız bugün cuma namazında son yolculuğuna uğurlandı.

BOLD – 4 Mart’ta günün ilk saatlerinde bir grup Meriç Nehri’nin Edirne’ye yakın bölümünden Yunanistan’a geçmek istedi. 9 yaşındaki Nurefşan ve annesi Neslihan Teke de grupla birlikte Meriç Nehri’nin kenarına geldi. Küçük kız suya düşerek akıntıya kapıldı. Olay üzerine nehri geçmek isteyen mülteciler de geriye döndü. Nurefşan Teke’nin cansız bedeni öğleden sonra acı olayın yaşandığı yere yakın bir noktada bulundu.

Küçük Nurefşan, bugün cuma namazından sonra toprağa verildi. Nurefşan, Türkiye’deki hukuksuzluklar nedeniyle Afrika’ya gitmek zorunda kalan ve 5 yıldır görmediği babasına kavuşmak için annesiyle birlikte Yunanistan’a geçmek istiyordu.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0