Dünya

Biden Trump’ı yemin töreninde istemedi

ABD Başkanı Donald Trump’ın 20 Ocak günü yemin törenine katılmama kararına Joe Biden’dan ilk yorum geldi. Trump’ın yemin törenine katılmamasının iyi bir şey olduğunu belirten Biden, “Başkan Yardımcısı Mike Pence, yemin törenine gelmek isterse hoş karşılanır” dedi.

BOLD – 20 Ocak’ta yemin ederek ABD’de başkanlık koltuğuna oturacak olan Joe Biden, mevcut ABD Başkanı Donald Trump’ın yemin törenine katılmama kararıyla ilgili “Trump’ın yemin törenine katılmaması iyi bir şey” dedi.

“BAŞKAN OLARAK HİZMET ETMEYE UYGUN DEĞİL”

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından 3 Kasım başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden’ın 20 Ocak’taki yemin törenine katılmayacağını açıklamıştı. Trump paylaşımında, “Soran herkese, 20 Ocak’taki yemin törenine gitmeyeceğim” ifadesini kullanmıştı. “Trump, başkan olarak hizmet etmeye uygun değil” yorumunu yapan Joe Biden, Trump’ın kararına ilişkin “Yemin törenine katılmaması iyi bir şey” ifadesini kullandı.

YEMİN TÖRENİNE PENCE’İ ÇAĞIRDI

Yeni yönetimin Trump’ın suçlamalarına değil, koronavirüs salgınına ve ekonomiye odaklanacağını belirten Biden, “Kabinede kadınlara da erkekler kadar yer verilecek. Ayrıca azınlıklar da Kabine’de her zamankinden daha fazla olacak” dedi. Mike Pence ile ilgili de açıklamalarda bulunan Biden, “Başkan Yardımcısı Mike Pence, yemin törenine gelmek isterse hoş karşılanır” şeklinde konuştu.

 

Yüzde 60 engelli olmasına rağmen cezaevinin sevk ettiği hastane “kalıcı bir engeli yok” raporu verdi

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version