Dünya

ABD Başkanı Trump’ın YouTube hesabı da askıya alındı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter ve Facebook hesabının ardından YouTube hesabı da askıya alındı. ABD Genelkurmay Başkanlığı da yayınladığı genelgede Joe Biden’ın ABD ordusunun 46’ıncı başkomutanı olacağını açıkladı.

BOLD – Google, 2.77 milyon abonesi bulunan ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabını askıya aldı. Şirketin attığı adımla Trump, en az 7 gün boyunca siteye video yükleyemeyecek. Sosyal medya sitelerinden Twitter ve Facebook da Trump’ın hesabını askıya almıştı.

ASKER ORTAK İMZAYLA BİLDİRİ YAYIMLADI

Öte yandan ABD Genelkurmay Başkanı General Mark Milley ve kuvvet komutanları, geçen hafta ABD Kongre Binası’nın işgalini kınayan ve ABD ordusuna yükümlülüklerini hatırlatan bir bildiri yayınladı. ABD’de Genelkurmay Başkanı Mark Milley ve kuvvet komutanları ortak imzayla bütün birliklere bir muhtıra yolladı, yollanan mesajda, “Kongre binasında hukukun üstünlüğüne aykırı eylemlere tanık olduk. İfade ve toplanma özgürlüğü hakları kimseye şiddete, isyana ve ayaklanmaya başvurma hakkı vermez” denildi.

BİDEN 46. BAŞKOMUTAN OLACAK

Ayrıca, “ABD ordusu olarak, Ulusun değerlerini ve ideallerini somutlaştırmalıyız. Anayasayı destekliyor ve savunuyoruz. Anayasal süreci bozacak herhangi bir eylem, sadece geleneklerimize, değerlerimize ve yeminimize aykırı değildir; hukuka aykırıdır” denildi. ABD Genelkurmay Başkanlığı yayınladığı genelgede, Joe Biden’ın 20 Ocak’ta yemin edip ABD ordusunun 46’ıncı başkomutanı olacağını açıkladı.

AKP’nin patron ve müteahhitlere aktardığı İşsizlik Fonu’nda büyük erime

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version