Politika

Karamollaoğlu’dan Erdoğan’a Bahçeli ve Perinçek göndermesi: Kurtulmak istemiş olabilir

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk’e yaptığı ziyaretin ardından ilk kez konuştu. Ziyareti normal bir görüşme olarak yorumlayan Karamollaoğlu, Erdoğan’ın AKP’ye açık destek veren MHP ve Vatan Partisinin tavrından rahatsız olduğunu ve bu durumdan kurtulmak istemiş olabileceğini söyledi.

BOLD – Temel Karamollaoğlu, Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi’nin önemli isimlerinden biri olan Oğuzhan Asiltürk’le yaptığı görüşmeyi TV5’te katıldığı programda değerlendirdi. Görüşmelere açık olduklarının altını çizen Karamollaoğlu, Erdoğan’ın bir birine zıt olan MHP ve Vatan Partisini bir arada tutmakta zorlandığını ve bu partilerden kurtulmak istemiş olabileceğini ileri sürdü.

KARAMOLLOĞLU’DAN ‘KIRMIZI ÇİZGİ’ VURGUSU

Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk’e yapacağı ziyaretten bir gün önce haberdar olduğunu ve ziyareti normal karşıladığını belirten Karamollaoğlu, Türkiye’nin diyaloğa ihtiyacı olduğunu belirtti. Diğer yandan Saadet Partisinin kırmızı çizgilerinin adalet, liyakat, diyalog ve şeffaflık olduğunu söyleyen Karamollaoğlu kapıları ittifaklara ise kapatmadı.

ERDOĞAN’A ‘YALNIZLIK’ ELEŞTİRİSİ

Saadet lideri, son günlerde gündeme gelen parti ziyaretlerini değerlendirirken Erdoğan’ın etrafında şu anda yola çıktığı arkadaşlarından kimsenin kalmadığını belirtti ve “Bu, insanı endişeye sevk eder, üzer. Üzmemesi mümkün değil; ama burada Cumhurbaşkanının başka partilere elini uzatırken, aynı zamanda kendi içinde birliği beraberliği muhafaza edecek bir noktaya da ihtiyacı olduğunu gösteriyor” dedi.

ERDOĞAN’A PERİNÇEK VE BAHÇELİ ÜZERİNDEN YÜKLENDİ

Karamollaoğlu, “Cumhur İttifakı’na Milliyetçi Hareket Partisi ve Vatan Partisi destek veriyor. Bu desteğe rağmen yalnız hissetmelerini, bir siyasetçi olarak, bir devlet adamı olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu şöyle cevapladı:

“Ben burada birazcık hem Cumhurbaşkanının bu becerisini diyeyim, takdir ediyorum. Yani birbirleriyle uzlaşması mümkün olmayan, öyle gözüken iki parti, Vatan Partisi ve MHP’yi bir arada tutabilmesi, takdire şayan bir iş. Nasıl bu iş yürüyor, bilmiyorum. Üstelik de Sayın Perinçek, çıktığı zaman ‘Ben idare ediyorum Türkiye’yi’ diyor. Bu kadar ileri gidiyor. Ben, bunu garipsiyorum. Sayın Bahçeli’nin tavrı ise çok sert ve mutlaka karşı tarafla, kim olursa olsun, kavga etmeye yönelik bir üslûp. Bu üslûbu bir arada tutmak, epeyce zor ve öyle zannediyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı da belki buradan da kurtulmak istiyor olabilir.”

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version