Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Adem Yavuz Arslan: Nereden çıktı bu kadar ‘Fetö’cü general’?

15 Temmuz olaylarının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yaklaşık 26 bine yakın askeri personel ihraç edildi. Resmi açıklamaya göre generallerin yüzde 50’si, kurmay subayların yüzde 73’ü ve askeri öğrencilerin tamamı ihraç edilenlerin arasında. 15 Temmuz ve hala cevaplanamayan soruları ele alan gazeteci Adem Yavuz Arslan “Nereden çıktı bu kadar ‘Fetö’cü general?’ diye sordu.

BOLD – 15 Temmuz’un üzerinden 4,5 yıl geçti ama çok temel sorulara dair sis perdesi hala aralanamadı. TSK’dan şimdiye kadar 26 bin civarında personelin ihraç edildiğinin altını çizen gazeteci Adem Yavuz Arslan Youtube kanalında “Çoğunluğu askeri okul öğrencisi yada zorunlu askerlik yapan askerlerden oluşan 8 bin küsür (TSK’nın mevcudunun yüzde 1.5′) asker olaylara karışmışken şu ana kadar TSK bünyesindeki her iki generalden birisi ve kurmay subayların yüzde 73’ü ihraç edildi. Resmi söyleme göre bu generaller ‘fetöcü’. Ancak kimse ‘Bu isimler Cemaatçi ise neden darbeye katılmadı, neden direndi?’ diye sormuyor. Yada nasıl oluyor da 4,5 yıl sonra yeni isimler ‘fetöcü’ diye tutuklanıyor” diye sordu.

 

Videohaber

AKP 28 Şubat’ın mağduru mu, mahsulü mü?

“Artık AKP’nin bir 28 Şubat yapımı, klasiği, sürümü olduğu şüpheye yer bırakılmayacak kadar berraktır” bu sözler Erdoğan’ın ortağı Devlet Bahçeli’ye ait. Postmodern darbenin 24. yılında Bold Medya, Erdoğan’ın 28 Şubat sürecinin bir mağduru mu yoksa mahsulü mü olduğu sorusuna cevap aradı.

BOLD – Türkiye 28 Şubat’ın yıldönümünde, ülkenin en karanlık dönemlerinden birini tartışıyor. En çok tartışılan konulardan biri de AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün 28 Şubatçı cuntayla paralellik gösteren demokrasi dışı uygulamaları. 28 Şubat’ın 24. yılında Bold Medya, Erdoğan’ın Postmodern darbenin neresinden olduğunu araştırdı.

Pandemi AKP’nin 18 yıllık kibrini yerle bir etti: Bir bakan daha özür diledi

 

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan’ın milyarlık sarayları

İlk Başbakan olduğu dönemde Üsküdar’da bir apartman dairesinde oturan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün tam 12 sarayı var.

BOLD – Tayyip Erdoğan, Osmanlı’dan kalan sarayların yanı sıra kendisi için de her yıl yeni yazlık ve kışlık saray yaptırıyor. Bütçeden, saraylar için günlük milyonlarca lira aktarılıyor. İşte Erdoğan’ın 12 sarayı…

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan iki günde çark edince Kılıçdaroğlu ‘para’yı sordu

Erdoğan, 22 Şubat 2021 Pazartesi günü yaptığı konuşmada Merkez Bankasının kasasında 95 milyar dolar olduğunu açıkladı. Aynı Erdoğan, sadece 2 gün sonra 24 Şubat 2021 Çarşamba günü kendini yalanladı. Kılıçdaroğlu ise “Para nerede” diye sordu.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve muhaliflerin ısrarla akıbetini sorduğu Merkez Bankasındaki 128 milyar doların büyük kısmının salgın döneminde harcandığını iddia etti. Damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan ise övgüyle söz etti. Erdoğan, 22 Şubat 2021 Pazartesi günü yaptığı konuşmada Merkez Bankasının kasasında 95 milyar doların bulunduğunu söylemişti. İşte Erdoğan’a 2 gün arayla yaptığı açıklamalar:

NEREDE BU PARA?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, 128 milyar dolarla ilgili Erdoğan’ın yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığını söyledi. Paranın nerede olduğunu soran Kılıçdaroğlu şunları dile getirdi: “Kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir açıklamadır. İnat etti, damadı getirdi, 128 milyar dolar toz oldu gitti. Mademki dengelemek için kullanmış, esnafta yok, çiftçide yok, emeklide yok. Hiç kimsede yok, nerede bu para? Nereye gittiğini çıksınlar millete bir açıklasınlar.”

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0