Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

AKP’nin 15 Temmuz ifşaları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “15 Temmuz’u FETÖ yapmadı” açıklaması tartışmaları yeniden alevlendirdi. AKP cephesinden daha önce yapılan benzer açıklamalar, 15 Temmuz’un gerçek failleri konusundaki soruyu yeniden sordurdu: “15 Temmuz’u kim yaptı?”

BOLD – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında çok tartışılacak sözlere imza attı. Soylu, Haber Global ekranlarında Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı. 15 Temmuz 2016 ile ilgili çok konuşulacak sözler söyledi. Soylu “FETÖ mü yaptı 15 Temmuz’u? Candaş Bey, 15 Temmuz’u FETÖ yapmadı, bizi rahat bırakmazlar. Ancak ayakta sağlam durursanız rahat olursunuz, bu kadar basit” dedi.

Soylunun çarpıcı açıklamasıyla şaşkınlık yaşayan program sunucusu Candaş Tolga “FETÖ yapmadı ne demek?” diye sordu. Soylu ise esas failin ABD olduğunu ileri sürerek “Sadece FETÖ mü yaptı dedim, destekçileriyle birlikte yaptı dedim” ifadesini kullandı.

“ALLAH’IN BÜYÜK BİR LÜTFU”

Diğer yandan AKP cephesinde benzer açıklamalar 15 Temmuz’un hem ardından geldi. Yaşananları “Allah’ın büyük bir lütfu” olarak yorumlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 15 Temmuz gecesi İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, “Şu anda bu çıkış, bu hareket Allah’ın büyük bir lütfu. Bu tertemiz olması gereken TSK’nın temizlenmesine vesile olacak bir harekettir” demişti.

“Lütuf” açıklamasında ikinci perde ise 15 Temmuz’unu ikinci yıl dönümünde geldi. Bir yazı kaleme alan Erdoğan ilk açıklamasına benzer bir şekilde “15 Temmuz da, sonuçları itibariyle ülkemiz, milletimiz ve geleceğimiz için hayırlara vesile oldu” diye yazdı.

BİNALİ YILDIRIM: HOŞUMA GİTMEYEN PROJE 15 TEMMUZ

Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ise 15 Temmuz için “proje” açıklaması yaptı. Anadolu Ajansını (AA) ziyaret eden Yıldırım’a “Sizi çok zorlayan, girmeseydik bu işe dediğiniz herhangi bir proje oldu mu?” diye soruldu. Yıldırım ise “Hangi birini söyleyim, hoşuma gitmeyen proje 15 Temmuz…” cevabını verdi. Yıldırım’ın bu cevabı verdikten sonra bir süre gülmesi ise dikkat çekmişti.

METİNER: DİKTATÖRLÜĞÜ İNŞA ETMEMİZ GEREKİYORDU

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner ise TRGT’de katıldığı bir programda çok net ifadeler kullandı. “Bu darbeyi biz kendi kendimize yaptık. Diktatörlük inşa etmemiz gerekiyordu. Demokrasiyi askıya almamız lazımdı, bunun için yaptık, yaptırdık yani!” dedi.

TAYYAR: KAHRAMAN GÖRDÜKLERİMİZ DARBENİN İÇİNDE…

Çok tartışılan bir açıklama da yine AKP eski milletvekili Şamil Tayyar’dan gelmişti. 15 Temmuz’un gerçek manada aydınlatılmadığını belirten Tayyar katıldığı televizyon programında “Ben hala 15 Temmuz’un aydınlanmadığını düşünüyorum. Daha önce bir laf ettim, dedim ki; 15 Temmuz gerçek manada aydınlanırsa, bugün kahraman dediklerimizin aslında darbenin içinde olduğunu göreceksiniz, belki de bugün hain diye suçladığınız bazı isimlerin aslında tam tersi olduğunu göreceksiniz. Çünkü 15 Temmuz hala aydınlanabilmiş değil” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et
Reklamlar

Videohaber

1 ton kokainin sahibi kim?

Balyoz Davası’nda Çetin Doğan dahil 6 sanık hakkında verilen beraat kararı bozuldu. Mehmet Baransu ve Ahmet Altan’ın da olduğu gazeteciler için ise onlarca yıl hapis isteniyor. Soma Davası’nda Can Gürkan’a ödül gibi ceza verildi. HDP’li Ayhan Bilgen’in tahliyesi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni seçim ittifakları yolunda attığı bir adım olarak yorumlanıyor. Mersin’de 1 ton kokainin ele geçtiği operasyonun Gümrük Muhafaza Ekipleri tarafından yapılması kafaları karıştırdı. Sedat Peker’in bir önceki kokain yakalamasında dikkat çektiği gibi şu ana kadar uyuşturucunun sahibinin kim olduğu bilinmiyor. Operasyonda İçişleri Bakanlığının ve dolayısıyla Süleyman Soylu’nun rolünün olmaması dikkat çeken bir başka nokta. Gazeteci Fatih Akalan, “1 ton kokainin sahibi kim” sorusuna yanıt arıyor. BOLD

Okumaya devam et

Videohaber

Parsel parsel Türkiye!

19 yıllık AKP hükumetleri döneminde Türkiye’nin birçok yerinde devlet arazileri talan edildi. Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle ‘kupon’ yerlerin nasıl peşkeş çekildiği bu videoda… BOLD

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan umduğunu bulamadı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasındaki görüşme NATO toplantısı çerçevesinde yapıldı. Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Erdoğan’ın 6 aydır beklediği bu görüşmeden sonra yapılan açıklamaları ve kulislere yansıyanları analiz etti. Erdoğan’ın umduğunu bulamadığına dikkat çekti. BOLD

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0