Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Gara’nın faturası kime kesilecek?

TSK’nın Gara’da bulunan PKK kamplarına yönelik operasyonu fiyasko ile sonuçlandı. Örgütün 6 yıldır elinde tuttuğu 13 Türk devlet görevlisinin tamamı hayatını kaybederken 3 asker de şehit oldu. Erdoğan hezimetin faturasını kime kesecek?

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Büyük müjde vereceğim” diye önceden duyurduğu operasyonda neler oldu? Yaşanan rezaletin sorumlusu kim? Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, açıklamalarında “Elde edilen istihbarat” diyerek MİT’e dikkat çekiyor. Ancak MİT Başkanı Hakan Fidan sessizliğini koruyor. Askeri kaynaklar istihbaratın ve operasyonun MİT tarafından gerçekleştirildiğini iddia ediyor.

Tıpkı Roboski’de olduğu gibi bir istihbarat faciası mı var? Felaketin sorumlusu kim? Erdoğan faturayı kime kesecek?

‘Fetöcü General’ tartışmasının bir benzerinin yolda olduğunu belirten gazeteci Adem Yavuz Arslan, Tuğgeneral Serdar Atasoy’un hikayesine çok benzeyen bir isimden daha söz ediyor: Tuğgeneral Ergin Dinç!

Ayrıntılar videoda…

Videohaber

Gara Operasyonu’nda birinci hedef rehine kurtarmak değildi!

Hedef ve Görüntü İstihbaratı Uzmanı Kurmay Binbaşı Engin Büker, Gara Operasyonu’nun neden hezimete dönüştüğünü anlattı. Operasyonun hatalarını analiz etti. Siyasi hedefin, rehineleri kurtarmak olmadığının altını çizdi.

BOLD – Gara operasyonu ile ilgili Youtube’da yer alan Taranmış Kanal’da önemli tespitlerde bulunan Deniz İstihbarat Kurmay Binbaşı Engin Büker, “Operasyon kimin başarısızlığı” sorusunu cevaplıyor. Hedef ve Görüntü İstihbaratı Uzmanı Büker, operasyonun 4 amaçla yapıldığının açıklandığına dikkat çekti ve bunlara ilişkin görüşlerini paylaşıyor. Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın açıklamasına dikkat çeken Büker, burada rehinelerin kurtarılmasının ana neden değil tali neden olduğunu vurguluyor. İşte bir istihbaratçının Gara analizi…

Okumaya devam et

Videohaber

İşte Erdoğan’ın militan valileri

Anayasaya göre tarafsız olması gereken ve beklenen valilerin kimi AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan için miting yaptı kimi de sosyal medyada başlatılan kampanyalara açıktan destek verdi. Bold Medya yakın zamanın ateşli siyasi kavgası ‘militan vali’ tartışmasını masaya yatırdı.

BOLD – Eski CHP milletvekillerinden Berhan Şimşek’in başlattığı ‘militan vali’ tartışması Erdoğan’ın talimatıyla yargıya taşındı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan destekçisi valilerden örnekler vererek Şimşek’e sahip çıktı. Bold Medya yakın zamanın ateşli siyasi kavgası ‘militan vali’ tartışmasını masaya yatırdı. İşte Erdoğan’ın militan valileri…

Okumaya devam et

Videohaber

Damadı öveyim derken ‘zihniyet’ gafına imza attı!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kasım ayında bir Instagram paylaşımıyla istifa eden damadı Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’la ilgili konuştu.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, damadı Berat Albayrak’ın başarılı olduğu için hedef alındığını öne sürdü. Albayrak’ın neden istifa ettiği konusuna ise değinmedi. Erdoğan’ın damadını övmek isterken yaptığı gaf ise uzun süre konuşulacak: “Kendi içerisindeki taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık dalgasıyla hesaplaşmayı reddeden zihniyettir bizim zihniyetimiz.” BOLD

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0