Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

TSK’ya 47 ilde ankesör operasyonu: 148 gözaltı

Cemaat operasyonları kapsamında 47 ilde eş zamanlı operasyonlar yapıldı. Operasyonlarda 103 muvazzaf 134 askeri personel ve 15 Temmuz sonrası okuluyla ilişiği kesilen 14 öğrenci olmak üzere, toplam 148 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

BOLD – Cemaat soruşturmaları kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri personeline yeni bir operasyon düzenlendi. İzmir merkezli olmak üzere 47 ilde eş zamanlı olarak başlatılan operasyonlarda 148 askeri personel ile eski askeri okul öğrencileri hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

ANKESÖRLÜ TELEFON OPERASYONU

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada sabahın erken saatlerinde eş zamanlı operasyonların düğmesine basıldı. Hakkında gözaltı kararı bulunan kişilerin ankesörlü veya büfe telefonlarından Cemaat mensupları ile görüştükleri iddia ediliyor.

İlk bilgilere göre hakkında gözaltı kararı olan 148 kişiden 103’ü muvazzaf olmak üzere 134’ü askeri personel. 14 kişi ise 15 Temmuz’un ardından okullarıyla ilişiği kesilen askeri öğrenci.

1 ALBAY, 3 BİNBAŞI VE 8 YÜZBAŞI

Diğer yandan hakkında gözaltı kararı olan kişiler arasında 1 albay, 3 binbaşı ve 8 de yüzbaşı bulunuyor. Gözaltına alınanlar, sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere emniyete sevk edildi.

Gündem

Borçlarını ödeyemeyen çiftçi kendini astı

İzmir’in Torbalı ilçesinde tarlalarını satmasına rağmen biriken borçlarından kurtulamayan 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım kendini asarak intihar etti.

BOLD – İzmir’in Torbalı İlçesi Pamukyazı Mahallesi’nde 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım, eşinin kahvaltı hazırladığı sırada kendisini yatak odasına asarak intihara kalkıştı.

Ailesinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Yıldırım’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yıldırım’ın cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

TARLALARINI SATTI

Ekonomik sıkıntıda olduğu öğrenilen Yıldırım’ın, tarlalarını satmasına rağmen borçlarını kapatamadığı için bunalıma girdiği öğrenildi.

10. büyük ekonomi hayalinden domatesi taneyle satış dönemine

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 genç geri dönmedi

Çevre eğitimi almak üzere Almanya’nın Hannover şehrine giden 43 kişi Almanya’da kalmaya karar verdi. Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin projesi kapsamında giden gençlerin neden dönmediğinin araştırılması için müfettiş görevlendirildi.

BOLD – AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için yurt dışına gönderdiği 45 kişiden 43’ü geri dönmedi. Sözcü gazetesinden Evren Demirbaş’ın haberine göre, Malatya’da AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında 2020 faaliyet raporu görüşüldü.

CHP’li Meclis Grup Başkanvekili Günnur Tabel, 15-27 Eylül 2020 arasında Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek’ projesi kapsamında Almanya’ya gönderildiğini, ancak gönderilen 45 kişiden 43’ünün geri dönmediği açıkladı.

Tabel, “Hizmet pasaportu ve vize alan bu kişilerin neden geri dönmediğine dair tek bir bilgiye sahip değiliz. Dernek yönetimi farklı açıklamalarda bulunuyor, herkes olayın iç yüzünü öğrenmek istiyor. Nedense başkanımız hâlâ susuyor, bu olayın açıklığa kavuşmasını istiyoruz. Bu olaya meclisi kim alet etti, kimler götürüldü, amacı neydi? Bunları öğrenmek hem meclis üyelerinin hem Yeşilyurt halkının hakkıdır.” dedi.

Olayın araştırılması için ise mülkiye başmüfettişi görevlendirildiği öğrenildi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in ipini kim, neden, nasıl çekti?

Organize Suç Örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyonda 63 kişi gözaltına alındı. Erdoğan rejiminin ‘yerli ve milli mafya’sı Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti?

BOLD – Gazeteci-yazar Adem Yavuz Arslan Sedat Peker’in evine ve adamlarına yapılan operasyonları Youtube kanalında değerlendiriyor. Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti? Alaattin Çakıcı bu işin neresinde? Hükümet içindeki çatlakların bu işte etkisi oldu mu? Süleyman Soylu’nun rolü nedir? Erdoğan rejimi, Peker’in ipi çekerek uluslararası arenada gelmekte olan bir dosyadan mı kurtulmaya çalışıyor?

Sedat Peker’in eşi: Kızımın odasına silahla girdiler özel harekat polisi eğitilmeli

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0