Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Babacan’dan Erdoğan’a kararname tepkisi: Türkiye karanlıkta alınan kararlarla yönetiliyor

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın görevden alınması ve İstanbul Sözleşmesinden çıkılma kararlarıyla Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. Erdoğan’ın gece yarısı kararnamesini askeri muhtıralara benzeten Babacan, “Böyle bir ülkede istikrar sağlanabilir mi? Kadın cinayetlerinin vebali de günahı da boynunuzadır” dedi.

BOLD – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın görevden alınması ve İstanbul Sözleşmesinden çıkılmasıyla ilgili kararnameleri imzalayan Erdoğan’a tepki gösterdi.

Twitter üzerinden Periscope canlı yayınında açıklamada bulunan Babacan, gece yarısı kararnamelerini, “Bu gece yarısı belgeleri ne zaman olursa biz o askeri muhtıraları hatırlıyoruz. O dönemde kararlar hep gece açıklanırdı. “Bu iktidar maalesef ülkeyi yine karanlıktan yönetilen bir ülke haline getirdi” sözleriyle eleştirdi.

YEDEK AKÇE BİR GÜNDE SIFIRLANDI

Naci Ağbal’ın görevden alınmasıyla ilgili Babacan, “Ben daha dün demiştim ki “Sayın Erdoğan’ın önünde şu an iki seçenek var ya Merkez Bankası’nda gereğini yapacak ya da yanlış tezi yüzünden çıkıp bu milletten özür dileyecek. Erdoğan bu milletten özür dileyemedi ve Merkez Bankası Başkanı’yla ilgili bir adım attı. Son 20 ayda tam 4 tane Merkez Bankası Başkanı ve TÜİK Başkanı gördük. Normalde bu görevlerin süresi 5 yıldır. Bırakın 5 yılı daha 2 yıl bile olmadan durum ortada. Böyle bir ülkede istikrar sağlanabilir mi? Bunun adı keyfiliktir. Partili cumhurbaşkanı görevine başladı akraba bakanı da ekonominin başına getirdi. El ele verdiler bu ülkenin 130 milyar dolar dövizini çarçur ettiler. Merkez Bankasının yedek akçesi bir günde sıfırlandı. Hazinenin borcu iki yılda ikiye katladı. 130 milyar doları kime hangi kurdan ne zaman sattınız açıklayın. ” ifadelerini kullandı.

BU ÜLKEDE HER GÜN KADIN CİNAYETİ İŞLENİYOR

İstanbul Sözleşmesinden çıkılmasına da tepki gösteren Babacan, şunları söyledi: “Bu hükümetin her hafta bir düşman panosuna ihtiyacı var. Bu haftaki panoya da bu sözleşmeyi astılar. Bu ülkede her gün kadın cinayetleri işleniyor. Soruyorum, yıllardır hükümetin başınızdasınız. Siz bu konuyla ilgili somut ne yaptınız? Mevcudu yıkmak en kolayı… Madem bunu beğenmiyorsunuz yerine ne koydunuz? Yoksa sizde bazıları gibi kadına şiddetin mazur görülebileceği bir durum olarak mı görüyorsunuz? Hükümete sesleniyorum, bundan sonra bu attığınız adım yüzünden cesaret alan, daha fazla şiddet gören, kadın cinayetlerini daha farklı gösteren bir tablo oluşursa memlekette bunu vebali de günahı da boynunuzadır.”

Erdoğan, Meclis’in yetkisini gasp etti: İstanbul Sözleşmesiyle ilgili kararı yok hükmünde

Politika

CHP Manisa İl Başkanı: KHK’lılara haklarını iade edeceğiz, sözlerimin arkasındayım

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, KHK ile ihraç edilenlerin suçsuz yere kamu görevlerinden alındıklarını söyledi. Ak trollerin ve yandaş medyanın hedef aldığı Balaban, sözlerinin arkasında olduğunu açıkladı.

BOLD – Açıklamaları sonrası Ak trollerin, Sabah, Yenişafak gibi yandaş gazetelerin tepkisini çeken Balaban, sözlerinin arkasında olduğunu açıkladı.

GÖREVE İADE EDECEĞİZ

15 Temmuz bahane edilerek 20 Temmuz’da Türkiye’de sivil bir darbe gerçekleştirildiğinin altını çizen Balaban, “Binlerce insan suçsuz bir şekilde görevlerinden alındı. Açlığa mahkum edildi. CHP olarak kim mağduriyet yaşıyorsa onların yanındayız. ” diye konuştu.

SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

15 Temmuz sonrası kamudan ihraç edilen çoğunluğu Gülen Hareketi mensupları olmak üzere KHK’lılara CHP’den güvence veren son isim olan Balaban oldu. Tepkiler üzerine açıklama yaparak sözlerini savundu. Balaban, “Bir kez daha belirtiyorum ki yaptığım açıklamamdaki sözlerimin sonuna kadar arkasındayım” dedi.

15 Temmuz’un bahane edilerek insanların suçsuz şekilde görevlerinden alındığını belirten Balaban, ” KHK ile haksız yere atılanların siyasi düşünce ayrımı yapmaksızın yanındayız. İnşallah Millet İttifakının iktidarında herkese haklarını iade edeceğiz.” diye konuştu.

 

Çöktükleri okulları arpalığa çevirdiler: Maarif Vakfı personele 58 bin lira maaş ödüyor

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’ın anketçisi: AKP’nin yeni seçim kazanamayacağı anlaşılıyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski anketçisi ANAR Genel Müdürü, İbrahim Uslu, HDP dışarıda tutulduğunda Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı’nın oylarının başa baş olduğunu açıkladı. Uslu, “İktidarın kendi performansıyla artık yeni seçmen kazanamayacağı anlaşılıyor. O nedenle başka partileri de ittifaka dahil ederek büyümeyi deneyecektir” dedi.

BOLD – AKP’de milletvekilliği yapan Zeynep Karahan Uslu’nun eşi anketçi İbrahim Uslu, partilerin oy oranlarıyla ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

ERDOĞAN YENİ PARTİLERİ İTTİFAKA DAHİL EDECEK

HalkTV Özlem Gürses’le Perdenin Önü Arkası programına katılan Uslu, “Cumhur İttifakı’nın yapacağı şey ittifakı büyütmek. Erdoğan aslında geçen yıldan bu yana bunu yapıyor. Geçen yıl Kasım, Aralık aylarında DSP, HÜDA-PAR, Yeniden Refah Partisi ve Saadet Partisi’yle arka arkaya bir dizi görüşme yaptı. Bu görüşmeler yeniden hızlanabilir. İktidarın kendi performansıyla artık yeni seçmen kazanamayacağı anlaşılıyor. O nedenle başka partileri de ittifaka dahil ederek büyümeyi deneyecektir” dedi.

YÜZDE 17’İ CUMHUR İTTİFAKININ YANINDA YER ALMAYACAK

Masasındaki anketlerle ilgili de bilgi veren Uslu, “HDP’yi dışarda bıraktığınız zaman neredeyse başa baş gözüküyor. Bazı araştırmalarda Millet İttifakı birkaç puan önde görünüyor. HDP 12 puan civarında gözüküyor. Orada aslında asla Cumhur İttifakı’nın yanında yer almayacak 17 puanlık bir oy potansiyeli var. Bu nedenle Cumhur İttifakı’nın genişlemekten başka çaresi yok” yanıtını verdi.

HDP’NİN KİLİT PARTİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM

HDP’nin yer alacağı ittifak tarafıyla ilgili de değerlendirmeler yapan Uslu, “HDP’nin kilit parti olduğunu başından beri düşünmüyorum, aksini söylüyorum. Çünkü nerede kilit parti olacak? Parlamentoda mı? Cumhurbaşkanlığı seçiminde mi? Parlamentoda herkes kendi oyunu alacak milletvekilini çıkaracak. Sonra parlamentoda ittifak yaparlar yapmazlar onu bilemeyiz.” dedi.

AKP, çöküş sürecinde hukuksuzlukları artırıyor: TSK ve yargıda yeni ihraç listeleri hazırlandı

Okumaya devam et

Politika

108 Kürt siyasetçinin yargılandığı gün Erdoğan’dan ‘Kürt Sorunu’ yorumu: Çözdük, aştık, bitirdik

Kılıçdaroğlu’nun ‘Kürt Sorunu’nun çözümü için HDP’yi işaret etmesinin ardından büyüyen tartışmaya ABD’den Erdoğan da katıldı. Erdoğan, “Bu işi çoktan çözdük, aştık, bitirdik” dedi. Erdoğan’ın konuştuğu sırada 108 Kürt siyasetçi Kobani davasında hakim karşısına çıktı.

BOLD – ABD’de konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP, MHP ve HDP arasında süren ‘Kürt Sorunu’ hakkında konuştu. HDP’li Sezai Temelli’nin ‘İmralı’ açıklamalarını anımsatan Erdoğan, “Hayırlı olsun. Bu konuyla eğer biz meşgul olursak yazık olur. Yani İmralı mıdır, değil midir, onların sorunu. Varsın onlar bu şekilde yola devam etsinler; yani HDP midir, şu mudur, bu mudur… Biz diyoruz ki bu ülkede şu anda Cumhur İttifakı bu işin tek çözüm noktasıdır ve Cumhur İttifakı olarak da biz bu çözümün mücadelesini sürdürüyoruz” dedi.

 

BÖYLE BİR SORUN YOK

“Kitabımızda birlik ve beraberlik var” diye Erdoğan “Yok Kürt sorununu çözmektir, yok şudur, yok budur… Türkiye’de böyle bir sorun yok. Biz bu işi çoktan çözdük, aştık, bitirdik. Eğer birliğe, beraberliğe, kardeşliğe inananlar varsa buyursunlar hep beraber yola devam edelim” ifadelerini kullandı.

AKP KÜRT SORUNUNU MAHKEME SALONLARINA TAŞIDI

Kürt siyasetiçilerin yargılandığı Kobani davasının 4. duruşması bugün Ankara’da görüldü. Aralarında eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da olduğu 20’si tutuklu 108 siyasetçi Ankara 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Duruşmada son günlerde yaşanan Kürt sorunu tartışmalarına değinen Sebahat Tuncel, “Kürt sorunu bu salondadır. Bir de Kürt sorunu var mı yok mu tartışması yapılıyor… AKP, Kürt sorununu mahkeme salonlarına taşıdı!” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun çözüm süreci için HDP’nin muhatap alınması gerektiğine dair sözleriyle başlayan tartışmaya İYİ Parti, MHP, DEVA Partisi ve HDP de katıldı. Tartışma, HDP içinden de farklı görüşlerin gelmesine yol açtı.

Hukukun Kerbalasını yaşıyoruz: Osman Kavala hangi takımda oynuyor?

Okumaya devam et

Popular

Shares