Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Yoğun bakımdaki Gergerlioğlu’nu mizansenle cezaevine kaçırdılar

Tutuklanıp Sincan Cezaevine konulduktan sonra fenalaşan ve Ankara Şehir Hastanesinde anjiyo olan Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun yoğun bakım servisinden gizlice Sincan Cezaevine götürüldüğü belirtildi. Gergerlioğlu’nun oğlu Sahil Gergerlioğlu, “Babamı hastaneden adeta bir mizansen uygulayarak kaçırdılar” mesajı paylaştı. HDP de ‘korsanvari kaçırma’ açıklaması yaptı.

BOLD – Dün evinde darp edilerek gözaltına alınan HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, anjiyo için getirildiği Ankara Şehir Hastanesinden mizansen uygulanarak Sincan Cezaevine kaçırıldı.

Gözaltına alınıp tutuklandıktan sonra kalp rahatsızlığı geçiren ve Ankara Şehir Hastanesinde anjiyo olan HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun nerede olduğuyla ilgili bilgi alınamıyor. Gergerlioğlu’nun yattığı Kalp Damar Hastanesi önüne Sincan Cezaevine ait bir aracın çekilerek buradan çıkarılacağına dair izlenim verildiği, ancak Gergeriloğlu’nun hastanenin girişi yerine acil servisinden başka bir araca bindirilerek cezaevine götürüldüğü tahmin ediliyor. Oğlu Salih Gergerlioğlu, Twitter hesabından “Babamı hastaneden adeta bir mizansen uygulayarak kaçırdılar” mesajı paylaştı.

Resim

KORSANVARİ KAÇIRMA

Ankara Şehir Hastanesi önünde açıklama yapan HDP milletvekilleri de Gergerlioğlu’nun korsanvari bir yöntemle cezaevine götürüldüğü açıklaması yaptı. Açıklamada, “Biz vekiller olarak buraya geldik ve bilgi edinmek istedik ama Ankara Şehir hastanesinde bir kişi bile açıklama yapmadı. Hiç kimse bize vekilimizin sağlık durumu bilgisini vermedi. Bir araç getirildi ve sanki çıkarılacakmış gibi bir senaryo çizildi ve korsanvari bir biçimde milletvekilimiz buradan kaçırıldı. Sincan Cezaevi’ne götürüldüğünü tahmin ediyoruz. Bir milletvekili buradan basından, milletvekili arkadaşlarından korsanvari şekilde kaçırılmıştır” denildi.

POLİS DARP ETTİ

Dün evinde polislerin tartaklayarak gözaltına aldığı Ömer Faruk Gergerlioğlu, götürüldüğü Sincan Cezaevinde kalbinden rahatsızlandı. Bunun üzerine Ankara Şehir Hastanesine getirilen Gergerlioğlu, “Kolluktan darp gördüm. Böyle rezalet olmaz. Polis arabanın içinde beni yumruk vurmakla tehdit etti, küfürler etti” dedi. Avukat Bişar Abdi Alınak, sosyal medya hesabından Gergerlioğlu’nun darp edildiğine dair doktor raporunu paylaştı.

Resim

Gündem

Fas’ı terkeden Sedat Peker hangi ülkeye kaçtı?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e yönelik operasyonun “boş” olduğu eleştirilerine emniyette etkinliği bilinen eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın cevap vermesi dikkat çekti. Gazeteci Cevheri Güven, Fas’a kaçan Sedat Peker’in bu ülkeyi de terk ettiğini ve Ağar’ın neden Peker’le ilgili savunmaya geçtiğini anlattı.

BOLD 

Okumaya devam et

Gündem

Almanya’dan AKP’li belediyenin gri pasaportlu insan kaçakçılığına dava

AKP’li Yeşilyurt Belediyesinin “Çevreye duyarlı bireyler yetiştirme projesi” adı altında 43 kişiyi gri pasaportla kaçırması olayıyla ilgili Almanya’da başlatılan soruşturma davaya dönüştü. Hannover Savcısı Klinge, olaya karışan bir kişi hakkında dava açıldığını belirtti. Dava açılan kişinin Ersin Kilit olduğu öne sürülüyor.

BOLD –  Hannover Savcısı Thomas Klinge, söz konusu kişileri gri pasaportla Türkiye’den Hannover’e getiren bir kişi hakkında soruşturma başlatıldığını ve hakkında dava açtığını kaydetti.

Evrensel’e konuşan Savcı Klinge, “Söz konusu kişi, toplam 53 kişi için bazı projelere katılma ve 90 gün Almanya’da kalması amacıyla vize başvurusunda bulunmuş. Bu kişilerin 46’sı Almanya’ya geldi. İfade edilen projenin hayata geçirilmediğini tespit ettik. Gelen 46 kişiden 5’i Almanya’da iltica başvurusunda bulundu. Diğerleri hakkında hiçbir bilgi yok. Davadaki delillere bağlı olarak hakkında dava açılan kişi hapis cezası da alabilir” dedi.

Türkiye’den gri pasaportla “Projelere katılma” adı altında insan kaçakçılığı yapıldığı şüphesi içinde olduklarını belirten Savcı Klinge, bütün bunların yakında başlayacak dava sonrasında netleşeceğini ifade etti. Savcı, gri pasaportla insan getirenlerle Türkiye’deki hükümet arasında bir bağlantı olup olmadığı yönündeki soruya ise “Bu konuda bir bilgiye sahip değiliz” cevabı verdi.

Kilit’e sahte evrak düzenlemek, evrakta sahtecilik, yabancılar kanununu ihlal ve uluslararası insan ticareti suçlamalarının yöneltildiği belirtiliyor.

Malatya’nın AKP’li Yeşilyurt Belediyesinin gri pasaportla Almanya’ya götürdüğü 43 kişi Türkiye’ye geri dönmemiş, olayın ortaya çıkmasının ardından pek çok belediyenin benzer şekilde 5-10 bin euroya insan kaçırdığı gündeme gelmişti.

Bahçeli’ye ‘çapsız’ diyen yeni Aile Bakanı Derya Yanık’a MHP’den alkış yok

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’ın atadığı rektör, Bilal Erdoğan’a teşekkür etti

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla İbn Haldun Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Atilla Arkan, atama için Bilal Erdoğan’a teşekkür etti. 

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Atilla Arkan teşekkür mesajını sosyal medya hesabından paylaştı.

Atilla Arkan teşekkür mesajında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın ve üniversitenin mütevelli heyetine teşekkür ettikten sonra heyet üyelerinden Bilal Erdoğan’a da ‘en kalbi şükranlarını’ sundu.

HEDEFİ MİLLET VE ÜMMETE EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET SUNMAK

Atilla Arkan’ın sosyal medyadan paylaştığı mesajı şöyle: “İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğüne tensipleriyle şahsımı onurlandıran sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a, İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyetine, Prof. Dr. İrfan Gündüz ve Sayın Bilal Erdoğan’a en kalbi şükranlarımı sunarım. İbn Haldun Üniversitesi ailesi olarak bu ülkeye, milletimize, ümmetimize ve insanlığa en iyi şekilde hizmet ve katkıda bulunmayı Rabbim nasip etsin.”

 

Bir AKP klasiği: Boğaz’daki yalısından ‘şükredin’ diyene var yoksula yok!

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0