BOLD ÖZEL

Recep Tayyip Erdoğan 12 şehrin imar planını değiştirdi

Daha önce şehirlerin sınırlarını yeniden çizen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 12 şehirdeki imar planlarını da değiştirdi. Değiştirilen planlarla otel, benzin istasyonu ve ticaret alanları açıldı.

BOLD ÖZEL – Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ilişkin kararların detaylarında önemli değişiklikler yer aldı. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maliye Hazinesi, Şeker Fabrikaları ve Sümer Holding ait 12 şehirdeki arazilerin imar planlarını değiştirdi.

AYDIN DİDİM VE MUĞLA DATÇA’YA OTEL ALANI

Özelleştirilecek tesis kalmayınca kamuya ait arsaları parsel parsel satışa çıkaran AKP Hükumeti, imar planlarını da ihalelere göre hazırladı. Aydın Didim’de mülkiyeti elektrik üretim, iletim ve dağıtımını yapan kamu şirketleri TEDAŞ, TEİAŞ ve EÜAŞ ait olan 47 parsel sil baştan yazıldı. Bu alanda otel, cami, günübirlik tesis, trafo yapılması için haritalar yeniden çizildi.

Muğla Datça’da da otel, otopark yapılması için değiştirilen imar planı haritasındaki bütün tasarruf Özelleştirme İdaresi’ne bırakıldı. Maliye Hazinesi’ne ait bu arsada her türlü ihale ve satış yeni plana göre yapılacak.

ŞEKER FABRİKASI ARAZİLERİ DE SATIŞTA

Daha önce şeker fabrikalarını özelleştirerek satan AKP Hükumeti, Resmi Gazetede yayımlanan imar planı kararlarıyla da arazileri satışa çıkardı. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş’ye ait, Kırklareli ve Tokat’taki arazilere ticaret alanları ve yerleşik konut alanları açıldı. Bu araziler ihaleyle satılacak.

Ayrıca İstanbul, Sakarya, Adana, Erzincan, Kırıkkale, Malatya, Ankara’da iki adet kamu arazisinin imar planları değiştirilerek benzin istasyonu yeri, ticaret alanı, sanayi tesisi alanları açıldı.

Erdoğan daha önceki Resmi Gazete kararlarıyla Diyarbakır ve Muş’un il sınırlarını da değiştirmişti.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version