Gündem

Suni gündemde boğulan işsizler cinnet getiriyor: Valilikte kendini bıçakladı

Türkiye günlerdir, Montrö ve sarıklı amiral tartışmaları sonrası bildiri yayınlayan 104 amirali konuşuyor. Bildiri, ekonomik kriz ve başarısız pandemi yönetimi eleştirilerinden bunalan Erdoğan’a can simidi olurken, salgın, işsizlik ve pahalılıkla boğuşan vatandaşın gerçek sorunlarını da gündemden düşürdü. Bugün işsiz bir vatandaş sesini duyurmak için valilik önünde kendini bıçakladı.

BOLD – Muğla’nın Menteşe ilçesinde İhsan Şenocak isimli vatandaş aracıyla geldiği Muğla Valiliği önünde kendini bıçakladı.

İşsiz olduğu için bunalımda olan Şenocak’ın kendisine zarar vermesinin ardından valilik önüne çok sayıda polise ekibi sevk edildi.

SESİMİ DUYURMAYA GELDİM

Polislerin sakinleştirmeye çalıştığı Şenocak borçlarından dolayı sıkıntıları olduğunu belirterek: “Ben şerefsiz değilim. İşim yok. Buraya sesimi duyurmaya geldim. Ben şov yapmıyorum” dedi.

Çevredeki vatandaşlarında panik yaşamasına neden olan İhsan Şenocak, olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

ASIL SORUN EKONOMİ

Türkiye’de 104 amiral bildirisi sonrası darbe tartışmaları yaşanırken uzmanlar ekonomideki kötü gidişata dikkat çekiyor. Ülkede sorunun açlık, pahalılık ve işsizlik olduğunu dillendiren ekonomist İbrahim Kahveci, Karar’daki yazısında vahim tabloya dikkat çekti.

YENİ ZAMLAR YOLDA

Yİ-ÜFE’nin (Yurtiçi üretici fiyat endeksi) yüzde 31’in üzerine çıkması, yakın zamanda raflardaki ürünlerin aynı oranda zamlanacağı anlamına geliyor.

Artan hayat pahalılıkla birlikte işsizlikte de yeni rekor kapıda. Halen 10 milyonun üzerindeki işsizler ordusuna, kısa çalışma ödeneğinin bitirilmesi ile 1,5 milyon kişinin daha katılması bekleniyor.

Kahveci, işsizlik oranlarının açlık ile karşı karşıya olduğumuzu gösterdiğini söyledi.

Cezaevindeki Ömer Faruk Gergerlioğlu’ndan mesaj var! Zindanda da olsak milletin vekiliyiz

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version