Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan’ın Biden’dan beklediği telefon 23 Nisan’da geldi

20 Ocak’ta ABD başkanlığına resmen başlayan Joe Biden ile AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasındaki telefon görüşmesi nihayet gerçekleşti. İkili bölgesel konuları ele almak üzere haziran ayındaki NATO Zirvesi’nde görüşme konusunda anlaştı. 

BOLD – ABD Başkanı Joe Biden ile AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasında telefon görüşmesi gerçekleşti. Görüşme, iki liderin iklim zirvesinde dün ilk defa internet ortamında bir araya gelmesinin ardından yapıldı.

HAZİRAN’DA NATO ZİRVESİNDE YENİDEN GÖRÜŞECEKLER

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki liderin görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama yapıldı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada “Erdoğan ile Biden, ikili ve bölgesel konuları ele almak üzere haziran ayındaki NATO Zirvesi’nde ikili görüşme yapma konusunda anlaştı. Biden, Erdoğan ile görüşmesinde, iş birliğinin genişletilmesi, anlaşmazlıkların etkili yönetimi ve yapıcı ikili ilişki vurgusu yaptı” ifadeleri kullanıldı.

Merve Hande Kayış’ı sütten kesilmemiş bebeklerinden ayırdılar

Gündem

Hamdolsun Devlet Bahçeli de hiç gündeme getirmedi!

ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları için ‘soykırım’ demesinin ardından yaptığı açıklamada artık her şeyin eskisi gibi olmayacağını belirten MHP lideri Bahçeli, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Nisan’la ilgili “Hamdolsun, hiç gündeme gelmedi” açıklamasını görmezden geldi.

BOLD – ABD Başkanı Joe Biden gerçekleştireceği toplantıda ABD’nin “Ermeni soykırımı” kararını gündeme getireceğini ifade eden AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, görüşme sonrası yaptığı “Hamdolsun, hiç gündeme gelmedi” cevabıyla herkesi şaşırttı. 1915 olayları konusundaki sert açıklamaları ile tanınan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Erdoğan’ın açıklaması sonrası bu açıklamayı görmezden gelmesi dikkat çekti.

HAMDOLSUN GÜNDEME GELMEDİ

ABD Başkanı Biden’ın 24 Nisan’da, 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelendirmesi Türkiye tarafından büyük tepkiyle karşılandı. Erdoğan, bu kararın ardından Nisan ayında yaptığı açıklamada Biden’ı eleştirerek “ABD Başkanı Biden, bir asırdan daha uzun süre önce yaşanmış acı olaylarla ilgili mesnetsiz, haksız, hakikatlere aykırı ifadeler kullanmıştır” dedi.

Biden’la yapacağı toplantı öncesi konuyu görüşmede hatırlatacağını belirten Erdoğan, Biden ile yaptığı toplantı sonrasında ise konuyla ilgili soruya “Hamdolsun, hiç gündeme gelmedi” cevabını verdi.

BAHÇELİ ERDOĞAN’A LAF ETMEDİ

Sosyal medya hesabını aktif kullanmasıyla bilinen Cumhur İttifakı ortağı Bahçeli, Erdoğan’ın “Hamdolsun, hiç gündeme gelmedi” açıklaması sonrası sessizliğe büründü. Grup toplantısında CHP, Millet İttifakı, ABD ve NATO’yu hedef alan Bahçeli, Erdoğan’ın açıklamasına yanıt vermedi. ABD Başkanı Biden’in 24 Nisan’daki açıklamasına sert tepki gösteren Bahçeli, “Müttefik bilinen bir ülkeyle yol ayrımına gelinmiştir. Dostluk ve stratejik bağlar kurduğu bir ülkeye soykırım gölgesi düşürmeye kalkışan bir zihniyetle muhtemeldir ki hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Hamdolsun Sabah gazetesi var !

Okumaya devam et

Gündem

Fotoğraflı diplomasi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesindeki bir fotoğraf dünyanın gündemine oturdu. Biden’ın ayakta, Erdoğan’ın oturduğu yerden kalkmaya çalışırken çekilen fotoğrafı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının tepkisini çekti. Ancak bu tür fotoğraflar daha önceki liderler görüşmelerinde de çekildi.

BOLD – Uluslararası ajanslar AFP ve Reuters tarafından servis edilen Biden-Erdoğan fotoğrafında iki isim Kovid-19 tokalaşması yapıyor. Erdoğan doğrulmaya çalışırken ağzı ve yüzü de Biden’ın ellerine yaklaşıyor. Fotoğraf, Financial Times gazetesinin manşetine de taşındı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, fotoğrafla AKP lideri Erdoğan’ın küçük düşürülmeye çalışıldığını belirterek tepki gösterdi.

SARKOZY’YE MERDİVENDE KARŞILAMA

Ancak benzer fotoğraflar Erdoğan’ın üstün göründüğü karelerle başka ülke liderlerine de yapıldı. Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy ile Erdoğan’ın Ankara’daki görüşmesinde merdiven basamağı üstünlüğü yapılmıştı. 2011 yılında Türkiye’ye gelen Sarkozy’i Erdoğan Başbakanlık merdivenlerinde karşılamıştı. İki basamak aşağıda kalan Sarkozy ile Erdoğan arasında büyük bir boy farkı varmış gibi yansıtılmıştı.

fotoğraflı diplomasi

HOLLANDE DE BİR BASAMAK YUKARI ÇIKTI

Diplomaside üstünlük mesajı olan kareyi iktidara yakın medya ballandırarak anlatmıştı. Sonraki Fransız Cumhurbaşkanı Hollande’nin bu fotoğrafın intikamını almak istediği yazıldı. 2013 yılında St Petersburg’daki G20 zirvesinde Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’nin bir basamak yukarda fotoğraf çektirmeye çalıştığı haberlere yansımıştı.

Okumaya devam et

Gündem

Resmi Gazetede açık arttırmalı aşı ihalesi ilanı

Kovid-19 aşısı ithalatının detaylarını açıklamayan Sağlık Bakanlığı, Resmi Gazeteye 3 milyon 250 bin dozluk ihale ilanı verdi. Suçiçeği, kızamık, kızamıkçık ve kabakulak aşılarının alımı için açık arttırma yapılacak.

BOLD – Resmi Gazetede yer alan Devlet Malzeme Ofisi duyurularına göre Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ihtiyacını karşılamak üzere aşı alınacak. 1 milyon 250 bin doz suçiçeği aşısı iç piyasadan temin edilecek.

2 MİLYON DOZ KARMA AŞI

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’ne 2 milyon doz kızamık, kızamıkçık ve kabakulak aşısı alınacak. Çocuk ve gençlere yönelik aşıların ihalesine katılmak isteyenler 140 TL yatıracak.

Firmalar ilk tekliflerini yazılı olarak yapacak. Devamında ihale sözlü ve açık arttırma usulüyle devam edecek.

İhaleye katılmak isteyen firmalara 1 Temmuz 2021’e kadar belge ve tekliflerini sunma şartı getirildi.

https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2021/06/20210615-3-2.pdf

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0