Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Hande Kayış’ın annesi isyan etti: Bu nasıl adalet, bu nasıl hukuk?

Altı gün önce gözaltına alınıp hapse gönderilen 31 yaşındaki Merve Hande Kayış’ın annesi ve eşi, üç çocuk sahibi bir annenin evlatlarından koparılmasına isyan etti.

BOLD – İstanbul’da 20 Nisan’da gözaltına alındıktan sonra 22 Nisan’da tutuklanıp Gebze Kadın Kapalı Cezaevine gönderilen üç çocuk sahibi Merve Hande Kayış’ın eşi ve annesi KHK TV‘ye konuştu. 13 aylık ikiz bebekleri Ömer ve Mihriban’ın bir haftadır anne sütünden mahrum kaldığını ifade eden Emre Kayış, 4 yaşındaki büyük kızı Serra’nın da bu durumdan çok etkilendiğini söyledi.

Kızının iftar sofrasında hüzünlendiğini belirten Kayış, “Kızımız yok uysaldı. Dün iftar sofrasında kaşığı ağzına götürürken ben annemi özledim diye ağlamaya başladı. Ne diyeceksin bu çocuğa. 4 yaşında. Anlatamıyorsun ki… Anne bir gecede gitti. Gece yatarken vardı, sabah yok. Eve anneanne gelmiş. Annesini soruyor. Soruların cevabını veremiyorsun, nasıl tepki verecek, çocukta kalıcı bir iz bırakacak mı?” dedi.

Merve Hande Kayış ve kızı Serra.

“BİR GECE YARISI 15 POLİS GELDİ”

Yaklaşık 15 polisin gece yarısı 01.30’da evlerine geldiğini ifade eden Emre Kayış, “1,5 saat evi aradılar. O sırada kayınpederimi aradım gelmeleri için. Biz normal legal yolla hayatını yaşayan insanlardık. Havuz medyasının bahsettiği gibi burası bir gaybubet evi değil.” diye konuştu.

Kayış, eşinin neden tutuklandığı ise şöyle anlattı: “Tanık ifadeleri var. Bu tanıklar öğrenci olduğu yıllarda ‘şu evde gördüm, bu evde gördüm’ gibi ifade vermişler. Ve şu anki iktidarın milat diye belirttiği 17-25 2013’ten önceki tarihler. Bylock programını kullandığını söylediler. Bir de bir öğrenci evinde çıkan kitapta parmak izi varmış. Yanlış anlamayın, silah değil kitapta parmak izi bulunmuş. Suçlamalar tamamen bu. Benim ikizlerim 13 aylık. 4 gündür ağlıyorlar.”

“NE GÜZEL KIZIMIN KİTAPTA PARMAK İZİ VAR, SİLAHTA YOK”

Bir haftadır torunlarına bakan Merve Hande Kayış’ın annesi Emine Erel, “Bu nasıl bir vicdan. Nasıl bir adalet, nasıl bir hukuk. Benim kızımın hiç kimseye kötülüğü olmadı. Böyle hesapsız kitapsız gelip de eve girip de apar topar götürdüler. Elin kolun bağlı hiçbir şey yapamıyorsun. Adalet bu mu, hukuk bu mu? Benim babam da icra memuruydu. ben biliyorum insanlar nasıl tutuklanır, nasıl götürülür.” diye konuştu.

Torunlarının terk edilme korkusu yaşadıklarını anlatan Erel, “Üç çocuk da şu anda babalarından çok bana yapışıyorlar. O 13 aylık bebek bile başımı omuzuma koyduğu zaman bana öyle bir sıkı tutunuyor ki, ya bırakır gidersem. Şu aziz mübarek günde ben de dedesi de ne sahur bildik ne iftar. Benim kızım ne yaptı? Adam mı öldürdü. Ne güzel benim kızımın kitaplarda parmak izi var. Silah da yok, hukuksuzlukta, yalanda, yolsuzlukta yok.” ifadelerini kullandı.

“ADLİYENİN ÖNÜNDE GÖRÜŞTÜRMEDİLER”

Emine Erel: “Adliyenin önüne gittiğimizde zaten kızımla görüştürmediler. Bir sarılayım dedim yaklaştırmadılar. İkizlerden kız olan benim, oğlan dedesinin kucağındaydı. Kızım benim yüzüme bile bakmıyordu, sadece ‘Anne ne olur çocuklarıma güzel bak’ dedi. Arabaya bininceye kadar bana bunu söyledi. Üzülme kızım, ben güzel bakacağım dedim ama nereye kadar bakabilirim. Gücüm yetmiyor. Gerçekten yetmiyor.”

Merve Hande Kayış’ı sütten kesilmemiş bebeklerinden ayırdılar

Gündem

Son Paramount beleşçisi

Sedat Peker’in ‘beleşçiler’ diye tanımladığı günlüğü 100 bin lira olan Paramount Otel’de bedava tatil yapan gazeteci ve bürokratların ardından, milyar dolarlık aile şirketi olan Binali Yıldırım’ın ismi de konuk listesinden çıktı.

BOLD – Sedat Peker’in gündeme getirdiği Paramount Otel’in konuk listesi gündemi sallamaya devam ediyor.

Otelin el değiştirme şekli ve kara para aklama iddiaları yüzünden dikkatler otelde bedava tatil yapanların üzerine çekildi. Günlüğü 100 bin lira olan ultra lüks otelde gazeteciler Cem Küçük, Veyis Ateş, bürokratlar Esat Toklu, İsmail Demir ve Cihat Yaycı’nın kaldığı daha önce basına yansımıştı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Halk TV’de katıldığı bir programda çarpıcı iddialarda bulundu.

Firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’a ait Paramount Otel ile ilgili konuşan Başarır, eski Başbakan Binali Yıldırım’ın 2017 yılında söz konusu otelde kaldığını öne sürdü.

Başarır, “Otel ile ilgili uzun süredir çalışıyorum. Otelin genel direktöründen çamaşırcısına kadar herkesle görüştüm. Otelin tüm güvenlik kayıtlarının her yıl saklandığını biliyorum. Buradan açıklıyorum: Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ailesi ile kaldı” ifadelerini kullandı.

KARAKTER MESELESİ

Oğullarının işlettiği deniz taşımacılığı yapan aile şirketlerinden milyarlarda dolarlık servet sahibi olan Binali Yıldırım’ın da Paramount beleşçileri listesine girmesi sosyal medya kullanıcılarına pes dedirtti. Onur Aymaz adlı kullanıcı: “Paramount Otel’de kalan kalana.. Binali Yıldırım’da orada tatildeymiş. Orada nasıl kalınmış malumumuz artık ama Her işi de geçtim, milyar dolar servetiniz var ama yine de her işinizi beleş görelim istiyorsunuz. Bu da karakter meselesi” ifadeleriyle tepkisini gösterdi.

Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar’ın SBK kavgası: Mezarıma gelmeyeceksin!

 

Okumaya devam et

Gündem

Tarım İşletmeleri 43 yarış atı satacak

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü 43 baş safkan Arap koşu tayını açık arttırma usulüyle satacak. İhaleye katılmak isteyenler at başına 5 bin TL geçici teminat yatırmak zorunda.

BOLD- Resmi Gazeteye verilen ilanda 43 baş safkan Arap koşu tayının satış ihalesinin yapılacağı açıklandı. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğünün yetiştirdiği 43 baş yarış atı ihalesi 27 Temmuz 2021 tarihinde saat 13.00’de yapılacak.

Bursa Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü’ndeki ihale açık arttırma usulüyle olacak.

PTT’de yolsuzluk iddiası: 850’şer bin TL aldılar

 

Okumaya devam et

Gündem

Ömer Faruk Gergerlioğlu’ndan yeni fotoğraf: İyi ki eğilmedim

Bir tweeti paylaştığı için 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan insan hakları savunucusu HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun cezaevinde sakal bıraktığı fotoğrafı yayınlandı. Gergerlioğlu, “İyi ki eğilmedim” dedi.

BOLD – Hakkında verilen hapis cezasının onanmasından sonra milletvekilliği düşürülen ve 2 Nisan’da Sincan Cezaevine gönderilen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun yeni bir fotoğrafı yayınlandı.

Bıraktığı sakallarının oldukça beyazlaştığı görülen Gergerlioğlu’nun huzurlu ve ümitli halinin yansıdığı fotoğrafı oğlu Salih Gergerlioğlu Twitter hesabından  paylaştı.

ZİNDAN ZULMEDEN İKTİDARDAN HAYIRLIDIR

Salih Gergerlioğlu, paylaşımına babasının bir sözünü de not düştü: “Zindan, benim için Ak Parti ve MHP’nin talip olduğu zulüm, vicdansızlık, yolsuzluk ve despotluk içindeki iktidardan çok daha hayırlıdır. İyi ki eğilmedim.” Ömer Faruk Gergerlioğlu Sincan 2 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi.

ÇİÇEK MOTİFİNİ ÇOK GÖRDÜLER

Ömer Faruk Gergerlioğlu, KHK’lı Alev Şahin’in kendisine gönderdiği örgü ipinden yapılmış çiçek motifinin kendisine verilmediğini Twitter hesabından açıklamış, “Haramilikle özgürlüğümüzü kısıtladıkları yetmiyor, dostluk ve kardeşliğimizi de engellemeye çalışıyorlar.” demişti.

‘Kara Efe’ Ahmet Burhan’ın hayatı İngilizce çizgi roman oldu

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0