Connect with us

Gündem

Siyaset büfe kavgasında vatandaş ekmeğinin peşinde

İBB Meclisinde AKP’li üyelerin gelen tepkiler sonrası şartlı ‘evet’ dediği halk ekmek büfeleri, AKP’li Üsküdar ve Ümraniye ilçe belediyeleri ile İBB arasında krize neden oldu. İktidar ve muhalefet arasındaki büfe kavgasında vatandaş ekmeğin tarafında durdu. Üsküdar’da A Haber kanalını “yandaşsınız” diyerek kovalayan vatandaşlar Ümraniye’nin AKP’li başkanını da “Getirdiğimiz gibi göndeririz” mesajı verdi.

BOLD – Geçen Aralık ayında gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis toplantısına halk ekmek büfeleri tartışması damga vurdu. Büfe sayılarının arttırılması teklifinin görüşülmesinden hemen önce kürsüye çıkan AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, “Eşe dosta, koalisyon parçalarına, örgüt elemanlarına bu büfeleri dağıtıversin. Kusura bakmayın biz bu yetkiyi vermeyiz” ifadelerini kullandı. Meclis’te çoğunluğu elinde tutan AKP ve MHP oylarıyla CHP’nin teklifi reddedildi. Olayın basına yansıması ve gelen tepkiler üzerine AKP teklife şartlı evet dedi.

Öte yandan oylamada teklife evet diyen AKP ilçe belediyeleriyle İBB arasında büfe krizi yaşanıyor. İBB’nin gazi ve şehit yakınlarına verdiği büfeler için ilçe belediyeleri kaldırma kararı aldı. İBB Halk Ekmek AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama, Belediye Meclis kararı ile Üsküdar’da açacakları iki yeni büfenin Üsküdar Belediyesi zabıta ekipleri tarafından kaldırılmaya çalışıldığını duyurdu. Daha sonra Ümraniye Belediyesinin de benzer bir karar aldığı öğrenildi. İstanbul’da İktidar ile muhalefet arasındaki ekmek kavgası medyanın da ilgi odağı oldu.

ERDOĞAN’IN YANDAŞI OLACAĞIM TABİ

İBB tarafından Üsküdar’daki metro çıkışına konulan İstanbul Halk Ekmek (İHE) büfesi AKP’li Üsküdar Belediyesi tarafından kaldırılmak istenmesiyle ilgili haber yapmak isteyen A Haber muhabiri, ‘yandaşsınız’ tepkisiyle karşılaştı. Yandaşlığı kabul eden muhabir, “Yandaş olacak tabii ki. Kime yandaş olacak. Erdoğan’a yandaş olacak. Türkiye’nin en iyi liderine yandaş olacak tabii ki” dedi. Bu sözlerin ardından yükselen tepkiler sonrası A Haber ekibi alanı terk etti, olaylı röportaj da yayınlanmadı.

GETİRDİĞİMİZ GİBİ GÖNDERİRİZ DE

Ümraniye’de de halk ekmek gerginliği vardı. Tele 1 kanalının canlı yayın yaptığı alanda, ilçe belediyesinin engellemelerine halktan gelen tepkiler kameralara yansıdı. Üsküdar’dan sonra Ümraniye’de de engellemelerle karşılaşan İBB Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı Özgen Nama, belediye ekiplerine tepki göstererek “Bizim tek derdimiz halkın ekmek davası” dedi.

AKP’li belediyeye yerel seçimlerde oy verdiğini belirten bir vatandaş ise, “Biz oyu ona ekmek vermesin diye mi verdik? Nedir bu İmamoğlu nefreti. Getirdiğimiz gibi göndeririz de. İmamoğlu kavgası buraya yanlış oluyor” diye konuştu.

 

MB emanet rezervlerle yeni kur atağına hazır mı? Dolar 8,42 TL’den açıldı

Gündem

Alparslan Kuytul’un cezaevinden ses kaydı yayınlandı: ‘Ankara’dan özel bir talimat verildi’ dediler

Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul’un Ağrı Patnos Cezaevinden ilk ses kaydı yayınlandı. Kaloriferlerin yanmadığını ve cezaevinin soğuk olduğunu kaydeden Kuytul, tutuklanması ve cezaevindeki muameleyle ilgili çarpıcı bir bilgi verdi. Kuytul, “Ankara’dan özel bir talimat geldiğini söylediler. Herhalde bir son dakikada bir talimat verildi.” dedi.

BOLD – Kuytul’un cezaevindeki telefon görüşmesi hakkında yaptığı konuşma yayınlandı.

Kendisinin tutuklanmasına sebep olan kişiyle ilgili bilgiler veren Kuytul, “İstihbaratla ilişkisi olduğunu bildiğimiz birisi ta 1 ay önce benim tutuklanacağımı söylemiş. Benim tutuklanmam 20 mart olayından daha önce verilmiş bir karar. Mahkeme aslında sadece bir tiyatroydu. Tutuklanacağım belliydi. Tüm Emniyet Adliye doldurmuşlardı. Belli ki cezaevine gireceğimin işaretiydi.” dedi.

“BİZİ TUTUKLATAN  KİŞİ MİT’E ÇALIŞIYOR”

Tutuklanmaya sebep olan ifadenin sahibiyle ilgili değerlendirmeler yapan Kuytul, “Bu hainin ifade değiştirmesinin sebeplerini savcıya ve hakime anlattım. Sulh Ceza Mahkemeye benzemeyen bir mahkeme. Tamamen talimatla hareket ediyor. Dosya hakkında hiçbir şey bildiği yok. Böyle davranmayan tek tük olabilir ama geneli böyle.

İstediğin kadar haklı olun istediğiniz kadar delilleri ortaya koyun hiçbir şey değişmiyor. Sonuç yine aynı. Bu adam yıllardan beri MİT’çilerle görüşen birisiydi. Kan örneği alması MİT’çiler yıllarca onunla görüşüyordu ve bunu bana anlatıyordu. Zamanı geldiğinde bunu kullanırız diye düşünmüşler ve harekete geçmişler. Sonuçta bunu yaptırdılar. Bu adam yıllardır MİTçilerle görüşen ve İslam düşmanlığı yapan bir adam” ifadelerini kullandı.

“BU İŞ ANKARA’DAN KARARLAŞTIRILDI, MAHKEME TAM BİR TİYATRO”

Adana’da Furkan Vakfı gönüllülerinin 20 Martta polis şiddetine maruz kalmasını hatırlatan Kuytul, “Savcının ifade alması mahkemeye sevk etmesi hepsi bir tiyatroydu. 20 Mart olayından sonra Soylu’nun ve Bahçeli’nin konuşmaları aslında operasyonun habercisiydi. Soylu, “TC devleti gerekeni yapacaktır” demişti benimle ilgili. Demek ki yapacakları buymuş. Bu iş oradan kararlaştırıldı ve oradan uygulandı. İtikafa karışmamaları da aslında bu operasyonun hatırı için olabilir diye düşünüyorum.

Bir tiyatro oynanıyor, önceden karar veriliyor her türlü hazırlık yapılıyor. Cezaevine bugün önemli birisi gelecek diye haber veriyorlar. Orda hazırlık yapılıyor. Savcıda boş hakim de boş. Kararı başkaları veriyor zaten.” diye konuştu.

“8 YILDIR ZULÜM YAPIYORLAR”

‘İtikaf düşmanı gibi görünmeyelim’ kılıfı uydurduklarını aktaran Kuytul, “Nasılsa bayramdan sonra yapacağımızı yapacağız. Bu bunların ilk zulmü değil 8 yıldır yapılanları hatırlayın. Atmadık iftira bırakmadılar, konuşmalarımı kırptılar, vakıf ve derneklerimizi kapattılar, arkadaşlarımızı tehdit ettiler, bir kısmına bazı şeyler teklif ettiler. Aslında şu an yaptıkları şey bunların devamı.” bilgisi verdi.

 

Okumaya Devam Et

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar