Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Memleket Hareketi üyesinden Gergerlioğlu ve Doç. Dr. Savaş’a ölümle tehdit

Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi üyesi Onur Baybars, HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu ile hayatını kaybeden KHK’lı Prof. Dr. Haluk Savaş’ın eşi Doç. Dr. Esen Savaş’ı sosyal medyadan ölümle tehdit etti. Baybars, “Doğru olan Gergerlioğlu ve onun gibi düşünen ne kadar Fetöcü varsa toplama kampına atılıp kedi yemi yapılmasıdır” dedi.

BOLD – Muharrem İnce’nin ‘Memleket Hareketi’ üyesi Onur Baybars, cezaevinde yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Haluk Savaş’ın eşi Esen Savaş’ı ölümle tehdit etti.

Esen Savaş’ı etiketleyerek ‘@umudumuzince’ adlı hesabından cevap yazan Baybars, “Ne demişti Balyoz şehidimiz Amiral Cem Aziz Çakmak: ‘Rövanşı alacağız, çoluk çocuk demeden hepsinden intikam alacağız. Önce aç bırakacağız. Sonra arkalarına bakmadan kaçacaklar, saklanacaklar” ifadelerini kullandı.

CAN GÜVENLİĞİMİN OLMADIĞININ DELİLİDİR

Tehdit üzerine Esen Savaş, “Eşimin ölümüne sebep olanlar şimdi beni böyle tehdit ediyorlar. Başıma bir şey gelirse tüm alem duysun. Türkiye’de yaşıyorum ve resmen tehdit ediliyorum. Bu ülkede benim ve çocuklarımın can ve mal güvenliğinin olmadığının delilidir bu tweet. Hiç tanımadığım bir insan tarafından tehdit, taciz ve beddua devam ediyor. Tek başına bir kadına bunlar yapılıyor” dedi.

Savaş ailesinin avukatı Levent Mazılıgüney ise olayı yargıya taşıyacağını belirterek, “Bu zihniyete ve bakış açısına Sn. @vekilince ne diyor acaba? Tasvip ediyor mu? Apaçık hakaret ve tehdittir ve telin edilmelidir. @umudumuzince olarak yazan Onur Baybars hakkında rahmetli Haluk Savaş ve eşinin avukatı olarak gerekli yasal işlemleri yapacağım” ifadelerini kullandı.

Mazılıgüney’in paylaşımlarına cevap veren Onur Baybars ise, “Yazdıklarımda herhangi bir hakaret ve tehdit yoktur. Şehit Cem Aziz Çakmak’ın sözünü paylaşmak da suç değildir. Ergenekon-Balyoz ve 15 Temmuz hain kalkışmasının faillerine beddua etmeyi suç olarak ortaya sunmak en çok fetullahçı hainleri sevindirir” diye yazdı.

Doç. Dr. Esen Savaş ve Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu nefret diliyle tehdit eden Onur Baybars (sağda) Memleket Hareketi’nin örgütlenme sorumlusu Hakkı Akalın ile yan yana.

GERGERLİOĞLU’NU DA TEHDİT ETTİ

Doç. Dr. Savaş’ı tehdit eden Baybars’ın tutuklanarak Sincan Cezaevine konulan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu da tehdit ettiği ortaya çıktı. Baybars’ın Gergerlioğlu tutuklandıktan sonra 3 Nisan tarihinde “Ömer Faruk Gergerlioğlu’na yapılanları yanlış buluyorum. Doğru olan Gergerlioğlu ve onun gibi düşünen ne kadar fetöcü, ergenekon tetikçisi, kumpasçı, iftriacı varsa toplama kampına atılıp kedi yemi yapılmasıdır” tehdidinde bulunduğu belirlendi. Gergerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu, Baybars’ın paylaşımını ‘Suç duyurusu’ ifadesiyle paylaştı. Baybars’ın gazeteci yazar Ahmet Altan’ı da “Ahmet Altan’ın hakettiği yer Silivri zindanının en dibine geberip gitmektir”  sözleriyle hedef aldığı belirtildi.

Polis “Genelge var sileceksin” deyip muhabirin telefonunu kırdı

Gündem

Sedat Peker’in oltasına gelen bakan kim?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve Pelikan grubuyla çarpışırken aniden hedefini değiştirdi ve son videosunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya döndü. Soylu, tabiri caizse Peker’in oltasına gelen ilk kişi oldu. Gazeteci Cevheri Güven, ilk kez duyacağınız bilgiler ışığında Peker’in dördüncü videosunu analiz etti. BOLD

Okumaya devam et

Gündem

En fazla KHK’lıyı bağrından çıkaran Kavşut Köyü belgesel oldu

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Kavşut Köyü 15 Temmuz’un ardından yaşananlar nedeniyle bir belgesele konu oldu. 2 bin 400 nüfuslu 400 haneli Kavşut’ta 200 civarında kamu görevlisi KHK’larla mesleklerinden ihraç edildi. Gazeteci Erkan Yiğitsözlü’nün yönetmenliğini yaptığı “KHK Köyü: Kavşut” adlı belgesel bugün Youtube üzerinden yayınlanacak.

BOLD – KHK’ların Anadolu insanı için nasıl bir kıyım olduğunu anlatan KHK Köyü Kavşut belgeseli bugün akşam Türkiye saatiyle 21:00’de KHK TV’nin Youtube hesabından yayınlanacak.

KHK’larla 2 bin 400 nüfuslu, 400 haneli köyde 200 civarı kamu görevlisi terörist yaftası vurularak mesleklerinden ihraç edildi. Gazeteci Ahmet Erkan Yiğitsözlü’nün yönetmenliğini yaptığı belgesel, Anadolu’nun mütevazı bir köyü ölçeğinde ülke genelindeki haksızlık, hukuksuzluk ve zulmü gözler önüne seriyor.

Kavşut Köyü’nde doktorundan askerine, hâkiminden savcısına, polisinden gardiyanına ya da öğretmenine kadar her meslek grubundan 200 civarında ihraç edilen KHK’lının yaşadıkları anlatılıyor.

Okumaya devam et

Gündem

Ethem Sancak Tank Palet Fabrikasını devrediyor iddiası

Saray’a yakın iş adamı Ethem Sancak ve Katarlı ortağına devredilen Tank Palet Fabrikası’nın yine el değiştireceği iddia edildi. Sancak’ın hisselerini Tosyalı Holding’e devredeceğini belirten CHP’li Özkoç, “TSK’nın fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor” dedi.

BOLD – Yüzde 49,9’luk hissesi Katar ordusuna ait olan savunma sanayi şirketi BMC’de çoğunluk hissesinin Tosyalı Holding’e geçeceği iddia ediliyor. Altay Tankı projesinden Katarlı ortakların çıkarılmasını isteyen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Tank Palet fabrikasında yerli ve milli sermayeyle tankı kendimiz üretelim” dedi.

SANCAK HERŞEYİ BIRAKMIŞ KAÇIYOR

CHP Grup Başkanvekili Özkoç, BMC şirketinin ortaklık yapısındaki sözkonusu değişiklik söylentileri sonrası Altay Tankı projesinden Katarlıların çıkarılma çağrısında bulundu. Özkoç, yaptığı açıklamada, “TSK’nın fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor. Sancak’a siper olan, yalanlarına ortak olan devlet yöneticilerini Allah’a havale ediyorum” dedi.

KAYBEDEN ÜLKE EKONOMİSİ OLDU

Türk-Katar ortak girişimi BMC şirketinin Türk hisselerinin çoğunluğunun çelik üreticisi Tosyalı Holding’e satışının konuşulduğunu belirten Özkoç, “Devletin bütün imkânlarını, teşviklerini kullanarak, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. 29 aylık süreçte kaybeden ülke ekonomimiz oldu. Önemli operasyonlara imza atan TSK’nın tank ihtiyacı karşılanamadı” dedi.

KATARLI ORTAKLARI ÇIKARILSIN

Tank Palet yönetiminden Katarlıların çıkarılmasını isteyen Özkoç, “BMC’nin ortaklığı Tosyalı Holding’e geçerken devlet yöneticilerine bir uyarıda daha bulunmak istiyorum. Gelin, Altay Tankı projesinden Katarlı ortakları çıkaralım. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Tank Palet fabrikasında yerli ve milli sermayeyle bu tankı kendimiz üretelim” dedi.

Ekonomik kriz sayıyı artırdı: Evine aş götüremeyince intihara yöneliyor

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0