Analiz

İşgal gibi: Türkiye eve kapandı ülke yabancılara kaldı

AKP’nin döviz kaygılı pandemi politikası yüzünden vatandaşlar evlerine hapsolurken yabancılar sakin sokak ve sahillerin tadını çıkardı. Dün turistlerle denize girdiği için ceza yiyen vatandaştan sonra, bugün de koronavirüse rağmen önlemlerin hiçe sayıldığı otel partisi tepkilerin odağı oldu.

BOLD – Sente kurşun atan AKP hükumeti tam kapanma kısıtlamalarından turistleri muaf tuttu. Turistler, sokağa çıkma yasağı yüzünden boşalan sokak, eğlence mekanları ve sahillerde doyasıya eğlendi.

MANAVGAT’TA ÇILGIN PARTİ

Haftalık vaka tablosunda çok yüksek riskli iller arasında yer alan Antalya’da pandemi kuralları hiçe sayılmaya devam ediliyor. Manavgat ilçesindeki bir otelde turistler için düzenlenen eğlence, kural tanımazlığı gözler önüne serdi.

Sosyal mesafe ve maske kuralının hiçe sayıldığı eğlencede otel müşterisi yüzlerce kişi, müzik eşliğinde eğlenip o anları cep telefonları ile görüntüledi.

Yaşananlar orada bulunan katılımcılar tarafından kayıt altına alıp sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Görüntülerde otel çalışanlarının maske takarak servis yaptıkları görülürken, eğlenceye katılanların sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe saydığı görülüyor.

TURSİTLERİ GÖRÜNCE GİRDİ CEZAYI YEDİ!

Dün de Muğla’nın Datça ilçesinde sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edip denize giren 17 kişi hakkında tutanak tutuldu. Bu kişilerden Melih B., “Az ileride denize girenleri görünce, ben de denize girip yüzdüm. Meğer onlar turistmiş” dedi.

Öte yandan, sosyal medyada viral olan bir videoda evinin önünde aracını yıkayan vatandaşa polisin ceza kestiği görülüyor. Görüntülerde sadece aracını yıkadığını söyleyen vatandaşla polisin tartışması yer alıyor.

Türkiye’nin değişmeyen gündemi: Açlık intiharları

 

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version