Gündem

Sedat Peker ‘din dersi ve tehdit’ videosuyla geri döndü

Yurt dışına kaçan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, eşi ve çocuklarının yaşadığı Türkiye’deki evine yapılan operasyonun sorumlusunun Mehmet Ağar ve Pelikancılar olduğunu söyledi. Ağar, yayınladığı videoda hem ‘din dersi’ verdi hem tehditler savurdu.

BOLD –  Organize suç örgütü lideri Sedat Peker yayınladığı bir videoda kendisine yönelik operasyonlar hakkında konuştu. Peker “Şahsıma yapılan kanunsuzlukların taşeronu Mehmet Ağar ve Pelikancılardır.” dedi.

“DÜNYAYI ATEŞE VERİRİM”

Suç örgütü lideri Sedat Peker, kendisinin de aralarında olduğu 63 şüpheliye yönelik ‘organize suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak’ suçlamasıyla 5 ilde 121 adrese yapılan operasyonlarla ilgili konuştuğu videoyu YouTube kanalından “Şahsıma yapılan kanunsuzlukların taşeronu Mehmet Ağar ve pelikancılardır” notuyla paylaştı. Eşi ve çocuklarının yaşadığı Beykoz Konakları’daki evine sabah 5’te yapılan polis operasyonunu anlatan Peker, “Kızımın bir gözyaşı için dünyayı ateşe veririm demiştim, vereceğim.” dedi.

“BENİ Mİ KORKUTACAKSINIZ”

Youtube “Sedat Peker Sessizliğini Bozdu” başlığıyla yüklenen videoda Peker şunları söyledi:

“Bana yapılan operasyon, derin devletimizin sayın başı olarak bilinen Mehmet Ağar ve de pelikancılar olarak adlandırılan, şu an hiçbir aktiviteleri olmadığı söylenen grup tarafından koordine edilmiştir. Ama taşeronluğu bunlar tarafından yapılmıştır. Basın ayağını Pelikancılar, düşünsenize Akit’ten Ulusal Gazete’ye kadar. Benim kafama takılan en önemli sorulardan birisi şu, Mehmet Ağar yılların kurdu, hiçbir işinde iz bırakmaz, bu kadar onun yönettiği, onun yönlendirdiği her şeyiyle o kadar açık ki. Ben bu olayların içinde yaşadım gençliğimden beri. Beni mi korkutacaksınız? Derin devletmiş, vay! Göreceğiz derinliğinizi.”

OMERTA KİTABIYLA DERİN MESAJ

Videoda Peker’in konuşması sırasında masasında Mario Puzo’nun Omerta adlı kitabının durması dikkat çekti. Mario Puzo’nun son kitabı Omerta, adını mafya örgüt üyelerinin onurunun simgesi olan ‘suskunluk yasası’ndan alıyor. Mafyada Omerta yasasına göre, başına ne gelirse gelsin polise gitme ve konuşmak yasak. Bu yasağı delen, polise konuşan, muhbirlik yapan mafya üyesi, hem davayı satmış oluyor hem de ölümle cezalandırılıyor.

Ayrıca Peker konuşurken arkadaki televizyonda vefat eden MHP’nin eski lideri Alparslan Türkeş’in gençlik yıllarına görüntüsü yer alıyor.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version