Gündem

Uğur Şahin’in aşı jestini AKP rant yok diye geri çevirdi

Koronavirüse karşı dünyaya umut olan BionTech’in CEO’su Uğur Şahin’in, kar etmeden aşı vermek istediği Türkiye’de AKP hükumetinin aracı firma olmadan aşıyı almayı kabul etmediğini iddia ediliyor.

BOLDGazeteci Serdar Akinan KRT ekranlarında, skandala dönen aşı konusuna dair bir iddiayı paylaştı. Çinli SinoVac aşısının Türkiye Malzeme Ofisi (TMO) tarafından direk alınması kararının rant yüzünden iptal edildiğini söyleyen Akinan, “Aşının Çin’den çıkış fiyatıyla Türkiye’ye giriş fiyatı arasında 5 dolar fark var. Kimin cebine gitti bu” dedi.

HAVUZA PARA GİTMİYOR DİYE…

BionTech-Pfizer aşısı ile ilgili AKP hükumetinin, geçmişte yetkili firma ile görüştüğünü anlatan Akinan, “BionTech’in CEO’su Uğur Şahin diyor ki, ‘Ben iki ülkeye bu aşıyı kar etmeden vermek istiyorum. Biri yetiştiğim vatandaşı olduğum Almanya, diğeri anavatanım Türkiye’.”

Ankara’da konunun görüşüldüğünü söyleyen Akinan, Ankara’nın Şahin’in 9 dolarlık teklifini kabul etmediğini iddia etti. Akinan, AKP iktidarının havuza para gitmeyeceği için teklifi kabul etmediğini belirtti. Sözlerinin arkasında duran Akinan, bir gün bu iddiaların ortaya çıkacağını söyledi.

İşgal gibi: Türkiye eve kapandı ülke yabancılara kaldı

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version