Gündem

Denize girecek kadar Almancam var

Vatandaşa yasakken turistler otel partileriyle doyasıya eğleniyor, denize girenlere pasaportuna göre ceza kesiliyor. Turistler sıcak havaların tadını çıkarırken Türkler evlerinde hapis hayatı yaşıyor. Sosyal medya kullanıcıları döviz hesabı yapan AKP’nin bu çifte standardını esprili dille gündeme taşıdı.

BOLD – İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge kapsamında 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’e kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle tatilcilerin akınına uğrayan tatil beldeleri, buna rağmen tarihinin en sakin günlerini yaşıyor.

Kısıtlama yüzünden güney beldelerinde cadde ve sokaklar boş kalırken sahiller ise turistlere kaldı.

Hava sıcaklığının 28-29 derecelere, deniz suyunun ise 20 dereceye yaklaştığı güney sahillerinde turistler denize girip, güneşlendi. Kısıtlamayı hiçe sayan bazı vatandaşların çocuklarıyla denize girmeleri de dikkat çekti.

EKİPLER TETİKTE

Polis, jandarma ve zabıta ekiplerinin kısıtlamaya yönelik denetimleri sahillerde de devam ediyor. Ekipler, kısıtlama kurallarını ihlal edenlere ceza kesiyor.

Önceki gün Muğla’nın Datça ilçesinde denize giren Melik B.’ye ceza kesilmesi çok konuşuldu. Dün de Manavgat’ta bir oteldeki, pandemi önlemlerinin hiçe sayıldığı geniş katılımlı parti görüntüsü tartışma konusu oldu. Sosyal medyada #MilletEvdeTuristTatilde etiketi gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları esprili bir dille çifte standardı protesto etti.

İşgal gibi: Türkiye eve kapandı ülke yabancılara kaldı

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version