Gündem

Erdoğan’ın yeğeninin hakaret içeren ses kaydını yayınlayan Nuri Başkapan gözaltında

Sosyal medya hesabından yayınladığı bir ses kaydında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeğeni Ali Erdoğan tarafından kendisine ve ailesine küfür edildiğini belirten Nuri Başkapan gözaltına alındı.

BOLD – Sosyal medya hesabından AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeğeni Ali Erdoğan’a ait olduğunu iddia ettiği ses kayıtlarını yayınlayarak küfürlü hakarete maruz kaldığını öne süren Nuri Başkapan bugün gözaltına alındı.

Başkapan, sabah saatlerinde İstanbul Vatan Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Dün Twitter hesabından ses kaydının bulunduğu bir paylaşım yapan Başkapan, kendisine hakaret ve tehdit eden kişinin Tayyip Erdoğan’ın yeğeni Ali Erdoğan olduğunu iddia etti. Küfür ve hakaret olayının ardından Erdoğan’ın özel kalemi Hasan Doğan’ın da aradığı görüşmeyi de yayınlayan Başkapan, söz konusu bu paylaşımla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu ancak herhangi bir işlem yapılmadığını belirtti. Sosyal medyada çok sayıda kişi Başkapan’a destek olurken, tehditleri savuran kişi hakkında işlem yapılmasını talep etti.

Ancak ses kayıtlarının ardından gözaltına alınan Nuri Başkapan oldu. Vatan Emniyet Müdürlüğüne götürülen Başkapan’ın ifadesinin alındığı kaydedildi.

LEBALEB KONGRELERİ YARGIYA TAŞIDI

Başkapan, daha önce de Erdoğan’ın ‘lebaleb’  dediği AKP kongrelerini de yargıya taşımıştı. Başkapan, İstanbul Küçükçekmece Başsavcılığı’nda 26 Mart tarihinde suç duyurusunda bulunmuştu.

İMAMOĞLU’NA PARA YATIRINCA GÖREVİNE SON VERİLDİ

İstanbul’daki yerel seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun kampanyasına 50 lira yatıran Başkapan’ın belediyeye bağlı Ağaç A.Ş.’deki görevine son verilmişti. Başkaban, seçimi Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının ardından görevine iade edilmişti. 3 Şubat 2020’de İstanbul’daki bir noterde Erdoğan’a “Cumhurbaşkanlığınızı tanımıyor ve kabul etmiyorum” diyerek ihtarname göndermek isteyen Başkapan noterdeki görevlilerin polise haber vermesi üzerine de gözaltına alınmıştı.

Kuytul meydan okudu, polis itikaf yapılan camiyi postalla bastı

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version