Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Abdulmecit Baskın cinayetinde Mehmet Ağar nasıl aklandı?

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in videolu itirafları sonrası eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’la ilgili fail-i meçhul iddiaları yeniden gündeme geliyor. Eren Baskın, babası Altındağ Nüfus Müdürü Abdulmecit Baskın’ın öldürülmesi olayında azmettiricilik iddiasıyla yargılanan Ağar’ın tüm delillere rağmen beraat kararıyla ödüllendirildiğini söyledi.

BOLD – Eren Baskın, sosyal medya hesabından babası Abdulmecit Baskın’ın 4 Ekim 1993’te öldürülmesi olayıyla ilgili yargılanan Mehmet Ağar’ın özel harekatçı Ayhan Çarkın’ın itirafları ve tüm delillere rağmen beraat ettirildiğini belirtti.

Eren Baskın, Sedat Peker’in Mehmet Ağar’la ilgili gazeteci Kutlu Adalı’nın öldürülmesiyle ilgili ifşaatlarının ardından babası Abdulmecit Baskın’ın öldürülmesi olayıyla ilgili sosyal medyadan açıklamalarda bulundu. Baskın, “Babamın öldürülmesi olayında azmettirici Mehmet Ağar Tüm delillere rağmen beraat kararı ile ödüllendirildi. Bir yargılama tiyatrosu düzenlendi. Ağar onca delil ve tanıklığa rağmen bir kere olsun adliyeye getirilemedi. Babamın katilleri gerçek anlamda bir yargılama ile cezalandırılana kadar savaşmaya devam edeceğim!” dedi. Baskın, paylaşımında şunları kaydetti:

SÜLEYMAN SOYLU ATTIĞIM TWEETE SORUŞTURMA AÇTIRDI
  • Babam Abdulmecit Baskın’ın öldürülmesi olayının azmettiricisi Mehmet Ağar, suç işlemek amacıyla kurulan silahlı örgütün faaliyetleri çerçevesinde taammüden adam öldürme suçlaması ile yargılandı ve akabinde tüm delillere rağmen beraat kararı ile ödüllendirildi!
  • Bir yargılama tiyatrosu düzenlendi. Onlarca insanın öldürülmesinden sorumlu Mehmet Ağar onca delil ve tanıklığa rağmen bir kere olsun adliyeye getirilemedi. İnanılmaz bir biçimde ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan Ağar duruşmalardan vareste tutuldu.
  • Ayhan Çarkın’ın tüm ölüm talimatlarını Mehmet Ağar’dan aldık açıklamalarına rağmen mahkeme heyeti Çarkın’ın deli olduğunun saptanması için hastaneye sevk etti. Akli dengesi yerindedir raporu gelmesine rağmen söylediklerine itibar edilmedi.
  • MİT Türkiye’deki ilgili ilk telefon dinleme tapelerini mahkemeye kanıt niteliğinde göndermişti. Kayıtlarda Özel harekatçı Tarık Ümit ve Korkut Eken arasında geçen konuşma içerikleri öldürdükleri insanların üzerinden çıkan saat, para ve değerli eşyalar üzerineydi!
  • Öldürülen insanların vücudundan çıkan mermiler Özel Harekat envanterinde bulunan UZİ marka silahlardı. Bu silahlar istenildiğinde ise kayıp olduklarına dair bir cevap verildi.
  • Mehmet Eymür yapmış olduğu tanıklıkta tüm cinayetlerin azmettiricisi Mehmet Ağar’dır demesine rağmen, Susurluk komisyonu başkanlarından Fikri Sağlar’ın bu cinayetler gerçektir ve bu konu hakkındaki tüm gerçekler raporumuzda vardır demesine rağmen Yüce mahkeme ilgili raporların istenmesinde yarar yoktur kararı verdi.
  • Nihayetinde acılarımızla dalga geçer gibi tüm sanıklar hakkında beraat kararı verildi ve şimdi görüyorum ki bu olayları onlarca kez anlatmamıza rağmen bu gün Mehmet Ağar hakkında yazılanlar insanları şaşırtıyor.
  • Yahu ben babamın katilini ararken ülkenin iç işleri bakanı Ankara’da öldürülen babam için dağda öldürüldü dediği için attığım tweete soruşturma açtırdı. Bu insanların bu ülkeye bakış açısını mı sorguluyorsunuz!
  • Hiç unutmayın! Bizler kayıplarımızın akıbetini aramaktan vazgeçmeyeceğiz. Babamın katilleri gerçek anlamda bir yargılama ile cezalandırılana kadar savaşmaya devam edeceğim!
MÜEBBETLE YARGILANAN AĞAR DURUŞMAYA DAHİ GELMEDİ

Ankara Altındağ Nüfus Müdürü Abdulmecit Baskın, 2 Ekim 1993 tarihinde iş yerindeki makamından çıktıktan sonra özel harekat polisleri tarafından gözaltına alındı. Baskın’ın cesedi, 4 Ekim 1993 tarihinde elleri arkadan bağlı şekilde öldürülmüş halde Gölbaşı’nda bulundu. Olaydan 18 yıl sonra, 26 Mart 2011 tarihinde özel harekât polisi Ayhan Çarkın, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği ifadede 1993 yılında Özel Harekât Daire Başkanı İbrahim Şahin’in emriyle, Abdülmecit Baskın’ı gözaltına aldıklarını ve Baskın’ın özel harekat polisleri Ziya Bandırmalıoğlu ile Ayhan Akça tarafından öldürüldüğünü detaylarıyla anlattı. Mehmet Ağar’ın yanı sıra dönemin Özel Harekât Daire Başkanvekili İbrahim Şahin, eski MİT yöneticisi, emekli Yarbay Korkut Eken ile Ayhan Çarkın’ın olduğu 12 kişi hakkında, “Suç işlemek amacıyla kurulan silahlı örgütün faaliyetleri çerçevesinde adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle dava açıldı. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Ankara JİTEM davası olarak bilinen davada 13 Aralık 2019 tarihinde Ağar’la birlikte tüm sanıkların beraatine karar verdi.

Sedat Peker gazeteci Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili Mehmet Ağar’ı işaret etti: Ödeşmek adettendir

Gündem

Son Paramount beleşçisi

Sedat Peker’in ‘beleşçiler’ diye tanımladığı günlüğü 100 bin lira olan Paramount Otel’de bedava tatil yapan gazeteci ve bürokratların ardından, milyar dolarlık aile şirketi olan Binali Yıldırım’ın ismi de konuk listesinden çıktı.

BOLD – Sedat Peker’in gündeme getirdiği Paramount Otel’in konuk listesi gündemi sallamaya devam ediyor.

Otelin el değiştirme şekli ve kara para aklama iddiaları yüzünden dikkatler otelde bedava tatil yapanların üzerine çekildi. Günlüğü 100 bin lira olan ultra lüks otelde gazeteciler Cem Küçük, Veyis Ateş, bürokratlar Esat Toklu, İsmail Demir ve Cihat Yaycı’nın kaldığı daha önce basına yansımıştı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Halk TV’de katıldığı bir programda çarpıcı iddialarda bulundu.

Firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’a ait Paramount Otel ile ilgili konuşan Başarır, eski Başbakan Binali Yıldırım’ın 2017 yılında söz konusu otelde kaldığını öne sürdü.

Başarır, “Otel ile ilgili uzun süredir çalışıyorum. Otelin genel direktöründen çamaşırcısına kadar herkesle görüştüm. Otelin tüm güvenlik kayıtlarının her yıl saklandığını biliyorum. Buradan açıklıyorum: Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ailesi ile kaldı” ifadelerini kullandı.

KARAKTER MESELESİ

Oğullarının işlettiği deniz taşımacılığı yapan aile şirketlerinden milyarlarda dolarlık servet sahibi olan Binali Yıldırım’ın da Paramount beleşçileri listesine girmesi sosyal medya kullanıcılarına pes dedirtti. Onur Aymaz adlı kullanıcı: “Paramount Otel’de kalan kalana.. Binali Yıldırım’da orada tatildeymiş. Orada nasıl kalınmış malumumuz artık ama Her işi de geçtim, milyar dolar servetiniz var ama yine de her işinizi beleş görelim istiyorsunuz. Bu da karakter meselesi” ifadeleriyle tepkisini gösterdi.

Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar’ın SBK kavgası: Mezarıma gelmeyeceksin!

 

Okumaya devam et

Gündem

Tarım İşletmeleri 43 yarış atı satacak

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü 43 baş safkan Arap koşu tayını açık arttırma usulüyle satacak. İhaleye katılmak isteyenler at başına 5 bin TL geçici teminat yatırmak zorunda.

BOLD- Resmi Gazeteye verilen ilanda 43 baş safkan Arap koşu tayının satış ihalesinin yapılacağı açıklandı. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğünün yetiştirdiği 43 baş yarış atı ihalesi 27 Temmuz 2021 tarihinde saat 13.00’de yapılacak.

Bursa Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü’ndeki ihale açık arttırma usulüyle olacak.

PTT’de yolsuzluk iddiası: 850’şer bin TL aldılar

 

Okumaya devam et

Gündem

Ömer Faruk Gergerlioğlu’ndan yeni fotoğraf: İyi ki eğilmedim

Bir tweeti paylaştığı için 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan insan hakları savunucusu HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun cezaevinde sakal bıraktığı fotoğrafı yayınlandı. Gergerlioğlu, “İyi ki eğilmedim” dedi.

BOLD – Hakkında verilen hapis cezasının onanmasından sonra milletvekilliği düşürülen ve 2 Nisan’da Sincan Cezaevine gönderilen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun yeni bir fotoğrafı yayınlandı.

Bıraktığı sakallarının oldukça beyazlaştığı görülen Gergerlioğlu’nun huzurlu ve ümitli halinin yansıdığı fotoğrafı oğlu Salih Gergerlioğlu Twitter hesabından  paylaştı.

ZİNDAN ZULMEDEN İKTİDARDAN HAYIRLIDIR

Salih Gergerlioğlu, paylaşımına babasının bir sözünü de not düştü: “Zindan, benim için Ak Parti ve MHP’nin talip olduğu zulüm, vicdansızlık, yolsuzluk ve despotluk içindeki iktidardan çok daha hayırlıdır. İyi ki eğilmedim.” Ömer Faruk Gergerlioğlu Sincan 2 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi.

ÇİÇEK MOTİFİNİ ÇOK GÖRDÜLER

Ömer Faruk Gergerlioğlu, KHK’lı Alev Şahin’in kendisine gönderdiği örgü ipinden yapılmış çiçek motifinin kendisine verilmediğini Twitter hesabından açıklamış, “Haramilikle özgürlüğümüzü kısıtladıkları yetmiyor, dostluk ve kardeşliğimizi de engellemeye çalışıyorlar.” demişti.

‘Kara Efe’ Ahmet Burhan’ın hayatı İngilizce çizgi roman oldu

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0