Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP’de kafalar karışık: Sedat Peker’i kime yamayacaklarını şaşırdılar

AKP’lilerin suçlarına yönelik ifşaları milyonlarca izlenen Sedat Peker ile ilgili en ilginç çıkışlardan biri Bakan Mustafa Varank’tan geldi. Varank, Peker’le iş tuttukları iddiasıyla muhalefete yüklendi. Daha önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Peker’in Gülen Hareketi tarafından organize edildiğini iddia etmişti.

BOLD – Doğu ve Güneydoğu’da 2015-2016 yılları arasında yapılan operasyonları eleştiren akademisyenlerin imzaladığı “Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı bildirinin ardından, Sedat Peker’in tehditleri çok konuşulmuştu. O dönem Peker, ‘Barış Akademisyenleri’ olarak da anılan ve bildiriyi yayınlayanlara yönelik, “Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız” dedi.

HAVUZ’UN PRENSİYDİ

“Oluk oluk kanlarını akıtacağız” diyen Sedat Peker’in sözleri o dönem yandaş medyada olumlu anlamda geniş yer buldu. A Haber’de “Peker’in sözleri HDP ve CHP’yi çıldırttı” olarak servis edildi.

AKP’nin hayırsever iş insanlarından Sedat Peker ile gün geldi AKP’lilerin çıkarları çatıştı. Peker, kirli çıkar ilişkilerinden uyuşturucu ticaretinde, iş insanlarının mallarına şantaj ile çökmeden siyasilerin rüşvet ağına, bildiklerinden bazılarını ortalığa döktü. Peker’e cevap verme adına açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da kendi partisindeki rüşvet ağını deşifre etti.

VARANK’TAN GARİP AÇIKLAMA

Sedat Peker’in bu açıklamalarından medet umduğunu ileri süren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank muhalefeti suçladı.

Peker’in kukla olduğunu söyleyen Varank, “Türkiye’nin suç örgütleriyle kol kola girmiş, çetelerle ağız birliği yapan bir muhalefetle kaybedecek tek bir dakikası bile yoktur” dedi.

Sosyal medya kullanıcıları muhalefeti suçlayan Varank’a Sedat Peker-AKP ilişkilerini hatırlattı. Gazeteci Yavuz Oğhan, Varank’ın sözlerine, “Evet, Çakıcı AK Parti’yi tehdit etti, CHP kılını bile kıpırdatmadı, Sedat Peker altı oklu bayraklarla miting yaptı, CHP almaza yattı, çok haklı Varank” diyerek tepki gösterdi.

İronik bir yorum yapan bir sosyal medya kullanıcısı da, “Evet ya neler yaptı şu muhalefet partileri. Sedat Peker’e koruma verdiler, mitingler yaptırdılar, başarılı iş adamı ödülleri verdiler. Di mi sayın Varank? Herkes sizin gibi ilkeli değil! Pardon ama bizi bu kadar enayi yerine koymasanız. Hani aşırı doz enayi muamelesi yapmasanız?” ifadelerini kullandı.

SOYLU FETÖ DEDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, videolar hakkında konuşmaya başladığı ilk günlerde Sedat Peker’in Fetö tarafından organize edildiğini iddia etmişti. Peker ise bir videosunda fetö iddialarının tutarsızlığına dikkat çekmişti.

‘Mafya’ Dubai’de ‘babası’ Saray’da

Politika

Erdoğan, Kılıçdaroğlu videosu paylaştı sosyal medya yıkıldı: Bunu izleyen CHP’ye oy verir

Kılıçdaroğlu’nun iktidara yönelik yolsuzluk, Kanal İstanbul ve ekonomi üzerinden yaptığı eleştirilerin derlendiği bir videoyu Erdoğan kendi hesabından paylaştı. Erdoğan’ın kendisine yönelik inceliklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın paylaşımını alıntılayarak “Mersin’e de geliyor musun” diye sordu. Erdoğan’ın takipçilerinden de videoya ilginç tepkiler geldi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik en ağır eleştirilerinin derlendiği bir videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Videoda Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve AKP yönetimini yolsuzluk, Kanal İstanbul ve ekonomi dahil olmak üzere bir çok konu da sert bir şekilde eleştiriyor.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun videosunu, “Milletimizi, her fırsatta kendisini tehdit eden bu vesayetçi zihniyetin insafına bırakmayacağız…” notuyla paylaştı.

MERSİN’E DE GELİYOR MUSUN?

Video sosyal medyada kısa sürede gündeme oturdu. Erdoğan’ın paylaşımını alıntılayan Kılıçdaroğlu, “Davaları geri çekmeler, videolarımı paylaşmalar… Doğru söyle, Cumartesi Mersin’e de geliyor musun?” diyerek Erdoğan’ı ti’ye aldı.

TARAFSIZ OL CHP REKLAMI YAPMA

Gazeteci Metin Cihan da videonun ters etki yaptığını vurgulayarak, “CHP reklamı yapmanızı doğru bulmuyorum Cumhurbaşkanı tarafsız olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Dahi Bilal adlı kullanıcı ise, “Bu videoyu izleyen CHP’ye oy verir” derken, Ümit Kaptan adlı kullanıcı ise, “Koyu AKP’liydim bu videodan sonra Millet İttifakına oy vermeye karar verdim” diye yazdı.

Adaylık çıkışı yapan Bülent Arınç Saray’a çağrıldı

Okumaya devam et

Analiz

Adaylık çıkışı yapan Bülent Arınç Saray’a çağrıldı

Erdoğan ile son günlerde partisi aleyhine de demeçler veren eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç arasında 1,5 saat süren sürpriz bir görüşme gerçekleşti.

BOLD – AKP’deki aktif görevinden 2015 yılında ayrılan Bülent Arınç bir süre Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyeliği yaptı.

Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş yargılamalarını hukuk garabeti olduğunu söyleyen Arınç ile partinin arası açıldı. Hedef haline gelen Arınç bir yıl önce bu görevden istifa etti.

Parti üyeliği devam eden Arınç, sık sık partisine yönelik eleştirilerle de gündeme geliyor. “Helalleşme-hesaplaşma” tartışmalarının yaşandığı hafta bir canlı yayına katılan Arınç, partideki aktif görevinden 2015’te ayrıldığını hatırlatarak “Mesuliyet kabul etmem” dedi.

Kavala ve Demirtaş davalarıyla ilgili tutumu biline Arınç, KHK’lıların da haksızlığa uğradığını defalarca dile getirdi.

Gülen Hareketi mensuplarına yönelik suçlamalar konusunda ise itiraf niteliğinde açıklamaları bulunan Arınç’ın sözleri hukukçulara göre başlı başına delil.

BÖYLE BİR TEHDİT YOKTU

Hukukçu Gökhan Güneş, 2016 yılına kadar katıldığı Milli Güvelik Kurulu (MGK) toplantılarında böyle bir terör örgütü tehlikesinden hiç bahsedilmediğini açıklayan Arınç’ın sözlerinin tarihi bir itiraf olduğunu ve güncel yargılamaların hukuki bir karşılığı olmadığının delili olduğunu söyledi.

ENTEL MAGANDA

Son olarak Arınç, yaptığı adaylık açıklamasıyla gündeme geldi. “Erdoğan’a rakip olmam ama beni zorlamasınlar” diyen Arınç, Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ile de polemiğe girdi.

Ahmet Hakan’ın köşesinden, “Fazla zorlarlarsa Erdoğan’a karşı rakip olabilirmiş! Kimler zorlayacaklarsa Allah billah aşkına, zorlasınlar şu Bülent Arınç’ı… Zorlasınlar da… Alsın boyunun ölçüsünü!” sarf ettiği sözlere tepki gösteren Arınç, ünlü gazeteciye “Entel maganda” benzetmesi yaptı.

ERDOĞAN – ARINÇ GÖRÜŞMESİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan son günlerde gündemden düşmeyen Arınç’ı Saray’a çağırdı. Erdoğan ile Arınç yaklaşık 1,5 saatlik bir görüşme yaptı. Görüşme Erdoğan’ın daveti sonucu gerçekleşti. Görüşmeye dair henüz bir açıklama yapılmadı. Sürpriz buluşmayı HaberTürk programcısı Mehmet Akif Ersoy, sosyal medya hesabından duyurdu.

Sedat Peker nereye gidebilir?

Okumaya devam et

Analiz

AKP’de gaf yarışı sürüyor: Halk, ekmek kuyruğuna fotoğraf için giriyor

Kur krizi sonrası başlayan gaf yarışına bir AKP’li daha ortak oldu. AKP İBB Meclis Üyesi Muhammet Kaynar, halk ekmek büfeleri önünde oluşan kuyrukların gerçek olmadığını savundu.

BOLD – Döviz krizi sonrası birbirinden ilginç açıklamalarla kamuoyunun gündemine gelen AKP’lilere bir yenisi daha eklendi.

CNN Türk canlı yayınına katılan AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Meclis Üyesi Muhammet Kaynar’ın ekmek büfeleri önündeki kuyruğa ilişkin yorumu, stüdyodakileri çileden çıkardı.

Kaynar, halk ekmek büfeleri önünde oluşan kuyrukların gerçek olmadığını savundu.

CHP’li Dursun Çiçek’in ekmek kuyruklarını hatırlatması üzerine Kaynar, “Halk Ekmek kuyruklarında bekleyenlerin gerçekten ekmek beklediğinden emin misiniz?” diyerek karşılık verdi.

Sırada bekleyen vatandaşların fotoğraf verebilmek için sıraya girdiğini savunan Kaynar’ın yorumu stüdyodakilere ‘pes’ dedirtti.

DOMATES YEMEYİZ

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ da artan gıda fiyatlarına karşı ekonomik krizle boğuşan vatandaşlara dikkat çeken önerilerde bulunmuş, “Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız. Biber alacaksak bir kilo yerine üç tane alırız” demişti.

ABD’DE ENFLASYON 7 KAT ARTTI

Yüksek enflasyon ve gıda fiyatlarından herkes şikayet ediyor. Konuyu Erzincan’daki bir etkinlikte ele alan AKP’li Binali Yıldırım, ABD’de yüzde 7 artan enflasyonu “7 kat artmış” diyerek partisini savunmuştu. Yıldırım sözlerinin ardından ekonomistlerin ağır eleştirilerine maruz kaldı.

DÜNYANIN 3.BÜYÜK EKONOMİSİYLE KARŞILAŞTIRDI

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın Türkiye’yi dünyanın 3. büyük ekonomisine sahip Japonya ile karşılaştırması da çok konuşuldu. Kur atağının başladığı ilk günlerde konuşan Özkan’ın “Türkiye dolardaki değer kaybını bin lira aşağı çekmek suretiyle 6 kat bir artış var. Doların değeri ile ilgili Japonya bir mukayese yapıyor mu? Japonya 114 yen olan dolar kurunu göstererek kendi ekonomisini değerlendiriyor mu?” sözleri alay konusu oldu.

AKP’nin akıl küpleri

Okumaya devam et

Popular

Shares