BOLD ÖZEL

14 kız öğrenci 5 gündür gözaltında

Aralarında ODTÜ’de ve tıpta okuyanların da bulunduğu 14 kız öğrenci 5 gündür Ankara Emniyeti’nde gözaltında tutuluyor. Aylardır online olarak derslere katılan öğrencilere psikolojik baskı yapıldığı öğrenildi.

BOLD ÖZEL – Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 1 Haziran 2021 salı günü gözaltına alınan 14 kız öğrenci 5 gündür Ankara Emniyeti’nde gözaltında tutuluyor.

Aralarında ODTÜ’de ve tıpta okuyan öğrencilerin de bulunduğu kızlara psikolojik baskı yapıldığı, ‘devlete yardımcı’ olmazlarsa 14 gün daha Emniyet’te tutulacaklarını dair tehdit edildikleri öğrenildi.

Koronavirüs nedeniyle aylardır online olarak derslere katılan öğrencilerden bazılarının çevre illerden alınarak Ankara’ya getirildiği belirtildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen Gülen Cemaati soruşturmasında, üniversiteler bünyesindeki ‘güncel öğrenci yapılanması’ içerisinde faaliyette bulundukları iddia edilen 14 kız öğrenci hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara TEM Şube Müdürlüğü teknik takipten sonra 1 Haziran’da yaptığı operasyonda öğrencileri gözaltına aldı.

30 kız öğrenci 3 gündür gözaltında!

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version