Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Yapın madem erken seçim nasıl olsa kazanacaksınız ya?

AKP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, hafta sonu Afyonkarahisar’ın Güney beldesinde yapılan ve AKP’nin yüzde 63 oy aldığı seçimlerle erken seçim isteyen muhalefete yüklendi. Takipçileri ise partisine güvenen Özhaseki’ye “hodri meydan” dedi.

BOLD – AKP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, erken seçim isteyen muhalefete sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yüklendi. Pazar günü yapılan Afyonkarahisar’ın Güney beldesinde AKP’nin 1021 oyuna karşın muhalefetin oylarının 20’lerde kaldığına dikkat çeken Özhaseki’ye yanıt takipçilerinden geldi. Takipçiler, AKP’nin kendisine güveniyorsa erken seçime gitmesi gerektiğini kaydetti.

“ERKEN SEÇİM ÇIĞIRTKANLARINA DUYURULUR”

Sosyal medya hesabı üzerinden Afyonkarahisar’ın Güney beldesinde yapılan ara seçimle ilgili paylaşım yapan Özhaseki, şu ifadelere yer verdi:

“Erken seçim çığırtkanlığı yapanlara duyurulur.
Afyonkarahisar Güney Belde Belediyesi Seçim Sonuçları:
Cumhur İttifakı – Erol Karabacak 1021 oy – %63.6
CHP 29 oy
İP 23 oy
SP 4 oy
Gelecek Partisi 17 oy
Yeniden Refah 7 oy
BBP 504 oy.”

ÖZHASEKİ’YE TAKİPÇİLERİNDEN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

AKP’li Özhaseki’nin paylaşımına kısa sürede çok sayıda yorum eklendi. Takipçileri, ana muhalefet partisi CHP’nin AKP’nin 1021 oy aldığı seçimlerde 29 oyda kaldığı seçimleri baz alan Özhaseki’yi erken seçim yapmaya davet etti. İşte sosyal medya kullanıcılarının Özhaseki’nin paylaşımına yaptıkları yorumlardan bazıları…

– Hodri meydan yüreğiniz varsa cesaretiniz varsa gelin meydana

– Ne güzel işte kendinize güveniyorsanız erken seçime onay verin görsün herkes sonuçları

– Eeeeee o zaman kendinize güveniyorsanız hodri meydan. Hemen erken seçim kararı alın bakalım.

– O kadar kendinize güveniyorsanız bu kasımda seçimi yapalım. Hem muhalefeti susturmuş olursunuz

– Tamam işte, madem kendinize güveniyorsunuz, seçime gidelim

– O zaman hemen erken seçim kararı alıp hadlerini bildirmeye ne dersiniz?

– ee yapın madem erken seçim nasıl olsa kazanacaksınız ya?

– Mehmet bey kendinizden bu kadar eminseniz buyrun sandığa gidelim. Hadi hodri meydan erken seçim!

– Her yeri kazanacağınıza bu kadar eminseniz hemen yapalım seçimleri o zaman!..

– Erken seçim kararı alsanız da bi şey denesek

– Yüreğiniz yetiyorsa erken seçim kararı alırsınız:))

– Ankara sonuçları kesmedi sizi galiba

– Ankara belediye başkan adayı siz değil miydiniz? Neden kaybettiniz o zaman?

– Bu mu yani Ankara’da seçim sonuçları ne olmuştu?

– Siz öyle zannediyorsunuz. Millet markete gidemiyor, faturalarını ödeyemiyor, resmen zam yağmuru başladı, icra dosyaları rekor kırmış. siz de biliyorsunuz ilk seçimde Ak Parti tarihin tozlu raflarında yerini alacak inşallah

– Yazık ne hale düştüler. 1021 oy almış ona kutlama yapacaklar neredeyse

 

Savcılar yaşıyor! HDP’ye kapatma davası Ahmet Şık’a soruşturma

Politika

Erdoğan’ın Soylu’yla ilgili planı var 14 Haziran’ı bekliyor

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sedat Peker’in iddiaları sonrası istifası istenen Süleyman Soylu’yu görevden almayı düşündüğünü söyledi. Kaya, “İçişleri Bakanlığından alınmasına dair bir planı var ancak ortada bir Cumhur İttifakı var. Erdoğan, 14 Haziran’a kadar bir sorun istemiyor” dedi.

BOLD – Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu görevden almayı düşündüğünü ancak ABD Başkanı Biden’le 14 Haziran’daki görüşmeyi beklediğini belirtti.

Kaya, Yerel Kanal 42 televizyonunda yayınlanan Sümen Altı programında Sedat Peker’in açıklamaları sonrası AKP içinde Süleyman Soylu’yla ilgili tartışmalara değindi. AKP’de Soylu’dan rahatsız olan milletvekillerinin sayısının çok daha fazla olduğunu kaydeden Kaya, “15 vekilin Soylu’dan rahatsız olduğunu söyleyen çok az söylemiş. Çok daha fazla olduğunu net olarak biliyorum. Sayın Cumhurbaşkanı Soylu ile ilgili olumsuz bir şey söylesin, en az 200 milletvekili bombardımana tutar sayın Soylu’yu” ifadelerini kullandı.

Kaya, yayında şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı uzun bir süredir bazı siyasi figürlerin ön plana çıkmasından rahatsız…Soylu’dan ilk rahatsızlık ‘İstifa etme’ sürecinde başladı. ‘Ben, istifa ediyorum’ dedi ama bugün de ortaya çıktı ki istifa etmeden önce bot hesaplar hazırlanmış. O bir PR’idi. Bahçeli açıklama yaptı, ‘İçişleri Bakanının istifası kabul edilmemeli’ dedi. Sayın Cumhurbaşkanı gece geç saatlerde istifasını kabul etmemek zorunda kaldı. O gün istifasını kabul edemediğiniz bir İçişleri Bakanı vardı. Bugün de istifasını talep edemediğiniz bir İçişleri Bakanı var. Bu sayın Tayyip Erdoğan’ın kendi siyasi hayatında bir kenara not edilmiş bir şey. Gelinen süreçte Soylu’nun, seçmen gözünde çok ciddi bir irtifa kaybettiğini düşünüyorum.

SOYLU MEYDAN OKUYOR

Bu yaşanan olaylar Soylu’nun siyasi yaşamını yerle bir etti. Ulaştırma Bakanını gece yarısı alabilirsiniz, Ticaret Bakanını gece yarısı alabilirsiniz ama sayın Soylu meydan okuyor. ‘Beni alamazsınız’ demek istiyor. Bu kadar basit olsaydı emin olun sayın Cumhurbaşkanı çoktan bir gece yarısı kararname ile Soylu’yu görevden alırdı. Cumhurbaşkanı, Soylu’nun bu tutumundan rahatsız.

ERDOĞAN BİDEN GÖRÜŞMESİNE BÜYÜK ÖNEM ATFEDİYOR

İçişleri Bakanlığından alınmasına dair bir planı var ancak ortada bir Cumhur İttifakı var. Erdoğan, 14 Haziran’a kadar bir sorun istemiyor. ABD ile görüşmesine büyük bir önem atfediyor Erdoğan. 15 vekilin Soylu’dan rahatsız olduğunu söyleyen çok az söylemiş. Çok daha fazla olduğunu net olarak biliyorum. Geçmişte bir tanışıklığımız olan Milletvekili, AK Parti teşkilatlarında görev yapan arkadaşlarımız var. Zaman zaman dost meclisinde bu konular konuşuluyor.

EN AZ 200 MİLLETVEKİLİ BOMBARDIMANA TUTAR

Görüşmenize bile gerek yok, 2012’de trene binmiş bir bakan, 2016 öncesini yerle bir ediyor. Sayın Soylu’nun videolarını hatırlayın. Cumhurbaşkanını eleştiriyordu. Bunu Cumhurbaşkanı bilmiyor mu? AK Parti içerisinde sayın Soylu’dan rahatsız olan ciddi bir kesim var ama lider bir konu hakkında konuşmayınca herkes susuyor.

Böyle bir partide bireysel rahatsızlıklar fazla olsa bile dile getirilemez. Sayın Cumhurbaşkanı Soylu ile ilgili olumsuz bir şey söylesin, en az 200 milletvekili bombardımana tutar sayın Soylu’yu.

Soylu, kendisini ön plana çıkarmak için AK Partilileri de rahatsız edecek şeyler yaptı. Soylu, Erdoğan ile birlikte var olduğunun da farkında. Soylu’nun bir kariyer planlamasının olduğunu unutmamak lazım. Bu videolar sonrası Soylu’nun siyasetteki ajandasını, beklentilerini mutlaka gözden geçireceğini ve değiştireceğini düşünüyorum.”

Yeni Akit’ten Cemil Çiçek’e tehdit: Yıllarca cezaevinde kalırsın

Okumaya devam et

Politika

‘Sedat Peker’den 10 bin dolar alan milletvekili kim’ sorusuna 15 gündür cevap vermedi

Ankara Bakanlıklarda komşu olan TBMM ile İçişleri Bakanlığı arasındaki Sedat Peker’den 10 bin dolar alan milletvekili sorunu büyüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un ’10 bin dolar alan milletvekilini açıkla’ yazısına 15 gündür cevap vermedi.

BOLD – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha önce açıklayacağını ifade ettiği organize suç örgütü lideri Sedat Peker’den 10 bin dolar alan siyasetçiyi hâlâ açıklamadı. Kamuoyu Soylu’dan cevap beklerken, Peker’in açıklamaları ile para alan siyasetçi sayısı arttı.

“BİR SİYASETÇİ PEKER’DEN HER AY 10 BİN DOLAR ALIYOR”

25 Mayıs akşamı Habertürk’e çıkan ve Sedat Peker’den 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklayacağını ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, o günden beri sessizliğe büründü. Soylu, programda organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle aranan Sedat Peker’den her ay bir siyasetçinin 10 bin dolar aldığını öne sürdü. Soylu isim vermezken, sosyal medyada 10 bin dolar alan ismin AKP’li eski vekil Metin Külünk olduğu iddiası öne çıktı.

ŞENTOP 15 GÜNDÜR CEVAP BEKLİYOR

10 bin dolar iddiasını canlı yayında anlatan Soylu, Ankara Bakanlıklar’da komşu oldukları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop’un belge talebini yanıtsız bıraktı. Soylu, Şentop’un kendisinden 27 Mayıs’ta gönderdiği yazıya cevap vermedi. Şentop, yazıda hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgelerin hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı’na gönderilmesini istedi. Soylu, Şentop’un çağrısını yanıtsız bıraktı. Soylu siyasetçinin ismini savcıya açıklayacağını söyledi, ancak bu konuda hiçbir savcı harekete geçmedi.

 

Mafyadan al haberi

Okumaya devam et

Politika

Kabine toplantısı ertelendi: Erdoğan 10 Haziran’ı neden boşalttı?

Kabine toplantısı

Bugün yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı 21 Haziran’a ertelendi. Ertelemeye gerekçe olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yoğun programı gerekçe gösterildi. Ancak Erdoğan’ın her gün açıklanan günlük resmi programında 10 Haziran gününün boş olması dikkat çekti.

BOLD – Kabine Toplantısı’nın ertelenmesi sosyal medyada gündem oldu. Vatandaşlar, AKP’li milletvekillerinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik istifa çağrılarına atıf yaptı. Kabine’nin neden ertelendiğine cevap arayan sosyal medya kullanıcıları, Cumhurbaşkanlığı’nın “Erdoğan’ın yoğun programı” gerekçesini paylaştı.

ERDOĞAN’IN RESMİ PROGRAMI BOŞ GÖZÜKÜYOR

Ancak yoğun program gerekçesinin altı boş çıktı. Çünkü, Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinde günlük olarak açıklanan Erdoğan’ın programları boş bırakıldı. Erdoğan’ın her gün duyurulan 10 Haziran 2021 tarihli ajandasında herhangi bir program gözükmüyor.

9 HAZİRAN PROGRAMI DETAYLI YAZILDI

Erdoğan’ın mesaisi ‘Günlük Program’ başlığı altında yayınlanıyor. 9 Haziran programı da sitede aynen  duruyor. Ancak 10 Haziran tarihi boş gözüküyor.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0