Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan Joe Biden ile görüşmeye eli boş gidiyor

Trump’un yeniden ABD Başkanı seçilememesi sonrası planları alt üst olan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce birçok kez görüştüğü Biden ile başkan seçilmesi sonrası ilk kez bir araya gelecek. Dış politikasının temel unsuru insan hakları saygılı olunması olan Biden’le görüşmeye Erdoğan, insan hakları alanında yapamadığı ilerlemeler nedeniyle eli boş gidecek.

BOLD – 15 Temmuz sonrası hızla demokrasiden uzaklaşan Türkiye, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 2018’de “başkan” seçilmesinin ardından Kuzey Kore, Rusya, Çin gibi demokrasinin rafa kaldırıldığı ülkelerle anılır hale geldi. Joe Biden’in başkan seçilmesi sonrası makas değiştirip yeniden demokrasiye yönelen Türkiye’de AKP Hükumeti geçen 7 aylık sürede kendinden beklenenleri yapamadı.

GÖRÜŞMEDE ANA GÜNDEM İNSAN HAKLARI

14 Haziran’da Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenecek olan NATO zirvesinde Biden ile Erdoğan, ABD seçimleri sonrası ilk kez bir araya gelecek. Yapılacak toplantılarda öncelikli konular değerler, insan haklarında yaşanan sorunlar olacak. Erdoğan Hükumeti’nin Suriye, Libya, Dağlık Karabağ’a gönderdiği “paralı askerler” de masada ele alınacak.

7 AYDIR SOMUT ADIM YOK

Geçen yıl Kasım ayında ABD başkanlığını Joe Biden’in kazanması AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tüm planlarını alt üst etti. Daha önce eski başkan Donald Trump ile görüşüp işlerini dizayn eden Erdoğan, Biden’in seçildiğinin kesinleşmesinin hemen ardından yeni yönetimle aralarında sorun olacak konularda temizlik çalışması yaptı. Erdoğan’ın ilk yaptığı açıklamalardan biri insan hakları eylem planı açıklamak oldu. ABD ile aralarında sorun olabilecek Hakan Atilla gibi birçok isim görevden alındı. Ancak geçen 7 aylık sürede insan hakları konusunda ABD’nin istediği gibi somut bir adım atılamadı.

AÇIKLANAN PLANLAR SÖZDE KALDI

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı sözde kaldı. Plan sonrası amacın insan hakkı değil, göz boyama olduğu yaşanan olaylarla ortaya kondu. İçişleri Bakanı Süleyman soylu imzasıyla yayımlanan genelge ile eylemlerde görüntü almak yasaklandı. Bu şekilde son aylarda eylemlerde giderek artan polis şiddeti örtülmeye çalışılıyor. Siyasi tutukluların serbest bırakılması yönündeki AİHM’in kararlarını uygulama yönünde bir adım atılmadı.

BİDEN’E GÖRE ERDOĞAN BÖLGEDE ÇATIŞMAYI KÖRÜKLÜYOR

Suriye, Libya ve son olarak da Dağlık Karabağ’da gündeme gelen Erdoğan rejiminin paralı askerleri, geçen yıl ABD seçiminde malzeme konusu oldu. Biden, adaylığı döneminde Türkiye’nin Karabağ’a paralı asker gönderip çatışmayı körüklediğini ifade etti. Türkiye’nin bölgeye paralı asker gönderdiği suçlamasını yapan Biden, “Çatışmayı körüklemeyin” dedi.

KONGRE’DEN ERDOĞAN’A YAPTIRIM GELECEK

Amerika’dan insan hakları karnesi zayıf olan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP hükumeti üyeleri ve bürokratların başını ağrıtacak yeni bir hamle geldi. Amerikanın önde gelen senatörlerinden Massachusetts Senatörü Edward J Markey ve Oregon Senatörü Ron Wyden ile yine Oregon Senatörü Jeff Merkley geçen ay Türkiye’deki insan hakları ihlallerine dair hazırladıkları yasa tasarısını Kongre’ye sundu. Yasalaşmasına kesin gözüyle bakılan tasarı ile başta AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere AKP hükumeti üyeleri ve insan hakları ihlallerine karışan tüm bürokratlara yaptırım gelecek.

Saray Kovid-19 cezalarını affetmedi

Gündem

Sedat Peker’den Tosuncuk iddiası: Yüce devletimiz bu şahsı neden getirmiyor?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Çiftlikbank yolsuzluğu sonrası yurt dışına kaçan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın hangi ülkede olduğunu açıkladı. Peker, “Bolivya’da falan değil, Belarus’ta. Belarus’tan trafik kazası yapmış bir şahsı Interpol kararıyla alıp Türkiye’ye getiren yüce devletimiz, bu şahsı acaba neden getirmiyor?” dedi.

BOLD – Sedat Peker, sosyal medya hesabından binlerce kişiyi kâr vaadiyle dolandırdığı gerekçesiyle aranan ve ‘Tosuncuk’ olarak bilinen Mehmet Aydın’ın yeriyle ilgili iddiada bulundu.

Mehmet Aydın’ın Belarus’ta olduğunu öne süren Peker, şunları kaydetti: “Çiftlikbank’ın kurucusu olan Mehmet Aydın isimli şahıs Bolivya’da falan değil, Belarus’ta. Belarus’tan trafik kazası yapmış bir şahsı Interpol kararıyla alıp Türkiye’ye getiren yüce devletimiz, bu şahsı acaba neden getirmiyor?

Kırk yaşından küçük kardeşlerim, Belarus’tan bu şahsı getirmeyen devletimizin içinde görevli olan bazı insanların bu paradan pay aldığı ortadadır. Bu şahsın yanına Belarus’a gidip onu ziyaret eden kişiler, aracı olan kişiler bellidir.” ifadelerini kullandı.”

Sedat Peker’den Demirören’le ilgili yeni dosya: Milangaz’a nasıl çöktüğünüzü anlatacağım

Okumaya devam et

Gündem

Yeni Akit’ten Cemil Çiçek’e tehdit: Yıllarca cezaevinde kalırsın

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, Sedat Peker’in çanta çanta para iddiasıyla ilgili “Bunu görmezden gelebilir misiniz?” diyen Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Cemil Çiçek’i cezaeviyle tehdit etti. “Cemil abinin görevi ihmalden alacağı ceza. Yıllarca cezaevinde kalmasını gerektirebilir” dedi.

BOLD – Sedat Peker’in açıklamalarını değerlendiren Karahasanoğlu, Cemil Çiçek’in, “Binde biri bile doğruysa felaket ve sıkıntıdır. Binde birken önünü alamazsanız, bu yüzde bir, sonra onda bir olur sonra bir bakarsınız ki bütün vücudu kaplamış. Türkiye bu konuda yeteri kadar geçmişte tecrübe sahibi oldu. Gerekli ders çıkartılarak gereğinin yapılması lazım” sözlerini hatırlattı.

CEMİL ABİNİN GÖREV YAPTIĞI DÖNEMLER

Karahasanoğlu, “Bu ülkede yıllarca bakanlık yapmış, TBMM Başkanlığı yapmış, hatta belki en önemlisi, Adalet Bakanlığı koltuğuna oturmuş Cemil Çicek bugüne kadar oturduğu koltukları unutmuş olmalı ki mafya babasının iddialarının, Cemil abinin görev yaptığı dönemleri de içerdiğini belki de tam anlaşamamış olmalı ki şöyle diyor” tepkisini gösterdi.

BİR GAZETECİ ÖLDÜRÜLÜRKEN CEMİL ABİMİZ UYUMUŞ

Karahasanoğlu, “Bir gazetecinin öldürülmesi için, Türkiye’de devlette görevli birileri.  Mafyadan birileri ile Ankara Sheraton otelinde buluşup, Kıbrıs’a gitmişler. Cemil abimiz ve diğer bakanlar kurulu üyeleri de uyumuşlar” diye yazdı.

SAVCILAR ARAŞTIRSIN BAKALIM

Cemil Çiçek’in DW Türkçe’ye konuştuğunu da hatırlatan Karahasanoğlu, “Savcılar araştırmalı.’ Bence de Cemil abi gönüllü olduğuna göre. Savcılar araştırmalı. Bakalım altından neler çıkacak, görelim. Hani iddia edilen olayları, tek tek buraya sıralasak. ‘Bunları savcılar soruştursun’ desek. Kim bilir belki de. Cemil abinin görevi ihmalden alacağı ceza. Yıllarca cezaevinde kalmasını gerektirebilir” tehdidinde bulundu.

Süleyman Özışık’tan Soylu’ya Peker tepkisi: Benim de bildiklerim var

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’den Demirören’le ilgili yeni dosya: Milangaz’a nasıl çöktüğünüzü anlatacağım

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, “pambıkören” dediği Yıldırım Demirören’in sahibi olduğu Total ve Milangaz’la ilgili iddialarını sürdürdü. Peker, “Baban meteliğe kurşun atarken devletten ve mafyadan yardım alıp adamın Milangaz da dahil mallarına nasıl çöktüğünüzü de anlatacağım” dedi.

BOLD – Sedat Peker, sosyal medya hesabından Yıldırım Demirören’in sahibi olduğu Milangaz’la ilgili paylaşımlarda bulundu. Peker, Demirören’e “Sizi deli edeceğim” dedi.

Demirören ailesinin Total dağıtım şirketini OYAK’a fahiş fiyatla satışını anlatacağını söyleyen Peker, “Kendi yalınızı yakıp, içindeki fahiş fiyatla sigortalattığınız tabloların parasını alıp, sonra sözde yanan tabloları nereye gönderdiğinizi de anlatacağım” ifadelerini kullandı.

Peker’in paylaşımları şöyle:

“Lan pambıkören, senin OYAK’a Total’i fahiş fiyatla nasıl sattığını işledikten sonra Milangaz dosyasına geçeceğiz. Pambıkören, baban meteliğe kurşun atarken Milangaz’ın gerçek sahibi Şevki Kurtkaya’nın ona yardım edip ilk dükkânı nasıl açtığınızdan başlayıp, sonraki süreçte devletten ve mafyadan yardım alıp adamın Milangaz da dahil birçok mallarına nasıl çöktüğünüzü de anlatacağım.

Lan pambıkören kendi yalınızı yakıp, içindeki fahiş fiyatla sigortalattığınız tabloların parasını alıp, sonra sözde yanan tabloları nereye gönderdiğinizi de anlatacağım. Sizi deli edeceğim.

BABAN DEVLET BAĞLANTILARIYLA MALLARA ÇÖKERDİ

Pambıkören, babanın meşhur bir lafı vardı ya ‘Senetle verseler tüm İstanbul’u satın alırım’ sözünü eskilerin hepsi bilir. Çünkü baban kimseye parasını ödemezdi. Hem mafya hem devlet bağlantılarıyla mallara çökerdi. Seninle işim bittiğinde tüm mallarını kaybedeceksin. Yönetim değiştiğinde de kesin cezaevine gideceksin.

HEPİNİZİ DELİ EDECEĞİM

Pambıkören, Demirören Medya’daki çakma gazetecilerini ve çakma tartışmacılarını da aynı akıbet bekliyor. Hepiniz göreceksiniz. Hepinizi deli edeceğim.

Milangaz dosyasının tamamı bende. Okumaya başladım. Yüzde altmışına nasıl çöktüğünüzün evrakı da bende. Göreceksiniz. Mehmetçiğin paraları olan OYAK’a Total’i fahiş fiyatla sattığınızda yeni yönetimdeki hangi üyenin Bu yasadışı, bunu imzalamam dediğini dahi biliyorum. Her şey çok eğlenceli olacak.”

Süleyman Özışık’tan Soylu’ya Peker tepkisi: Benim de bildiklerim var

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0