Gündem

Sedat Peker reklam gelirini açsa videolardan 215 bin dolar kazanacak

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in videoları 160 milyon izlenme rekorlarına ulaştı. Peker, reklam gelirlerini açmış olsaydı YouTube videoları üzerinden 215 bin dolar kazanacağı tahmin edildi.

BOLD – Webtekno’un haberine göre Sedat Peker’in YouTube kanalında reklam geliri özelliği kapalı durumda. Bu nedenle Sedat Peker, sözkonusu videoların izlenirliğinden herhangi bir gelir elde etmiyor. YouTube videolarında reklam gelirlerini açmış olsaydı Peker’in kazanacağı rakam hesaplandı.

160 MİLYON İZLENDİ

AKP, derin devlet mafya ilişkisine dair ciddi iddialar ortaya atan Peker’in, kanalı hızla büyüdü. Social Blade verileri Sedat Peker’in halihazırda 1,08 milyon abonesi, 160 milyon toplam video izlenmesi bulunduğunu gösteriyor. Bu veriler hem Peker’in YouTube gelirinin ne kadar olduğunu hesaplamayı, hem de Peker’in aylık ve yıllık ortalama gelir potansiyelini görülebilmesini sağlıyor.

215 BİN DOLAR KAZANACAKTI

Peker’in Youtube kanalının Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli bir olduğu da hatırlatılan haberde şöyle deniliyor: “YouTube, BAE’de her 1.000 izlenme için 1,37 dolar reklam geliri sağlıyor. Bu da Sedat Peker’in reklam özelliğini açmış olsa şu ana kadar tahmini olarak yaklaşık 215 bin dolar gelir elde etmiş olacağı anlamına geliyor”

YILLIK KAZANÇ 336 BİN İLE 5,9 MİLYON DOLAR ARASINDA

Social Blade, elde ettiği veriler ışığında Sedat Peker’in aylık ve yıllık tahmini gelirlerini de paylaşıyor. Buna göre Peker, aylık 30,5 bin ila 488,6 bin dolar arasında; yıllık ise 366,4 bin ila 5,9 milyon dolar arasında bir gelir elde etme potansiyeline sahip. Ancak bunun için Peker’in reklam gelirlerini açmış olması ya da sponsorlu videolar yayınlaması gerekiyor.

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version