Gündem

Müebbet verilen Harbiyeli’nin annesi ve babası trafik kazasında öldü

Beş yıldır tutuklu olan askeri öğrenci Murat Can Güney’in annesi ve babası geçirdikleri trafik kazasında yaşamlarını yitirdi.

BOLD – Müebbet hapis cezasına çarptırılan askeri öğrenci Murat Can Güney’in annesi ve babası Samsun’dan Ordu’ya giderken geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybetti. Beş yıldır cezaevinde olan Güney’in cenazeye katılıp katılmayacağı bilinmiyor.

“BM SERBEST BIRAK DEDİ, BIRAKMADILAR”

Acı haberi Güney’in avukatı Ayça Can Çiçek, dün gece Twitter hesabından paylaştı. Heper, “BM serbest bırak dedi bırakmadılar, Yargıtay dosyayı bozdu bırakmadılar. Bugün anne babasını trafik kazasında kaybetti. Şimdi bıraksalar telafi edebilir mi bu acıyı? Bu gülen yüze ‘Anneni ve babanı kaybettik.’ demek kolay mı? Ya cenazeye kelepçeli gitse mi gitmese mi karar vermek? Bir gecede hem annesini hem babasını kaybeden Harbiyeliye bu haberi vermek de bana düşüyor. Nasıl? Rahat mıyız yattığımız yerde?” dedi.

Müebbet hapis cezası verilen askeri öğrenci Yusuf Ünsal’ın babası Binali Ünsal da 10 Haziran’da Silivri Cezaevinde oğlunu ziyaret ettikten sonra kalp krizi geçirerek vefat etmişti.

Müebbet verilen askeri öğrencinin babası görüş sonrası kalp krizinden vefat etti

 

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya