Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Bir yıl önce oğlunu kaybeden KHK’lı akademisyen İsmail Şahin’in acısı hala taze

KHK’lı akademisyenler Havva Nur-İsmail Şahin çiftinin oğlu Harun Esat’ın ölümünün üzerinden bir yıl geçti. Evladının acısını hala atlatamayan İsmail Şahin, yapılanları ne çocuklarının ne de kendisinin unutamadığını söyledi.

BOLD – Havva Nur-İsmail Şahin çifti, 15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL ile büyük acılar yaşadı. En büyük acı ise evlatlarını kaybetmeleri oldu. Önce Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde görev yapan Dr. İsmail Şahin ihraç oldu, sonrasında cezaevine gönderildi. 23 ay 11 gün hapis yattı. Kendisi gibi akademisyen eşi Hava Nur Şahin de önce açığa alındı.

Cezaevinden çıktıktan sonra çocuklarıyla zaman geçiren ve özellikle vefat eden oğlu Harun Esat ile hayallerini gerçekleştiren baba İsmail Şahin büyük oğlu Harun Esat’ı bir kazada kaybetti. Dedesiyle evin bahçesine çıkan 11 yaşındaki Harun Esat, bahçe korkuluklarında oynadığı sırada elektrik çarpması sonucu kalbi durdu.

“OĞLUM BU ZULMÜ YAPANLARI AFFETMİYORDU”

KHK TV’den Tuba Demir’e konuşan İsmail Şahin “Oğlumuzdan ayrı kalmak bizi inanılmaz üzüyor” ifadelerini kullandı. 2 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen baba İsmail Şahin oğlu Harun Esat’ın her şeyin farkında olduğunu ve bunların onu çok yıprattığını söylüyor. “Harun Esat bize yapılan zulümleri, atılan iftiraları kabullenemiyordu. Oğlum bize bu zulmü yaşatanları affetmiyordu. Hakkını helal etmediğini bana defalarca söylemişti” diyen baba Şahin oğlunun her ne kadar kendilerine hissettirmese de bu olaylardan çok etkilendiğini ifade ediyor.

“HARUN GİBİ BİRÇOK ÇOCUK ANNE-BABASINA HASRET”

Çanakkale Cezaevinde 23 ay 11 gün kalan akademisyen İsmail Şahin, çocuklarıyla birlikte bir görüş gününde, 2018. Harun Esat ortada, abisi İshak en sağda, en küçükleri İlyas Latif annesinin kucağında.

Oğlum nasıl sürekli beni ziyarete geliyorsa ben de hemen hemen her gün oğlumun mezarına geliyorum diyen Şahin, bu şekilde teselli aradığını vurguluyor. İsmail Şahin sözlerine şöyle devam ediyor:

“Allah kimseyi sahipsiz bırakmadığı gibi oğlumu da sahipsiz bırakmadı. Oğlumun bedenini aldı ama ruhunu güzelliklere mazhar kıldı. Cenab-ı Allah bize dünyada iken cennete açılan bir kapı nasip etti. Bizim ailecek en büyük hedefimiz iman ile kabre girmektir. Bu yolda çektiğimiz sıkıntılar Allah’ın rızasını bize kazandıracaksa her şeye değer. Harun ve onun gibi olan birçok çocuk annesine ve babasına hasret kalarak bu süreci yaşadılar. ”

“KİMSEYİ AİLESİNDEN KOPARMADIK”

“Biz mağduruz biz haklıyız. Kimseye zulmetmedik, kimseyi ailelerinden koparmadık. Tek tesellimiz Allah’ın bu zulümleri görüyor, biliyor olması. Hiçbir zulüm ilelebet devam etmez elbet bir gün son bulacaktır. Bu ülke birçok badire atlattı bunu da atlatacaktır. Hukuk çerçevesinde mücadelemiz devam edecektir. Bize bu zulmü reva görenler bilmelidir ki, kabrini daha dünyada iken almış insanlar için çok büyük bir anlam ifade etmez. Önemli olan kalp ve gönül yüceliğidir, vicdanının rahat olmasıdır. Bizim tek tesellimiz diğer dünyada oğlumuza kavuşacak olmamız. ”

“HUKUK ÇERÇEVESİNDE MÜCADELE EDECECEĞİZ”

Cezaevlerinde bebekler çocuklar yaşlılar hastalar var. Onların yeri cezaevleri değil ailelerinin yanıdır. Yaşadığımız sürece mağduriyetlerin giderilmesi için hukuk çerçevesinde mücadeleye devam edeceğiz. Bugün bize yaşanılanların kayıt altına alınması için susmamayı, konuşmayı tercih ettim. Sesimize ses olan herkese sonsuz teşekkürler.”

Gündem

Başkan defalarca uyarmıştı: Alevlerin ulaştığı Kemerköy Termik Santrali yanıyor

Muğla’nın Milas İlçesi Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın dün defalarca uyardığı termik santral alevlere teslim oldu. Tokat, sosyal medyada yaptığı yayında alevlerle santralin aynı kareye girdiğini hatırlatmış ve havadan müdahale edilmesi konusunda ısrar etmişti.

BOLD – Türkiye’yi sarsan yangınlar belirli noktalarda hala kontrol altına alınamadı. Alevler Milas’ta bulunan Kemerköy Termik Santrali’ne ulaştı. Santral çalışanlarından gelen bilgiye göre santrale kömür taşıyan bant sistemi yanmaya başladı. Santral boşaltıldı.

Sosyal medyaya yansıyan bir görüntüde yanan terminalin yakınındaki bir vatandaşın, “Maalesef Kemerköy’ü kaybettik” dediği duyuluyor.

BAŞKAN DEFALARCA UYARDI

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat dün öğlen saatlerinde, “Uyarılarımızın, haykırışlarımızın ne denli haklı olduğunu ciğerimiz yanarak, korkuyla izliyoruz. Bunu söylemek istemezdim ama termik santralle ateş ilk defa yüz yüze geldi. Uyarılarımıza kulak asılmamasının sonucunu içimiz kan ağlayarak izliyoruz” ifadelerini kullandı.

Dün akşam saatlerinde alevlerin santrale çok yaklaştığını söyleyen Tokat, havadan müdahale için acil çağrı yaptı: “Durum çok ciddi. Termik santralin dibine geldi alevler. Varsa imkan derhal gece görüşü olan uçak ya da helikopter bölgeye yönlendirilsin.”

Termik santrale ramak kaldı: Havadan müdahale hala muamma

Okumaya devam et

Gündem

Dedeoğulları ailesinden 7 kişiyi katleden Mehmet Altun yakalandı

Konya’da, Kürt Dedeoğulları ailesinden 7 kişiyi katleden ve ailenin yaşadığı evi ateşe veren Mehmet Altun (33) Bozkır ilçesindeki dağlık arazide yakalandı.

BOLD – Konya’nın Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Özşahin Sokak’ta oturan Yaşar Dedeoğulları’nın (65) evine gelen, Mehmet Altun, bahçede aile fertleriyle bir süre konuştuktan sonra poşetten çıkardığı tabancayla ateş etti.

Saldırıda Yaşar Dedeoğulları, eşi İpek Dedeoğulları (62), çocukları Serap Dedeoğulları (36), Serpil Dedeoğulları (32), Sibel Dedeoğulları (30), Metin Dedeoğulları (45) ve Barış Dedeoğulları (35) yaşamını yitirdi.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, Mehmet Altun’un yerde yatan yaralılara tekrar ateş açtığı ve saldırının ardından evi yakmaya çalıştığı görüldü

BOZKIR İLÇESİNDE YAKALANDI

Mehmet Altun, kiraladığı aracı, kaçtığı kent merkezinden 140 kilometre uzaklıktaki Toros Dağları’nın eteğinde bulunan Bozkır ilçesine bıraktı. Dağlık alanda Cinayet Büro Amirliği ve özel harekat ekipleri ile Jandarma Suç Araştırma Timi’nin (JASAT) katıldığı arama çalışmalarının 5’inci gününde Mehmet Altun saklandığı yerde yakalandı. Altun’u gözaltına alan ekipler, şüpheliyi emniyete götürdü.

AİLEYE IRKÇI SALDIRI

30 Temmuz’da katledilen Dedeoğlulları ailesi daha önce ırkçı saldırıya maruz kalmıştı. Yeni bir saldırı ihtimaline karşı aile evlerine güvenlik kamerası taktırdı. Ailenin emniyetten talep ettiği koruma ise verilmeyerek katliama davetiye çıkarıldı.

Konya’daki katliamın sanığı 6 gündür kayıp: Profesyonel destek mi aldı?

Okumaya devam et

Gündem

Hayvanların canı için endişe eden genç ve insanların sıkıntılarına gülen AKP’li

Türkiye’nin cennet koylarını küle çeviren yangınla ilgili 2 video bugün çok tartışıldı. Videolardan ilki yaban hayvanının hayatı tehlikeye girince endişeden yerinde duramayan gencin görüntüsü. Diğer de yangın için sahaya inen ABB Başkanı Muhittin Böcek’in yaşanan sıkıntıları anlattığı sırada gülmeye başlayan AKP’li üye Serhat Demir.

BOLD – Türkiye’nin güney kesiminde çeşitli noktalarda devam eden orman yangınlarıyla ilgili bugün sosyal medyada dolaşıma giren 2 video çok konuşuldu.

Videolardan ilki yanan ormandan bir yaban hayvanını kurtarmaya çalışan bir gence ait. Yangının olduğu tarafa doğru giden bir tavşanın zarar görmesinden endişe eden gencin çırpınışları izleyenleri duygulandırdı. Tavşana yetişen genç daha sonra hayvanı alarak yangın bölgesinden uzaklaştı.

İsmi bilinmeyen gence sosyal medyada tebrik ve teşekkür yağdı.

Bir diğer çok tartışılan görüntü ise Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısından. Antalya ve ilçelerindeki yangınları yerinde takip eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sahada yaşadıklarını anlattığı sırada AKP’li üye Serhat Demir gülmeye başladı.

Böcek, yangın bölgesindeki sıkıntıları anlatırken kendi grubuna dönerek gülmeye başlayan Demir’e sosyal medyada tepki yağdı. Sosyal medya kullanıcı vatandaşlar Demir’e “Komik olan nedir?” diye sordu.

Erdoğan’ın papatya falı: Tamam mı devam mı?

Okumaya devam et

Popular

Shares