Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Mavi Vatan doktrini ve Türkiye’nin Cihat Yaycı ile Doğu Akdeniz’de kaybettikleri

Gazeteci Adem Yavuz Arslan yeni videosunda, ‘Mavi Vatan’ kavramını AKP güdümünde doktrin haline getiren eski Donanma Komutanı Cihat Yaycı’yla Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de kaybettiklerini anlatıyor.

BOLD – Eski Donanma Komutanı Cihat Yaycı, 15 Temmuz sonrasında arkasındaki siyasi destek sayesinde kendi askerlerini icat ettiği FETÖMETRE kriterleri sayesinde ihraç etti.

FETÖMETRE’nin yanı sıra Yaycı’nın kamuoyunda tanınmasını sağlayan bir diğer unsur da Türkiye ve Libya arasında yapılan Münhasır Ekonomik Bölge Sınırlandırma Anlaşması.

Gazeteci Adem Yavuz Arslan son videosunda, Türkiye’nin Ege ve Doğu Akdeniz’de deniz yetki alanları olarak adlandırılan Münhasır Ekonomik bölgelerin sınırlarını çizen ve mavi vatan kavramını doktrin haline getiren Cihat Yaycı’yı ele aldı.

 

Videohaber

Döviz hesaplarında kırmızı alarm: Ekonomiye Tekalif-i Milliye emirleri mi geliyor?

Son MGK kararlarını yorumlayan Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, düşük faiz-ucuz TL politikasına yönelik herhangi bir karşı çıkışın millî güvenlik meselesi olarak görüleceğini ve sosyal patlamanın resmî olarak devletin güvenliğine yönelik bir tehdit olarak kabul edileceğinin altını çizdi.

BOLD – Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, AKP’nin cumhuriyetin kuruluş yıllarında çıkarılan Tekalifi Milliye emirlerini hatırlatan uygulamalara hazırlandığını savundu.

Bozkurt, “Anlaşılan o ki düşük faiz-ucuz TL politikasına yönelik herhangi bir karşı çıkışın millî güvenlik meselesi olarak görülecek. Sosyal patlama resmî olarak devletin güvenliğine yönelik bir tehdit olarak kabul edilecek. ” dedi.

EKONOMİK SAVAŞ VURGUSU YAPILDI

Youtube kanalında piyasalardaki son gelişmeleri yorumlayan Bozkurt, “Peş peşe kritik kararlar alınıyor. Millî Güvenlik Kurulu (MGK) bildirisinde “ekonomik savaş” vurgusunun akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Devlet Denetleme Kurulu (DDK) döviz alan şahıs ya da şirketler hakkında inceleme başlattı. Bankalardaki döviz mevduatının ihracatçıya kredi olarak kullandırılabileceğine dair iddialar hükûmete yakın Sabah gazetesinde yayımlandı. Son kararlar 29 Nisan 1920’de kabul edilen Hıyanet-i Vataniye Kanunu ile Sakarya Meydan Muharebesi’nin hemen arifesinde 7 Ağustos 1921’de yayımlanan Tekalif-i Millîye emirlerini hatırlattı.”

 

 

 

15 Temmuz’un en kritik delilinde derin şüphe: Pilot aynı anda hem havada hem yerde

Okumaya devam et

Videohaber

15 Temmuz’un en kritik delilinde derin şüphe: Pilot aynı anda hem havada hem yerde

Deliller incelendikçe tel tel dökülen bir 15 Temmuz yargılaması olduğunu söyleyen gazeteci Adem Yavuz Arslan, Meclis’i bombaladığı söylenen pilotun savcı mütalaasında hem yerde hem de havada olduğunu söyledi.

BOLD – 15 Temmuz darbe girişimi iddiasının en kritik yeri Akıncı Üssü’ydü. Ancak Akıncı Üssü’nün telsiz kayıtlarının tutulduğu Duman adlı programda geniş çaplı tahribat yapıldığı, kayıtların değiştirildiği ortaya çıktı. Deliller incelendikçe tel tel dökülen bir 15 Temmuz yargılaması olduğunu söyleyen gazeteci Adem Yavuz Arslan, son videosunda 15 Temmuz’un en önemli delilinin nasıl karartıldığını anlattı.

Okumaya devam et

Videohaber

Çöküş kuyruğu! Sırada ne var

Marketlerde ucuz yağ, halk ekmek büfelerinde ucuz ekmek, benzin istasyonlarında ise akaryakıt kuyrukları var. Daha önce hiç yaşamadığı bir döneme giren Türkiye için uzmanlar, bu durumun daha başlangıç olduğunu söylüyor.

BOLD – Türkiye belki de hiç yaşamadığı bir döneme girdi. 2021’de bir yandan daralan gelirler, diğer yandan artan borçlar, kur şokları ve enflasyon… 1 TL ucuz ekmek için saatlerce yağmur altında kuyruk bekleyen halk, gece yarılarına kadar benzin istasyonlarında kuyruk bekliyor.

İçinden çıkılması zor bir sarmala yakalanan halk ekonomik yıkımla çoktan yüzleşti demek için erken. Bazı uzmanlara göre henüz yolun başındayız. Bold Medya, halkın yaşadığı sıkıntıları son videosunun konusu yaptı.

Erdoğan krizi aşmak için halkın cebine güveniyor

 

Okumaya devam et

Popular

Shares