Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Destici’ye tepki: “Partinin adını AKP’ye Büyük Biat Partisi yapın!”

Ordu’da parti yöneticisi bir kadının hükumete yönelik eleştiri sonrası ters kelepçe ile gözaltına alınmasının ardından BBP Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklama partilileri memnun etmedi. BBP’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamanın altında çok sayıda eleştiri yer alması dikkat çekti.   

BOLD – BBP Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü, Ünye’de sosyal medya yayını yapan bir kanalda hükumete yönelik eleştiride bulunduktan sonra iş yerinde 6 polis tarafından ters kelepçeyle gözaltına alınmasıyla ilgili Büyük Birlik Partisi (BBP) yazılı açıklama yaptı. Açıklamaya partililer tepki gösterdi.

OLAYIN ELEŞTİRİLERLE İLGİLİ YOK

Olayın basında geniş yer bulmasının ardından BBP’den yapılan açıklamada olayın bağlamından koparılarak farklı şekilde yorumlandığı öne sürüldü. Gözaltının Yümlü’nün yaptığı eleştirilerle hiçbir ilgisi olmadığı öne sürülen açıklamada, “Pandemi süreci uygulamaları polis memurlarının yetkilerini ve kanunlarla çizilmiş görev tanımlarını fazlasıyla aşan hiçbir şekilde kabul etmediğimiz, reddettiğimiz bir şekilde uygulanmasıyla kamuoyunun gündemine düşmüştür” denildi.

PARTİLİNİZİ SAVUNMAKTAN ACİZSİNİZ

BBP Genel Merkezi’nden yapılan bu açıklamaya partililerden büyük tepki geldi. Sosyal medyadaki açıklamanın altına yapılan yorumlardan bazıları ise şöyle:

– Yazıklar olsun size.

– Suçu polis memurlarına yükleyip garibanları ya sürgün ya da ekmeğinden ettirmeyin. Eminim ve biliyorum ki o memurlar yukarıdan bir baskı gelmedikçe asla bir siyasiye böyle bir davranışta bulunmazlar. Memurlar verilen emri yerini getirmiştir. Kimse topu taca atmaya kalkmasın.

– Böyle saçma bir açıklama mı olur? O kadının kimliği yüzünden, yaptığı eleştiri yüzünden gözaltına alındığı kamuoyunca malum. Bu metni kim hazırladıysa direk görev alın, istifa bile ettirmeyin.

– Soylu’yu eleştirdiği için gözaltına alındığını herkes biliyor. Pandemi hikayesine inanan saf insan yoktur. Temaslı olanlara polis ordusu ile mi gidiliyor. Yazıklar olsun bir parti üyenizi savunmaktan acizsiniz.

PARTİNİN ADINI BÜYÜK BİAT PARTİSİ YAPIN

– Genel başkandan çıt yok

– Bu açıklamayı yapmasanız daha iyiydi

– Muhsin gitti, parti bitti. İsminizi de  değiştirin. AKP ye Büyük Biat Partisi yapın.

– Tamam inandık.

– Partilisine dahi sahip çıkamayan sözde parti

– Gelecek partisi sizden daha fazla savunmuş partilinizi.

– Yazıklar olsun size @bbpgenelmerkez, korkaklar.

MUHSİN BAŞKAN OLSA BU AÇIKLAMA BÖYLE Mİ OLURDU?

– Hiç açıklama yapmasanız daha iyi olurdu. Yazık size gönül verenlere demeyeceğim. O partiyi hiç biriniz hak etmiyor.

– Bu açıklamayı yaparken utanmadınız mı? Ne oldu da AKP zarar görmesin diye dava arkadaşınızı bile savunamaz duruma düştünüz?

– Genel merkezin yapmış olduğu bu açıklama tam anlamıyla topu taca atmanın daniskadır. Muhsin başkan olaydı bu açıklama böyle mi olurdu sizce?  Kamuoyuna…!!!

– Ne zamandır pandemi gerekçesi ile bir kadına 10 polis gidiyor, ağa sizde gururda mı yok ya? Nasıl böyle oldunuz ya

– Kendi hakkını savunamayanlar, halkın hakkını nasıl savunacak. Anlayamıyorum, birilerine şirin görünmek için  ilkelerden taviz mi verilir?

– Vah ki ne vah. Yiğitliğin kitabını yazmış merhum Muhsin başkanın partisi kimlere kalmış. Az dik durun az

– Acaba Muhsin Yazıcıoğlu yaşasa idi bu açıklama böyle mi olurdu? İktidarın treni Destici çok kalıpsız bir adam

– Açıklamanın acizliğine bakar mısınız? Demek yüzünüze tükürseler yarabbi şükür diyeceksiniz

Kimi kandırıyorsunuz. Pandemi önlemleri kapsamında izolede olması gereken her kim olursa olsun ters kelepçeyle kalabalık polis ordusuyla zorla alıkonamaz. Neden göz altına alındığı aşikâr. Biraz gerçeklere açık olun. Muhsin başkanın kemiklerini sızlatmayın.

– Partiniz ve genel başkanı ne iş yapar? Siz Fatma hanımı nasıl bu muameleye maruz kaldırdınız? Hiç mi hükmünüz yok? Rahmetli Muhsin başkan olsa karakolu dar ederdi o polislere. Acıyorum halinize hala AKP ile ittifak edip Muhsin başkanın kemiklerini sızlatıyorsun Destici!!?

İktidarı eleştiren BBP’li Fatma Yümlü’ye işyerinde ters kelepçeli gözaltı

Politika

108 Kürt siyasetçinin yargılandığı gün Erdoğan’dan ‘Kürt Sorunu’ yorumu: Çözdük, aştık, bitirdik

Kılıçdaroğlu’nun ‘Kürt Sorunu’nun çözümü için HDP’yi işaret etmesinin ardından büyüyen tartışmaya ABD’den Erdoğan da katıldı. Erdoğan, “Bu işi çoktan çözdük, aştık, bitirdik” dedi. Erdoğan’ın konuştuğu sırada 108 Kürt siyasetçi Kobani davasında hakim karşısına çıktı.

BOLD – ABD’de konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP, MHP ve HDP arasında süren ‘Kürt Sorunu’ hakkında konuştu. HDP’li Sezai Temelli’nin ‘İmralı’ açıklamalarını anımsatan Erdoğan, “Hayırlı olsun. Bu konuyla eğer biz meşgul olursak yazık olur. Yani İmralı mıdır, değil midir, onların sorunu. Varsın onlar bu şekilde yola devam etsinler; yani HDP midir, şu mudur, bu mudur… Biz diyoruz ki bu ülkede şu anda Cumhur İttifakı bu işin tek çözüm noktasıdır ve Cumhur İttifakı olarak da biz bu çözümün mücadelesini sürdürüyoruz” dedi.

 

BÖYLE BİR SORUN YOK

“Kitabımızda birlik ve beraberlik var” diye Erdoğan “Yok Kürt sorununu çözmektir, yok şudur, yok budur… Türkiye’de böyle bir sorun yok. Biz bu işi çoktan çözdük, aştık, bitirdik. Eğer birliğe, beraberliğe, kardeşliğe inananlar varsa buyursunlar hep beraber yola devam edelim” ifadelerini kullandı.

AKP KÜRT SORUNUNU MAHKEME SALONLARINA TAŞIDI

Kürt siyasetiçilerin yargılandığı Kobani davasının 4. duruşması bugün Ankara’da görüldü. Aralarında eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da olduğu 20’si tutuklu 108 siyasetçi Ankara 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Duruşmada son günlerde yaşanan Kürt sorunu tartışmalarına değinen Sebahat Tuncel, “Kürt sorunu bu salondadır. Bir de Kürt sorunu var mı yok mu tartışması yapılıyor… AKP, Kürt sorununu mahkeme salonlarına taşıdı!” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun çözüm süreci için HDP’nin muhatap alınması gerektiğine dair sözleriyle başlayan tartışmaya İYİ Parti, MHP, DEVA Partisi ve HDP de katıldı. Tartışma, HDP içinden de farklı görüşlerin gelmesine yol açtı.

Hukukun Kerbalasını yaşıyoruz: Osman Kavala hangi takımda oynuyor?

Okumaya devam et

Politika

Sedat Peker’in açıklaması yaklaştı, Soylu yeni vaatte bulundu: Milletimiz zenginleşecek

Kamuoyu Sedat Peker’in 1 Ekim’de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili yapacağı açıklamaya odaklanırken Soylu’dan ekonomiyle ilgili yeni bir vaat geldi. Soylu, “Milletimiz zenginleşiyor, daha da zenginleşecek” dedi. Soylu, Peker’in kendisi hakkında videolar yayınlaması sonrası “Temmuz’da Türkiye uçacak” demişti.

BOLD – Türkiye ekonomisinde temmuz ayından itibaren ABD, Almanya gibi gelişmiş ülkeleri “çatlatacak” gelişmelerin yaşanacağını vaat eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, halkın zenginleştiğini öne sürdü.

ZENGİNLEŞİYORUZ DAHA DA ZENGİNLEŞECEĞİZ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında (AFAD) düzenlenen Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni’nde konuşan Soylu, Türkiye’nin büyüdüğünü söyleyerek, “Devletimiz ve milletimiz zenginleşiyor, daha da zenginleşecek. Daha güçlü bir noktaya ulaşacağız. İnşallah 2023, 2053 ve 2071’de gerek kendi coğrafyasında gerek dünyada parlayan yıldız Türkiye olarak hep birlikte yarınlara taşıyacağız” dedi. Soylu, emekten yana olduklarını savunarak, İl Özel İdaresi çalışanlarına yüzde 26 zam yaptıklarını vurguladı.

“EKONOMİ ÖYLE BİR SIÇRAYACAK Kİ…”

Haziran ayında Afyonkarahisar’da yaptığı bir konuşmada Soylu, Türkiye’nin güçlenmesini, ayakta durmasını istemeyenler bulunduğunu ileri sürerek, Türkiye’nin büyümesini istemeyenlere fırsat vermemek için savunma sanayisinde yerliliğin yüzde 80’e kadar geldiğini öne sürdü. Türkiye’nin bugün ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden birinin Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi olduğunu savunan Soylu, temmuz ayından itibaren Türkiye ekonomisinin atağa kalkacağını belirterek, “Öyle bir sıçrayacak ve büyüyecek ki etrafımızdaki Almanya’sı, Fransa’sı, İngiltere’si, İtalya’sı ve hele o her şeye burnunu sokan ABD’si de çatlayacak, patlayacak” dedi.

HALK GİDEREK FAKİRLEŞİYOR

Soylu’nun milletin zenginleştiğini öne sürse de veriler aksini ortaya koyuyor. 2013 yılında kişi başına düşen milli gelir 12 bin 480 dolar seviyesinde iken bu rakam 8 bin 599 dolara geriledi. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre de Türkiye’de aylık 1.166 Türk Lirası bile bulamayan 17 milyon 921 bin yoksul bulunuyor. Bu kişilerin sayısı 2017 yılında 15 milyon 864 bin kişiydi. Tüketici Hakları Derneği, Türk-İş birçok kurumun yaptığı yoksulluk ve açlık araştırmasına göre 4 kişilik bir ailenin yoksul sayılmaması için 10 bin, aç sayılmaması için de 3 bin liradan fazla gelirinin olması gerekiyor.

Porsiyonları küçültmek yine vatandaşa kaldı: Erdoğan’ın kitabına ABD’de pahalı tanıtım

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’ı peygambere benzeten AKP’li vekil: 2023 seçimindeki oy ibadetten de önemli

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı “peygamber”e benzettiği sözleri nedeniyle tepki çeken AKP’li Şenel Yediyıldız, skandal bir açıklamaya daha imza attı. Yediyıldız, 2023 seçimlerinde kullanılacak her oyun, kılınmayan namazdan, tutulmayan oruçtan, gidilmeyen hacdan daha önemli olduğunu öne sürdü.

BOLD – AKP’lilerin dinle ilgili skandal açıklamalarının ardı arkası kesilmiyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı “ilah”, “peygamber” gören açıklamalardan sonra yeni bir açıklama daha yapıldı. AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’a göre AKP’ye atılan her oy, “kılınmayan namazdan, tutulmayan oruçtan, gidilmeyen hacdan” daha önemli.

AKP’YE ATILAN OY İBADETLERDEN DAHA ÖNEMLİ

Cumhuriyet’ten Cemil Ciğerim’in haberine göre AKP Ordu Milletvekili Yediyıldız, Erdoğan’ı peygamber yerine koyan açıklamalarının ardından yaptığı yeni açıklamada, bu kez de 2023 seçimlerinde verilecek oyun hesabının namaz kılmamaktan, oruç tutmamaktan daha fazla olduğunu söyledi. Yediyıldız, önceki gün katıldığı bir etkinlikte 2023 seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, “Biz elhamdülillah Müslümanız. Bugün geldik, yarın gideceğiz. Gittiğimizde de yaptıklarımızın hesabını vereceğiz. Zannetmeyin ki ben verdiğim oyun hesabını vermeyeceğim. Samimiyetle söylüyorum daha fazla vereceksiniz. Kılmadığınız namazdan, tutmadığınız oruçtan, gitmediğimiz hacdan daha fazla vereceksiniz” dedi.

ERDOĞAN’I PEYGAMBER YERİNE KOYDU

Şenyıldız, geçen ay katıldığı bir nikâhta yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum” ifadelerini kullanmış, Peygamberimiz için kullanılan “sünnet” ifadesinin Erdoğan için kullanılması tepki çekmişti. Nikahta bulunan AKP’li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Yediyıldız’ın bu konuşmasına kahkaha atarak karşılık verdi. Giresun İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç ise dini değerlerle alay edilmesine ses çıkarmadı. Yediyıldız, tepkiler üzerine özür dilemek zorunda kalmıştı.

“ALLAH’IN BÜTÜN VASIFLARINI TOPLAMIŞ BİR LİDER”

AKP’lilerin Erdoğan’ı ve partilerini yüceltmek adına yaptıkları şirk kokan açıklamalardan bazıları şöyle:

Tayyip Erdoğan: Bizim rahmetimiz gazabımızı aşacaktır inşaallah.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Tayyip Erdoğan Türkiye’nin ezeli ve ebedi başkanıdır.
Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala: Peygamberimiz Mekke’ye girerken muhtemelen kendine pay çıkardı orada. Biz başörtüsü yasağını kaldırırken kendimize pay çıkarmadık.
Eski Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek: Başbakanımız geliyor diye tarih de coğrafya da kıyama kalkıyor.
Tarihçi Yazar Kadir Mısırlıoğlu: Tayyip Beye oy vermeyen imansız.
AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin: Başbakanımıza dokunmak bile ibadettir.
AKP Düzce Milletvekili Fevai Arslan: Allahu Tealanın bütün vasıflarını toplamış bir lider.

 

Rıza Zarrab’ın ABD’ye gidişinin gerçek hikayesi

Okumaya devam et

Popular

Shares