Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Gazeteci Mehmet Kamil Oğuz hayata veda etti

KHK ile kapatılan Zaman gazetesinin eski muhabiri ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) eski Halkla İlişkiler Danışmanı Mehmet Kamil Oğuz, 50 yaşında hayatını veda etti.

BOLD – 15 Temmuz’dan sonra tutuklanıp bir süre cezaevinde de yatan gazeteci Mehmet Kamil Oğuz hayatını kaybetti. Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde doğan ve gazeteciliğe Bitlis ve Van’da yerel basında başlayan Oğuz, Zaman gazetesinde politika ve belediye muhabiri olarak görev yaptı.

Oğuz, hayatının son anına kadar Türkiye’deki hukuksuzlukları duyurmak için çalıştı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Gülen Hareketi üyesi olmakla suçlanan Oğuz’a, 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Dosyası Yargıtay’da olan Oğuz, 6 ay cezaevinde tutuldu.

Gündem

TÜGVA haberine erişim engeli TÜGVA’lı hakimden

TÜGVA ile ilgili habere erişim engeli kararı veren Osmaniye 2. Sulh Ceza Mahkemesini hakimi Muhsin Kadir Yılmaz’ın da TÜGVA listelerinde adı olduğu ve torpille hakim olarak atandığı iddia ediliyor.

BOLD – Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu Türkiye Gençlik Vakfı‘nın (TÜGVA) devlet içinde kadrolaştığına dair haberlere mahkeme kararıyla erişim engeli gelmeye başladı.

Metin Cihan’ın sosyal medyadan yayınladığı ve TÜGVA’nın kamudaki atamalarda torpil yaptığını iddia ettiği belgelerle ilgili haberlere getirilen ilk engel kararını İfade Özgürlüğü Derneği paylaştı.

İLK ERİŞİM YASAĞI KARARI OSMANİYE’DEN

Derneğin web sitesinde yer alan bilgiye göre, İlerihaber.org’da yer alan TÜGVA ile ilgili bir haber “kişilik hakları ihlali” gerekçesiyle, Osmaniye 1. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 15 Ekim 2021 tarih ve 2021/4983 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Öte yandan, akademisyen Ayşe Aydoğdu ve gazeteci Canan Kaya sosyal medyadan kararı alan mahkeme ile ilgili çarpıcı bir bilgi paylaştı. Erişim engeli kararı alan 2. Sulh ceza hakimi Muhsin Kadir Yılmaz’ın da TÜGVA listelerinde adı olduğu iddia edildi.

Söz konusu habere erişim engeli kararı ile ilgili Aydoğdu paylaşımında, “TÜGVA’nın listelerinde adı olan ve torpille hakim olarak atanan, 2. Sulh ceza hakimi Muhsin Kadir Yılmaz’ın talebi üzerine getirildi” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Canan Kaya da: “TÜGVA haberlerine erişim engeli getiren Osmaniye Sulh Hukuk Hakimi de TÜGVA kadrosundan hakim olmuş” dedi.

17/25 Aralık yolsuzluk operasyonu ve TÜGVA’nın doğuşu

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’ın haşhaşileri: TÜGVA yöneticisinin kanında 3 ayrı uyuşturucu

Erdoğanların kurup kontrol ettiği TÜGVA’nın ifşa olan skandal belgeleri arasından Yozgat il yöneticisine yapılan uyuşturucu operasyonunun polis tutanakları da çıktı.

BOLD – Devlette kadrolaşma iddialarının göbeğindeki, Erdoğanların kurduğu, AKP gençlik yapılanması olarak da bilinen  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) hakkında bir skandal daha ortaya çıktı.

Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu TÜGVA’nın Yozgat’taki yöneticilerine narkotik polisi tarafından 2018 yılında operasyon düzenlendi.

Polisin durdurduğu araçtan inen TÜGVA il yöneticisi Muhammed Recai Büyüksoy’un, hassas terazi ve yüklü miktarda uyuşturucu ile yakalandığı öğrenildi.

POLİSTEN KAÇIYOR

Gazeteci Metin Cihan’ın paylaştığı polis tutanaklarına göre, Büyüksoy’un kullandığı 66 AS 566 plakalı aracın şehre büyük miktarda uyuşturucu sokacağı ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, mahkeme kararıyla aracı uygulama noktasında durduruyor. Saat 22.30 sıralarında uygulama noktasına gelen Büyüksoy yönetimindeki otomobil, tam durmak üzereyken aniden hızlanarak kaçmaya başlıyor. Bunun üzerine polis ekipler aracı takibe alıyor.

BAZI MADDELERİ CAMDAN ATIYOR

Bu arada söz konusu araca defalarca durması yönünde sesli ikazda bulunuluyor. Ancak Büyüksoy durmuyor. Araç Topçu köyün giriş yaptıktan sonra otomobilin camlarından bazı maddelerin atıldığı tespit ediliyor. Bu arada bir kazaya sebep olan Büyüksoy kaçmayı sürdürüyor. Bir süre sonra aracın önü ekip otosu tarafından kesilerek durduruluyor. Aracın sürücü koltuğundan M. Recai Büyüksoy iniyor ve kaçmaya başlıyor. Polis memurunun ‘Dur’ diyerek havaya iki el ateş etmesi üzerine Büyüksoy yere yatıyor.

KANINDA ÇEŞİT ÇEŞİT UYUŞTURUCU ÇIKTI

Yapılan incelemede aracın camından atılan şeffaf poşetlerin içerisinde farklı uyuşturucu maddeler olduğu anlaşılıyor. Ayrıca araçtan atılanlar arasında ‘hassas’ terazi de bulunuyor. Şüpheli Büyüksoy’un alınan idrar sonucunda üç farklı uyuşturucu maddeye rastlanıyor.

SUÇ MERKEZİ GİBİ

TÜGVA’nın daha önce de Kahramanmaraş il yöneticilerinin suça bulaştığı ortaya çıktı. Kahramanmaraş’ta İl Göç Uzmanı olarak görev yapan TÜGVA yöneticisi İsmail Bozdağ’ın, yolsuzluk operasyonu sonrası açığa alınmasının ardından vakıf yöneticilerinin skandal whatsapp yazışmaları ortaya çıktı.

Etkinliklerde Bilal Erdoğan’ın ardından konuşma yapacak kadar vakıfta etkin bir isim olan TÜGVA’nın Çalışan Gençlik Koordinatörü Soner Çokyiğit hakkında da dolandırıcılıktan dava açıldığı biliniyor.

Suriyelilere gelen yardımları satan TÜGVA’lıların whatsapp yazışmaları: Operasyon var vakfa zeval gelmesin

Okumaya devam et

Gündem

“Üç çocuk annesi Demet Aksoy feryat ede ede içeri girdi”

4, 6 ve 9 yaşında üç çocuğu olan matematik öğretmeni Demet Aksoy, önceki gün Antalya’da tutuklandı. “Ben terörist değilim, normal sıradan insanım” diyen Aksoy’a terör örgütüne yardım ettiği iddiasıyla 25 ay ceza verilmişti.

BOLD – Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında 25 ay hapis cezasına çarptırılan Demet Aksoy, cezası onaylandığı için önceki gün Antalya’da tutuklanıp hapse gönderildi. Aksoy’un tutuklandığını HDP Kocaeli Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu Twitter hesabından duyurdu.

GERGERLİOĞLU: “VİCDAN KABUL ETMİYOR”

Bu yapılanları vicdanın kabul etmediğini söyleyen Gergerlioğlu, “Matematik öğretmeni Demet Aksoy, Antalya’da cezaevine girdi. Özel ders vermiş, Bank Asya hesabına kazandığı parayı yatırmış, sırf bundan dolayı 3 çocuk annesi feryat ede ede içeri girdi. Daha sonra o parayı altına çevirmiş, başka bir yere havale de etmemiş. Vicdan bunları kabul etmiyor. ” dedi.

DERECELERİ OLAN BİR TEKVANDOCU

Aynı zamanda Türkiye derecesine sahip bir tekvandocu olan Demet Aksoy, 2014 yılında Bank Asya’daki 8 bin TL’lik altın hesabı olduğu için yargılandı ve terör örgütüne yardım ettiği iddiasıyla 25 ay hapis cezasına çarptırıldı. Eşi de 55 ay hapiste yatan Demet Aksoy’un 4, 6 ve 9 yaşında üç çocuğu bulunuyor.

“BEN TERÖRİST DEĞİLİM”

Geçen ay Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Youtube kanalına konuk olan Aksoy, “Bizi oralara göndermeyin. Bize seçenek sunun, hak verin. Belki evimde çocuklarımın başında olabilirim. Ben terörist değilim ben normal sıradan insanım. Benim dosyam örgütten açılmış, bu yanlışlık. Benim elimde, zihnimde silah yok. Hiçbir öğrencim bana bir şey diyemez. Biz haktan, hukuktan, adaletten yana olduk, her zaman da böyle olacağız.” demişti.

Bankasya’da altın hesabı açan 3 çocuk annesi 25 ay yatacak! Kararı Yargıtay da onadı

Okumaya devam et

Popular

Shares