Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Soylu: Türkiye’nin en güçlü olduğu alan kaçak göçle mücadeledir

Niğde- Ankara otobanındaki görüntülerinin ardından doruğa çıkan göçmen tartışmalarına Bakan Soylu, “Türkiye’nin en güçlü olduğu alan kaçak göçle mücadeledir” diyerek dahil oldu. Eski partisinden Soylu’ya sert yanıt gelirken, gazeteci Hakan Aygün ise Sedat Peker’in de kaçak göçmen olduğunu hatırlattı.

BOLD – İran sınırından akın akın gelen ve Niğde-Ankara yolu üzerinde görüntülenen Afgan göçmenlerle ilgili tartışmalar sürüyor. Taliban’ın Afganistan’daki ilerleyişi devam ederken, Türkiye’ye yeni bir göç dalgasının gelmesinden endişe ediliyor. ABD ordusu dahil, NATO’ya bağlı yabancı ülke askerleri Afganistan’dan ayrılırken, Afgan halkı da Türkiye’ye göç ediyor.

BAKAN YALANLADI FRANCE24 DOĞRULADI

Gazeteci Ruşen Takva’nın kaydettiği görüntüler resmi makamlarca yalanlandı. Takva’nın geçtiğimiz günlerde yayınladığı ve yüzlerce Afganistanlı göçmenin Türkiye sınırına yürüdüğü görüntüleri İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı tarafından yalanlamıştı. France 24, görüntüleri açık kaynaklardan doğruladı.

Bakan’ın takipçilerinden paylaşıma yorum yağdı. “Gördüğümüzü de inkar ediyorlar” diyen vatandaşlar Soylu’ya tepki gösterdi.

BAKANDAN AÇIKLAMA

Sosyal medyada hesabından kaçak göçmenlerle mücadeleye değinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türkiye’nin en güçlü olduğu alan, kaçak göçle mücadelesidir. Türkiye, etrafımızdaki coğrafyada tüm olup bitene rağmen göçü yönetmekte; ecdadımıza, komşuluğumuza, asil milletimize yakışanı yapmaktadır. Fitneye, fesada, düşmanlığa, fırsat vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

EN GÜÇLÜ OLDUĞUMUZ ALAN BUYSA

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp: “Türkiye’nin en güçlü olduğu alan, ‘kaçak göçle mücadelesi’ imiş! Günlerdir TV’ler, gazeteler ve sosyal medya Van’dan kaçak giriş yaparak, Niğde’ye kadar ulaşan Afgan göçmen gruplarını gösteriyor. En güçlü olduğumuz alan bu ise, diğerlerini düşünmek bile istemiyorum” diyerek Soylu’ya tepki gösterdi.

SEDAT PEKER DE KAÇAK GÖÇMEN

Gazeteci Hakan Aygün ise Sedat Peker’in de kaçak göçmen olduğunu hatırlatarak, “İçişleri Bakanı Soylu: Türkiye’nin en güçlü olduğu alan, kaçak göçle mücadelesidir. Sedat Peker de kaçak göçmen” dedi.

Erdoğan’ın ‘KKTC’ye Saray inşaatı’ müjdesi sosyal medyayı yıktı

Gündem

Başkan defalarca uyarmıştı: Alevlerin ulaştığı Kemerköy Termik Santrali yanıyor

Muğla’nın Milas İlçesi Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın dün defalarca uyardığı termik santral alevlere teslim oldu. Tokat, sosyal medyada yaptığı yayında alevlerle santralin aynı kareye girdiğini hatırlatmış ve havadan müdahale edilmesi konusunda ısrar etmişti.

BOLD – Türkiye’yi sarsan yangınlar belirli noktalarda hala kontrol altına alınamadı. Alevler Milas’ta bulunan Kemerköy Termik Santrali’ne ulaştı. Santral çalışanlarından gelen bilgiye göre santrale kömür taşıyan bant sistemi yanmaya başladı. Santral boşaltıldı.

Sosyal medyaya yansıyan bir görüntüde yanan terminalin yakınındaki bir vatandaşın, “Maalesef Kemerköy’ü kaybettik” dediği duyuluyor.

BAŞKAN DEFALARCA UYARDI

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat dün öğlen saatlerinde, “Uyarılarımızın, haykırışlarımızın ne denli haklı olduğunu ciğerimiz yanarak, korkuyla izliyoruz. Bunu söylemek istemezdim ama termik santralle ateş ilk defa yüz yüze geldi. Uyarılarımıza kulak asılmamasının sonucunu içimiz kan ağlayarak izliyoruz” ifadelerini kullandı.

Dün akşam saatlerinde alevlerin santrale çok yaklaştığını söyleyen Tokat, havadan müdahale için acil çağrı yaptı: “Durum çok ciddi. Termik santralin dibine geldi alevler. Varsa imkan derhal gece görüşü olan uçak ya da helikopter bölgeye yönlendirilsin.”

Termik santrale ramak kaldı: Havadan müdahale hala muamma

Okumaya devam et

Gündem

Dedeoğulları ailesinden 7 kişiyi katleden Mehmet Altun yakalandı

Konya’da, Kürt Dedeoğulları ailesinden 7 kişiyi katleden ve ailenin yaşadığı evi ateşe veren Mehmet Altun (33) Bozkır ilçesindeki dağlık arazide yakalandı.

BOLD – Konya’nın Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Özşahin Sokak’ta oturan Yaşar Dedeoğulları’nın (65) evine gelen, Mehmet Altun, bahçede aile fertleriyle bir süre konuştuktan sonra poşetten çıkardığı tabancayla ateş etti.

Saldırıda Yaşar Dedeoğulları, eşi İpek Dedeoğulları (62), çocukları Serap Dedeoğulları (36), Serpil Dedeoğulları (32), Sibel Dedeoğulları (30), Metin Dedeoğulları (45) ve Barış Dedeoğulları (35) yaşamını yitirdi.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, Mehmet Altun’un yerde yatan yaralılara tekrar ateş açtığı ve saldırının ardından evi yakmaya çalıştığı görüldü

BOZKIR İLÇESİNDE YAKALANDI

Mehmet Altun, kiraladığı aracı, kaçtığı kent merkezinden 140 kilometre uzaklıktaki Toros Dağları’nın eteğinde bulunan Bozkır ilçesine bıraktı. Dağlık alanda Cinayet Büro Amirliği ve özel harekat ekipleri ile Jandarma Suç Araştırma Timi’nin (JASAT) katıldığı arama çalışmalarının 5’inci gününde Mehmet Altun saklandığı yerde yakalandı. Altun’u gözaltına alan ekipler, şüpheliyi emniyete götürdü.

AİLEYE IRKÇI SALDIRI

30 Temmuz’da katledilen Dedeoğlulları ailesi daha önce ırkçı saldırıya maruz kalmıştı. Yeni bir saldırı ihtimaline karşı aile evlerine güvenlik kamerası taktırdı. Ailenin emniyetten talep ettiği koruma ise verilmeyerek katliama davetiye çıkarıldı.

Konya’daki katliamın sanığı 6 gündür kayıp: Profesyonel destek mi aldı?

Okumaya devam et

Gündem

Hayvanların canı için endişe eden genç ve insanların sıkıntılarına gülen AKP’li

Türkiye’nin cennet koylarını küle çeviren yangınla ilgili 2 video bugün çok tartışıldı. Videolardan ilki yaban hayvanının hayatı tehlikeye girince endişeden yerinde duramayan gencin görüntüsü. Diğer de yangın için sahaya inen ABB Başkanı Muhittin Böcek’in yaşanan sıkıntıları anlattığı sırada gülmeye başlayan AKP’li üye Serhat Demir.

BOLD – Türkiye’nin güney kesiminde çeşitli noktalarda devam eden orman yangınlarıyla ilgili bugün sosyal medyada dolaşıma giren 2 video çok konuşuldu.

Videolardan ilki yanan ormandan bir yaban hayvanını kurtarmaya çalışan bir gence ait. Yangının olduğu tarafa doğru giden bir tavşanın zarar görmesinden endişe eden gencin çırpınışları izleyenleri duygulandırdı. Tavşana yetişen genç daha sonra hayvanı alarak yangın bölgesinden uzaklaştı.

İsmi bilinmeyen gence sosyal medyada tebrik ve teşekkür yağdı.

Bir diğer çok tartışılan görüntü ise Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısından. Antalya ve ilçelerindeki yangınları yerinde takip eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sahada yaşadıklarını anlattığı sırada AKP’li üye Serhat Demir gülmeye başladı.

Böcek, yangın bölgesindeki sıkıntıları anlatırken kendi grubuna dönerek gülmeye başlayan Demir’e sosyal medyada tepki yağdı. Sosyal medya kullanıcı vatandaşlar Demir’e “Komik olan nedir?” diye sordu.

Erdoğan’ın papatya falı: Tamam mı devam mı?

Okumaya devam et

Popular

Shares