Connect with us

Videohaber

İki lobi arasına sıkışan Erdoğan’ın tehlikeli oyunu

Erdoğan’ın sermaye ve silah lobileri ile ilişkisini yaptığı son analizde detaylarıyla anlatan gazeteci Erkam Tufan, Joe Biden sonrası yeni dünya düzeninde yer almak isteyen Erdoğan’ın tehlikeli oyunu anlattı.

BOLD – Uluslararası silah lobisinin Türkiye’de Erdoğan, Fidan, Akar gibi uzantılarıyla iktidarda olduğunu belirten Erkam Tufan, bu lobinin Kürt sorunu ile yıllardır Türkiye’den milyarlarca dolar para kazandığını anlattı.

Gazeteci Erkam Tufan’ın lobiler arasında sıkışan Erdoğan ile ilgili analizinden detaylar şöyle:

ERDOĞAN’I KORUDULAR

AKP’nin öncülük ettiği milliyetçi söylemlerle kangren haline getirilen Kürt sorununun, TSK ve PKK’ya silah satan silah lobisinin işine yaradı. 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarından Erdoğan’ı yine bu lobi kurtardı.

15 Temmuz ile silah lobilerinin Gülen Hareketini Erdoğan eliyle bitirmeye giriştiğini belirten Tufan, Erdoğan ve AKP’nin bu kavgada figüran olduğunu söyledi.

ERDOĞAN TARAF DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR

Sermaye lobisinin desteğiyle ABD Başkanlık koltuğuna oturan Joe Biden ise Erdoğan’a bedel ödetmek istiyor. Bu uluslar üstü sermaye ve silah ticareti yapan 2 lobi arasında sıkışan Erdoğan ise Biden’ın politikalarına dayanamamaktan korkuyor.

Dünyadaki siyasi konjonktüre uyum sağlamak isteyen Erdoğan, 28 Şubatçı generallere verilen cezanın onanması, Yargıtay’ın Bylock kararı gibi adımlarla saf değiştirmenin sinyallerini veriyor. Buna rağmen Erdoğan, silah lobisine sırtını dönerse kendisine ağır bedel ödetileceğini biliyor.

Erdoğan’ın zor bir sürece girdiğini ve saf değiştirmesinin sadece gidişinin şeklini belirleyeceğini söyleyen Tufan, Türkiye’nin geleceğini silah ve sermaye lobilerinin çatışmasının belirleyeceğini söyledi.

AB’nin Afgan mülteciler planı hazır, AKP ise muhalefet ile Suriyeli kavgasında: Gitseler ekonomi çöker

Videohaber

Hükumetin yeni hamlesi bankacıların uykusunu kaçırıyor

Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, doları durdurmak için hükumetin hayata geçirmek istediği yeni hamlenin bankacıların kabusu haline geldiğini açıkladı. İşte AKP Hükumeti’nin dolarla ilgili yeni hamlesi…

BOLD – Doların yükselişini durdurmak isteyen AKP Hükumeti, kur korumalı mevduatın ardından süper bono ya da enflasyona korumalı tahvil ihraç etme projesi bankacıların kabusu oldu.

Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt, Youtube kanalında döviz kurlarında yeni ralliye mani olmak için Ankara’da yeni planların masada olduğunu açıkladı. İşte Ankara’da konuşulanlar ve hükumetin doları durdurmak için açıklayacağı ilgili yeni hamlesi…

Antalya’da kız öğrenciler ve öğretmenler iki gündür gözaltında

Okumaya Devam Et

Videohaber

Kimsenin anlatamadığı SADAT gerçekleri

Kemal Kılıçdaroğlu kapısına dayanınca, SADAT bir anda Türkiye’nin gündemi oturdu. Peki SADAT tüm yönleriyle ele alınıyor mu? Gazeteci Cevheri Güven, son videosunda kimsenin konuşamadığı SADAT gerçeklerini anlatıyor.

BOLD – CHP Liderinin kapısına dayandığı özel bir şirket olan SADAT’ı anlamak için Adnan Tanrıverdi’nin TSK’daki generallik günlerini bilmek gerekiyor.

Gazeteci Cevheri Güven, yeni videosunda, Tanrıverdi’nin TSK’nın içerisinde ne tip operasyonlar yaptığını, 28 Şubat’a giden günlerde TSK içerisinde yaptıklarıyla bugünü nasıl hazırladığını anlatıyor.

Güven, şu sorulara cevap veriyor:

-“Tayyip Erdoğan’la tanışıklığı nereden geliyor, Erdoğan aniden “SADAT’ın kurucularıyla hiçbir bağım yok” diyerek SADAT’ı neden sattı?”

-“Kemal Kılıçdaroğlu’nun SADAT baskınının arka planında ne var? MİT’in eski iki numaralı ismi Cevat Öneş neden SADAT hakkında aniden en sert açıklamaları yapmaya başladı?”

-“SADAT’ın Bayraktar SİHA’ların satış ve kullanımında nasıl bir rolü var?”

-“Erdoğan ailesinin Afrika ülkeleri üzerinden Türkiye’yi soymasında SADAT hangi kilit rolde?”

-“SADAT uluslararası suçlara mı bulaştı?”

-“SADAT’ın 15 Temmuz’daki rolü neydi?”

Sokaklar AKP ağzıyla konuşanlara dar oldu

Okumaya Devam Et

Videohaber

Sokaklar AKP ağzıyla konuşanlara dar oldu

Sokak hep bir ağızdan değişim haykırırken, AKP argümanlarıyla konuşanlar sokakta itilip kakılıyorlar ya da verdikleri cevaplar alaya alınıyor. Bazen tartışmalar istenmeyen şekilde de sonuçlanabiliyor.

BOLD – Sokak röportajlarından yansıyanlar vatandaşın tahammülü kalmadığını gösteriyor. Kimi artan fiyatlardan şikayetçi, kimi düşük maaşlardan.

Herkesin kendine göre bir geçim derdi varken aktrollerinse artık üretecek argümanı kalmamış görünüyor.

Sokak hep bir ağızdan değişim haykırırken, AKP savunuculuğu yapanlar ya dayak yiyor ya da uzaklaşmak zorunda kalıyor.

AKP argümanlarıyla konuşanlar sokakta itilip kakılıyorlar ya da verdikleri cevaplar alaya alınıyor.

“Can Atalay da çıkıyor Nedim Şener gibiler de”

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar