Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

İki lobi arasına sıkışan Erdoğan’ın tehlikeli oyunu

Erdoğan’ın sermaye ve silah lobileri ile ilişkisini yaptığı son analizde detaylarıyla anlatan gazeteci Erkam Tufan, Joe Biden sonrası yeni dünya düzeninde yer almak isteyen Erdoğan’ın tehlikeli oyunu anlattı.

BOLD – Uluslararası silah lobisinin Türkiye’de Erdoğan, Fidan, Akar gibi uzantılarıyla iktidarda olduğunu belirten Erkam Tufan, bu lobinin Kürt sorunu ile yıllardır Türkiye’den milyarlarca dolar para kazandığını anlattı.

Gazeteci Erkam Tufan’ın lobiler arasında sıkışan Erdoğan ile ilgili analizinden detaylar şöyle:

ERDOĞAN’I KORUDULAR

AKP’nin öncülük ettiği milliyetçi söylemlerle kangren haline getirilen Kürt sorununun, TSK ve PKK’ya silah satan silah lobisinin işine yaradı. 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarından Erdoğan’ı yine bu lobi kurtardı.

15 Temmuz ile silah lobilerinin Gülen Hareketini Erdoğan eliyle bitirmeye giriştiğini belirten Tufan, Erdoğan ve AKP’nin bu kavgada figüran olduğunu söyledi.

ERDOĞAN TARAF DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR

Sermaye lobisinin desteğiyle ABD Başkanlık koltuğuna oturan Joe Biden ise Erdoğan’a bedel ödetmek istiyor. Bu uluslar üstü sermaye ve silah ticareti yapan 2 lobi arasında sıkışan Erdoğan ise Biden’ın politikalarına dayanamamaktan korkuyor.

Dünyadaki siyasi konjonktüre uyum sağlamak isteyen Erdoğan, 28 Şubatçı generallere verilen cezanın onanması, Yargıtay’ın Bylock kararı gibi adımlarla saf değiştirmenin sinyallerini veriyor. Buna rağmen Erdoğan, silah lobisine sırtını dönerse kendisine ağır bedel ödetileceğini biliyor.

Erdoğan’ın zor bir sürece girdiğini ve saf değiştirmesinin sadece gidişinin şeklini belirleyeceğini söyleyen Tufan, Türkiye’nin geleceğini silah ve sermaye lobilerinin çatışmasının belirleyeceğini söyledi.

AB’nin Afgan mülteciler planı hazır, AKP ise muhalefet ile Suriyeli kavgasında: Gitseler ekonomi çöker

Gündem

“Tek arzum Hilal Kaplan’ın yargılanıp mahkum olduğunu görmek”

Hastalığı nedeniyle bir dizi operasyon geçireceğini belirten gazeteci Memduh Bayraktaroğlu, hasta yatağından tek arzusunu açıkladı. Bayraktaroğlu, “Minnacık vicdanlı” olarak nitelediği Hilal Kaplan ve Hilal Kaplan benzeri ‘insansı’ların yargılanıp mahkum olduklarını görmeden ölmekten endişelendiğini kaydetti.

BOLD – Korkusuz gazetesi yazarı gazeteci Memduh Bayraktaroğlu, yayımladığı video kanser hastası Ayşe Özdoğan hakkındaki paylaşımı nedeniyle TRT Yönetim Kurulu üyesi ve Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan’a tepki gösterdi. “Minnacık vicdanlı” olarak nitelediği Hilal Kaplan’a “insansı” diyen Bayraktaroğlu, hasta yatağında tek arzusunun Hilal Kaplan ve onun gibilerin yargılanıp mahkum olduklarını görmek olduğunu kaydetti.

MAHKUM OLDUKLARINI GÖRMEDEN ÖLÜRSEM DİYE ENDİŞELENİYORUM

Y0utube kanalından konuyla ilgili bir video paylaşan Bayraktaroğlu, kanser hastası Ayşe Özdoğan hakkındaki paylaşımı nedeniyle Hilal Kaplan’a tepki gösterdi. Tedavi olduğunu, ölümden korkmadığını belirten Bayraktaroğlu, “Ancak Hilal Kaplan başta olmak üzere, onun ve onun gibi; minicik vicdanlarını devasa cüzdanlara kilitleyen ‘insansı’ların hüküm giyip hapse girdiklerini görmeden ölürsem diye, kahroluyorum. Onların yargılanıp mahkum olduklarını görmeden ölürüm diye endişeleniyorum. Beni o kahreder. Ben istiyorum ki Hilal kaplan ve benzerleri yargılansınlar, mahkum olsunlar cezaevinde sürünsünler, ben bunları göreyim ve huzur içinde öleyim” dedi.

ERDOĞAN ABD’YE MALVARLIĞI İÇİN GİTTİ İDDİASI

Videosunda tek gelirinin devletten aldığı maaş olmasına karşın dünyanın en zengin kişileri arasına girdiğini öne süren AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ilgili de açıklamalarda bulunan Bayraktaroğlu, Türkiye’de dile getirilmese de son günlerde dış basında bu konunun gündeme getirildiğinin altını çizdi. Bayraktaroğlu, Erdoğan’ın online olacağı belirtilen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için ABD’ye gitmesinin sebebinin de malvarlığı olduğunu öne sürdü. Bayraktaroğlu, ABD’nin Erdoğan’ın malvarlığına ilişkin belgeleri yayımladığı gün tüm dünyanın bu iddiaların doğru olduğunu kabul edeceğini kaydetti.

Bir kötülük timsali: TRT’de elektrik paylarıyla beslenen Troliçe Hilal Kaplan

Okumaya devam et

Ekonomi

“Herkesin durumu iyi” diyen gurbetçi cüzdanını çıkaramadı: Burada çok fakir var

Türkiye’nin cennet gibi olduğunu, herkesin durumunun iyi olduğunu savunan AKP’li gurbetçi, kendisinden cüzdanını gösterilmesini isteyince çıkaramadı. AKP’li gurbetçi,  “Burada çok fakir insanlar var” deyip cüzdanını göstermeyi reddetti. 

BOLD – Almanya’dan geldiğini söyleyen gurbetçi, sokak röportajında kendisine uzatılan mikrofona tepki çeken ifadelerde bulundu. Herkesin durumunun iyi olduğunu savunan AKP’li gurbetçi, çevredekilerin “cüzdanını göster” demesi üzerine “Burada çok fakir insanlar var” deyip bu isteği geri çevirdi.

Sokak röportajında Türkiye’de herkesin durumunun çok iyi olduğunu, herkesin cennet gibi bir vatanda yaşadığını öne süren AKP’li gurbetçi, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptıkları şeyler çok güzel” dedi. Yırtık terliklerini gösterip Türkiye’dekilerin durumunun kendisinden iyi olduğunu savunan gurbetçi, duruma çevredekilerin tepki göstermesi ve “gelin cüzdanlarımızı gösterelim” demesi üzerine ise önce cep telefonunu gösterdi. Çevredekilerin ısrarla cüzdanını göstermesini istemesi üzerine de “Burada çok fakir insanlar var” deyip cüzdanını göstermeyi reddetti.

Halka sefalet AKP’liye lüks hayat

Okumaya devam et

Videohaber

Halka sefalet AKP’liye lüks hayat

Vatandaş sefaletle boğuşurken, Erdoğan ailesi başta olmak üzere AKP’liler rüşvet paralarıyla Lale Devri yaşıyor. Bold Medya AKP’lilerin lüks hayatlarının kaynağını masaya yatırdı.

BOLD – Türk halkı, pandemiyle birlikte yıkıcı etkisi katlanan ekonomik kriz yüzünden geçim sıkıntısı çekerken, AKP’li siyasiler, bürokratlar, iş insanları ve gazeteciler Lale Devrini yaşıyor.

Ülkede açlık intiharlarının yaşandığını belirten muhalefet, iktidar mensuplarını 12 bin liralık ayakkabı, 50 bin dolarlık çantalar kullanmakla eleştiriyor.

Şatafatın değirmen suyu ile ilgili çeşitli iddialar da gündemde. Bold Medya kanalı son videosunda AKP’lilerin lük hayatını masaya yatırdı.

AKP dış cephe yenilemeyi 500 yıllık dış politika başarısı yaptı

Okumaya devam et

Popular

Shares