Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Erdoğan devasa cezaevlerini kimler için inşa ettiriyor

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Foreign Policy’nin paylaştığı uydu görüntülere sonrası gündeme gelen Erdoğan’ın yeni cezaevlerinin bilinmeyen özellikleri ve müstakbel misafirlerini son videosunda anlattı.

BOLD – ABD’nin önde gelen dış politika dergilerinden Foreign Policy Erdoğan hükümetinin son beş yıl içinde 131 cezaevi inşaatı için yaklaşık 13 milyar lira harcadığı yazdı.

Dergide yer alan uydu görüntüleri, Temmuz 2016 ile Mart 2021 arasında başlayan 131 cezaevinde inşaatı ortaya koyuyor. Türkiye Adalet Bakanlığı belgeleri ve basın raporları, Erdoğan hükümeti tarafından yaklaşık 100 ek tutukevinin planlandığını gösteriyor. Ülkenin hapishane ağının muazzam bir şekilde genişlemesi, Erdoğan hükümetinin muhaliflerine uyguladığı baskıya ve insan hakları ihlallerine yardım ediyor.

64 İNŞAAT SÜRÜYOR

Mevcut inşaat hızı, 15 Temmuz’dan önceki dört yıldakinin iki katından fazla. Bu süre zarfında, uydu görüntüleriyle 64 hapishanenin yapım aşamasında olduğu gözlemlendi. Cezaevleri hem sayı hem de boyut olarak büyüdü. 2016’dan sonra inşa edilen cezaevlerinin taban alanı bir önceki döneme göre ortalama yüzde 50 arttı.

Erdoğan hükümeti hapishane inşa etme çılgınlığını gizlemiyor. Yeni hapishanelerin eklemlenmesiyle 15 Temmuz 2016’da 180 bin olan mahkum sayısı 2019’da yaklaşık 300 bine yükseldi. Geçen yıl ilk kez, Türkiye’nin hapishane kapasitesi, Avrupa Konseyi’ne üye 47 ülke arasında en yüksek sırada yer aldı.

Bu haftaki videosunda Erdoğan’ın dünyanın diline düşen hapishanelerini konu edinen gazeteci Adem Yavuz Arslan, “Erdoğan bu yeni cezaevlerini kimler için inşa ettiriyor?” sorusuna yanıt aradı.

Asıl zindanda olanlar mafyatik ilişkileri olan kibirli siyasilerdir

Videohaber

17/25 Aralık yolsuzluk operasyonu ve TÜGVA’nın doğuşu

Erdoğan ailesinin, bağış adı altında alınan rüşvetler için 17/25’te deşifre olan TÜRGEV’in yerine kurduğu TÜGVA, Bold Medya’nın son videosunun konusu oldu.

BOLD – Erdoğan ailesinin 17-25 Aralık’ta deşifre olan TÜRGEV yerine kurduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üzerinden yeni bir yolsuzluk, rüşvet, kadrolaşma ve torpil skandalı patladı.

TÜGVA üzerinden yapılan kadrolaşmaya da kamu kaynakları harcandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimini (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının ardından TÜGVA’nın yıllarca İBB’den maddi destek alarak devlete torpille polis, asker, hakim, savcı yerleştirdiği belgeleriyle ortaya çıktı.

Erdoğan ailesinin yönettiği AKP’nin gençlik yapılanması TÜGVA hakkında bilinmeyen gerçekleri Bold Medya takipçileri için araştırdı.

Saraylıların masalsı düğünleri ve kaderine terk edilmiş halk

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan kanlı planların yapıldığı ‘Mahrem Odalar’ın neresinde

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, SADAT’ın başını çektiği kirli ittifakların mahrem odalarda kanlı eylem planları yaptığını anlatan Peker’e, Erdoğan’ın bu kanlı planların neresinde olduğunu sordu.

BOLD – Gazeteci Adem Yavuz Arslan, son günlerde SADAT’çıların ‘Mahrem odalar’daki kirli planlarını anlatan Sedat Peker’in sözlerine mercek tuttu.

Kanlı planların yapıldığı bu odalarda kimlerin olduğunu açıklamayan Peker, sadece SADAT’ın kurucularından Adnan Tanrıverdi’nin adını vermişti.

Konuyu gündeme taşıyan Peker’in, bu odalarda ittifakta olan yapı ve kişileri açıklama yükümlüğü olduğunu söyleyen Adem Yavuz Arslan, Peker’e yanıtlaması için bir dizi soru yöneltti.

Bu mahrem odaların temel amacının Erdoğan rejimini korumak olduğunu hatırlatan Adem Yavuz Arslan, Tayyip Erdoğan’ın bu mahrem odaların neresinde olduğunu sordu.

Çöpçüler Kralı Erdoğan: Çöpteki ranta kadar düştü!

 

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun ‘tehdit’ kavgası

Bürokratlara devletin memuru olduğunu hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP liderinin devlet adamlarını tehdit ettiğini söyleyen Erdoğan arasında yeni bir kavga başladı.

BOLD – Ana Muhalefet Partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yayınladığı video ile bürokratları uyardı. Bürokratlara AKP’nin değil, devletin memurları olduklarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, 18 Ekim’den itibaren “Emir aldım yaptım” açıklamasının geçerli olmayacağını ve memurların eylemlerinden sorumlu tutulacağını kaydetti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu uyarını tehdit olarak gören Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında bürokrat tartışması başladı. Bold Plus, son videosunda liderlerin bürokrat tartışmasını takipçileri için derledi.

Kılıçdaroğlu’ndan bürokratlara “mafyatik düzene hizmet etmeyin, hesap verirsiniz” uyarısı

 

Okumaya devam et

Popular

Shares