Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Kanserli Veysel Alıcı için Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifinden çağrı

7 ay önce tutuklanan lenf kanseri Veysel Alıcı’nın durumu daha da kötüleşti. Merkezi Ankara’da olan Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, dişleri dökülmeye başlayan, sol kolu uyuşan, aşırı derecede zayıflayan Alıcı’nın acil tahliye edilmesi için çağrıda bulundu.

BOLD – Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, 2 Şubat’tan beri Konya E Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu olan lenf kanseri Veysel Alıcı’nın sağlık durumunun giderek kötüleştiğini belirterek acil tahliye edilmesini istedi.

Cezaevindeki hastaların durumuna dikkat çekmek için raporlar hazırlayan Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, eylemlerinin 365’incisini önceki gün İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi’nde gerçekleştirdi.

42 yaşındaki ağır hasta Veysel Alıcı’nın sağlık durumu hakkında konuşan inisiyatif üyesi avukat Ömer Faruk Yazmacı, Alıcı’ya 2013 yılında lenf kanseri teşhisinin konulduğunu  söyledi.

Yazmacı, “Konya’da Meram Tıp Fakültesi’nde tedavisi başlamış ve sonrasında Ankara Tıp Fakültesi’nde devam etmiştir. Ankara Tıp Fakültesi’nde ameliyat olmuş ve bu ameliyatla lenf nodülleri alınmıştır. Ameliyattan sonra Konya’ya dönmüş ve kontroller için Ankara’ya gidiş geliş yapmaya başlamıştır. Tedavi süresince uzun süre kemoterapi almıştır” diye belirtti.

SOL KOLUNDA UYUŞMA BAŞLADI

Alıcı’nın kanser hastalığının yanı sıra kalp kapakçığında gevşeme olduğunu ifade eden Yazmacı, şöyle dedi: “Eşi, son ziyaret sırasında parmaklarının aşırı şekilde şiştiğini gözlemlemiş ve mahpus tarafından ‘sol kolunda uyuşma başladığını, bağışıklık sisteminin kötüleştiğini ve dişlerinin dökülmeye başladığını’ aktarılmıştır. Dişlerinin dökülmesinden dolayı yemek yiyememekte ve aşırı derecede zayıflamıştır. Şişliklerden dolayı mektup dahi yazamamaktadır. Ağır olan hastalıkları ve bağışıklık sisteminin çökmesi nedeniyle hapishanede tek başına yaşamını devam ettirmekte zorlanmaktadır. Her hastane sevki sonrası karantina odasında uzun süre tutulması nedeniyle ilk başta hastaneye gitmek istememiştir. Ancak Ramazan Bayramı’ndan hemen sonra hastaneye gitme yönündeki tüm başvurulara olumsuz yanıt verildiğini ifade etmiştir. Yine psikolojik olarak da yıprandığını, koğuşların kalabalık olması nedeniyle 3 kişiye bir yatak düştüğünü ve yemeklerin plastik yoğurt kaplarında kalması nedeniyle bağışıklık sistemi zaten zayıf olan durumunun endişe verici hale geldiğini dile getirmiştir.”

ACİL TAHLİYE ÇAĞRISI

Veysel Alıcı’nın metabolizmasının zayıfladığını ve vücut direncinin düştüğünü vurgulayan Yazmacı, “Mart ayında yapılan tetkiklerde; ‘kasık bölgesi, karın ön duvarının sağ ve soldaki alt kısımlarda 10 mm’yi geçmeyen 2 adet lenf nodülü bulunmaktadır. Her iki akciğer posterior segmentlerde yoğunluk artışları izlenmektedir. Dalak hilusunda 8 ve 10 mm aksesuar dalak lehine değerlendirilen 2 adet nodüller izlenmektedir’ denilmektedir” bilgilerini paylaştı.

Yazmacı, lenf kanseri hastalığının yanı sıra başka hastalıkları olan, durumu gittikçe kötüleşen, cezaevinde iyileşme ve tedavi olanağı bulunmayan Alıcı’nın tutukluluğunun sonlandırılarak, sağlıklı koşullarda tedavisinin devamı için acil olarak tahliye edilmesini istedi.

Tutuklu kanser hastası Veysel Alıcı’nın eşi: “Eşimin durumu iyi değil, cezaevinde ölmesini istemiyorum”

Gündem

İhraç savcı İbrahim Gündüz ve eşi Ege Denizi’nde hayatını kaybetti

15 ay Osmaniye Cezaevinde hapis yatan KHK’lı savcı İbrahim Gündüz ve eşi dün gece Kos Adası yakınlarında teknenin alabora olması sonucu vefat etti.

BOLD – Bir aile daha Ege Denizi’nde yaşamını yitirdi. Türkiye’deki hak ihlallerine maruz kalmamak için dün gece Yunanistan’ın Kos Adası’na geçmeye çalışan KHK’lı savcı İbrahim Gündüz ve eşi Nurdan Gündüz bindikleri teknenin alabora olması sonucunda hayatını kaybetti.

Tekneden bulunan diğer 3 kişiyi Yunan Sahil Güvenlik’i kurtarıp Kos Adası’na çıkardı. İbrahim Gündüz ve eşinin ada hastanesine kaldırıldıktan sonra vefat ettiği öğrenildi. Gündüz çiftinin yeni evlendiği öğrenildi.

İbrahim Gündüz’ün twitter hesabından 10 Kasım’da paylaştığı son fotoğraf…

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ

Yunan medyasındaki haberlere göre olay dün gece Kos adasının kuzeydoğusunda meydana geldi. İçinde kaptan dahil 5 kişiyi taşıyan sürat teknesinin alabora olması sonucu 2 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi ise sağ kurtarıldı.

Yunan Sahil Güvenlik Komutanlığından alınan ilk bilgilere göre olay Perşembe gecesi saat 01.00 ile 02.00 arasında meydana geldi. Biri kaçakçı 3 erkek kurtarılırken, bir erkek ve bir kadın ölü olarak denizden çıkarıldı.

Yunan medyasına yansıyan haberlere göre ölen kişiler Kos’taki bir hastaneye götürüldü. Olayın meydana geldiği deniz alanının yüksek dalgalara sahip olduğu bilgisi de haberlerde yer aldı.

Olayda KHK’lı hakimler M.Ç. ve İ.T.A. ile kaçakçının Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince sağ kurtarıldığı belirtildi.

 

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

84 yaşındaki Nusret Muğla’ya soğuk eziyeti: ‘Kaloriferler yanmıyor, battaniyeyle oturuyoruz’

25 gündür karantina hücresinde kalan 84 yaşındaki Nusret Muğla, bu sabah ailesine telefonda “Kaloriferler yanmıyor. Battaniyeye sarılıp oturuyoruz. Kahvaltıda çay bile vermediler.” dedi.

SEVİNÇ ÖZARSLAN | BOLD ÖZEL

Kalp, tansiyon, romatizma, prostat, böbrek sorunları, beyinde denge bozukluğu olmasına ve günde 14 ilaç kullanmasına rağmen 11 ay önce tutuklanıp Manisa T Tipi Cezaevine gönderilen 84 yaşındaki hasta ve yaşlı mahpus Nusret Muğla, cezaevinde zor günler geçiriyor.

Ayakları ve karnı şiştiği için doktora götürülen ve 25 gündür karantinadan çıkamayan Muğla’ya doktor böbreklerinin yüzde 40 çalıştığını ve şişliklerinin de kalp yetmezliğinden kaynaklandığını söyledi.

Bu sabah ailesiyle haftalık telefon görüşmesi yapan Muğla, kaloriferlerin yanmadığını, battaniyeyle oturduklarını, çay verilmediği için sıcak bir şey bile içemediklerini ifade etti.

ÇAY BİLE VERMEDİLER

Nusret Muğla’nın oğlu Mustafa Said Muğla babasının söylediklerini Bold Medya’ya şöyle aktardı: “Babam 25 gündür karantinada. İki kişiler. Kış gelmesine rağmen koğuş içi sıcaklığının yeterli olmadığından bahsetti. Kaloriferler yanmıyormuş, battaniyeye sarılarak oturuyorlarmış. Kahvaltıda çay bile vermemişler. Karantinada hep bu sorun var.”

BÜLENT ARINÇ’IN LİSE ARKADAŞI

Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan 84 yaşındaki Nusret Muğla, cezası Yargıtay tarafından onaylandığı için 6 Ocak 2021’de tutuklanıp Manisa T Tipi Cezaevine konuldu. Muğla daha önce de aynı cezaevinde 7 ay kalmıştı. Eylül 2016’da Manisa Emniyet Müdürlüğü’nde 31 gün gözaltına kaldıktan sonra tutuklanan Muğla, o dönemde kalp rahatsızlığı geçirmiş ve İzmir Yeşilyurt Devlet Hastanesinde anjiyo olmuştu.

Uzun yıllar Manisa’da ayakkabıcılık yapan Nusret Muğla, Bank Asya’ya para yatırdığı, Manisa’daki Feza Derneği’ne üye olduğu ve Nevbahar adlı grup kurdukları için 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Hapse girmeden önce Bold Medya’ya konuşan Nusret Muğla, “Bülent Arınç’ı liseden beri tanırım. Yakın ilişkilerimiz vardı. Ailece tanışıyorduk. Ben siyasete girmedim, çok teklif ettiler, düşünmedim. Çok bahsetmek istemiyorum aslında. Kimseyi incitmek istemiyorum. Rabbim hayırlısını versin kızım. Dua edin. Allah’tan gelen her şeye razıyım. Mühim değil benim için.” demişti.

2016’da gözaltına alınan ve 31 gün nezarette kalan Nusret Muğla, emniyete böyle götürülmüştü.

Bülent Arınç’ın 84 yaşındaki arkadaşı Nusret Muğla tutuklandı

Okumaya devam et

Gündem

Eski Bakan Güldal Akşit, koronavirüsten hayatını kaybetti

Eski Turizm ve Devlet Bakanı Güldal Akşit, koronavirüsten hayatını kaybetti. Akşit, bir süredir AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlığını yürütüyordu.

BOLD – Eski Turizm ve Devlet Bakanı, Güldal Akşit koronavirüs nedeniyle 61 yaşında hayatını kaybetti. Akşit, bir süredir koronavirüs tedavisi görüyordu.

Akşit’in vefat haberini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu paylaştı. Soylu, “Bakanımız, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız; yol arkadaşımız, dava ve çalışma arkadaşımız, Güldal Akşit Ablamızın Hakk’ın rahmetine kavuştuğunu öğrendik. Güldal Ablamıza Allah’tan rahmet; ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

GÜLDAL AKŞİT

Güldal Akşit 23 Ocak 1960’da Malatya’da dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Serbest avukat olarak çalışma hayatına başladı. Polisan Holding AŞ’de Başhukuk Müşavirliği görevini yürüttü. Malatya Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet ve Malatya Platformu üyeliklerinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.

22. Dönem İstanbul Milletvekilliği, 58. Hükümet’te Turizm Bakanı, 59. Hükümet’te Turizm Bakanı ve Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

Bir süredir AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlığını yürüten Akşit, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanlığı da yapmıştı.

Erdoğan’a bakan olacağına simit sat onurunla yaşa!

Okumaya devam et

Popular

Shares