Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Erdoğan köprüleri attı, dolar 29 Eylül’e kilitlendi

Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 19’dan yüzde 18’e indirmesi ile yeniden tırmanışa geçen dolar 8,87 TL ile rekorunu yeniledi. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD ziyaretinde başkan Joe Biden ile görüşemediği için köprüleri atarken, şimdi piyasaların gözü 29 Eylül’de gerçekleşecek Erdoğan ile Putin görüşmesinde.  

BOLD – Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 19’dan yüzde 18’e indirmesi ile yeniden tırmanışa geçen dolar 24 Eylül’de 8,80 TL rekorunu geride bırakmıştı. Dolar bugün yeni rekoru 8,8783 TL seviyesine çıkardı. Euro 10,40 TL’ye yükseldi. Borsa İstanbul’da (BİST) bankaların işlem gördüğü endeks yüzde 3 değer kaybetti. BİST 100 haftayı yüzde 1,20 düşüşle kapattı.

DOLAR KURU İÇİN 8.45’İN ALTI TARİH OLDU

Youtube kanalında piyasaları yorumlayan Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, faizin 100 baz puan indirildiği 23 Eylül’de kapanışta doların 8,77 TL’de kaldığına dikkat çekerek, “Destek aralığı 8,52-8,65 TL arasında şekillenecek. 8 TL’nin altındaki seviyeler nasıl tarih olduysa 8,45 TL’nin altı da tarih oldu. Yeni seviyeler özellikle ihracatçı sektörler için daha makul bir yükselişe işaret ediyor. 10 yıllık Amerikan Hazine tahvilinde mevcut politikaları değiştirecek eşik % 1,75’tir. Altın ons için 1.750 dolar altında 1.732 ve 1.720 destekleri kritik. Dipte 1.670 dolar desteği değerli metal yatırımcıları için dönüm noktası. Gümüş için 22 dolar altında dip nokta 19 dolara kadar çekilebilir. Ons fiyatı düşmesine rağmen 24 ayar altının gramı doların TL’ye mukabil değer kazanmasının etkisiyle 500 TL’nin eşiğinde” dedi.

FED’İN AÇIKLAMASI PASTIRMA YAZI HAVASINDA

Uluslar arası piyasalar hakkında da analiz yapan Bozkurt, “Amerikan Merkez Bankası (Fed) kasımda teşvikleri azaltmaya başlayacak. Fed’in kısmen şahin bir patikayı işaret etmesine rağmen pastırma yazı havasında. Geniş çaplı yükselişler kalıcı olmayacak. Borsa İstanbul hem faiz indiriminin hem de dışarıda sıkılaştırıcı adımların etkisiyle en kırılgan borsalardan biri” dedi.

GÖZLER ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİNDE

Dış politikada yaşananların da ekonomiye etkisi olacağına vurgu yapan Turhan, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim için S-400 işi bitmiştir. Buradan geri adım atmamız mümkün değil. F-35’i vermezsen alamayız, başka kapılara da müracaat ederiz. Gerekirse başka yerden alırız.” dedi. “İki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil” diyen Erdoğan, “Önceki Amerikan başkanlarıyla iyi çalıştım, ancak Biden ile “iyi başladık” diyemem. Soçi’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile 29 Eylül’de görüşeceğim. Bu görüşme gerçekten çok önemli. Putin ile heyetler arası görüşme yok, sadece ikili görüşme yapacağız” ifadelerini kullandı.”

 

 

Turkey Tribunal Mahkemesi kararını verdi: Türkiye insanlığa karşı suç işledi, sorumlular ağır cezalar alabilir

Videohaber

Erdoğan hasta mı? Görüntüler ne diyor?

Bold Medya bir süredir yurt içi ve yurt dışında sağlığı tartışma konusu olan Tayyip Erdoğan’ın, bu tartışmaları başlatan görüntülerini takipçileri için derledi.

BOLD – Yürürken sendeleyen Erdoğan konuşurken de bazen uyukluyor bazen de söyleyeceğini unutuyor. Sağlığı yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da tartışma konusu olan Tayyip Erdoğan’ın sağlık sorunlarını ele veren görüntülerini Bold Medya derledi.

Bülent Arınç’ın gözünü korkuttular: Beni kodese mi tıkacaksınız?

 

Okumaya devam et

Videohaber

17/25 Aralık yolsuzluk operasyonu ve TÜGVA’nın doğuşu

Erdoğan ailesinin, bağış adı altında alınan rüşvetler için 17/25’te deşifre olan TÜRGEV’in yerine kurduğu TÜGVA, Bold Medya’nın son videosunun konusu oldu.

BOLD – Erdoğan ailesinin 17-25 Aralık’ta deşifre olan TÜRGEV yerine kurduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üzerinden yeni bir yolsuzluk, rüşvet, kadrolaşma ve torpil skandalı patladı.

TÜGVA üzerinden yapılan kadrolaşmaya da kamu kaynakları harcandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimini (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının ardından TÜGVA’nın yıllarca İBB’den maddi destek alarak devlete torpille polis, asker, hakim, savcı yerleştirdiği belgeleriyle ortaya çıktı.

Erdoğan ailesinin yönettiği AKP’nin gençlik yapılanması TÜGVA hakkında bilinmeyen gerçekleri Bold Medya takipçileri için araştırdı.

Saraylıların masalsı düğünleri ve kaderine terk edilmiş halk

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan kanlı planların yapıldığı ‘Mahrem Odalar’ın neresinde

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, SADAT’ın başını çektiği kirli ittifakların mahrem odalarda kanlı eylem planları yaptığını anlatan Peker’e, Erdoğan’ın bu kanlı planların neresinde olduğunu sordu.

BOLD – Gazeteci Adem Yavuz Arslan, son günlerde SADAT’çıların ‘Mahrem odalar’daki kirli planlarını anlatan Sedat Peker’in sözlerine mercek tuttu.

Kanlı planların yapıldığı bu odalarda kimlerin olduğunu açıklamayan Peker, sadece SADAT’ın kurucularından Adnan Tanrıverdi’nin adını vermişti.

Konuyu gündeme taşıyan Peker’in, bu odalarda ittifakta olan yapı ve kişileri açıklama yükümlüğü olduğunu söyleyen Adem Yavuz Arslan, Peker’e yanıtlaması için bir dizi soru yöneltti.

Bu mahrem odaların temel amacının Erdoğan rejimini korumak olduğunu hatırlatan Adem Yavuz Arslan, Tayyip Erdoğan’ın bu mahrem odaların neresinde olduğunu sordu.

Çöpçüler Kralı Erdoğan: Çöpteki ranta kadar düştü!

 

Okumaya devam et

Popular

Shares