Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Soylu’nun bakanlığından Peker uyarısı: Yurtdışından gelen görüntülü aramaları reddedin

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in gazeteci Hadi Özışık’la Facetime görüntülerini yayınlaması ve Süleyman Soylu’yla ilgili iddialarının ardından İçişleri Bakanlığı’ndan vatandaşlara dikkat çeken bir uyarı geldi. Bakanlık, dün halka gönderdiği kısa mesajlarla yurtdışından bilmedikleri kişilerden gelen görüntülü aramaları reddetmelerini istedi.    

BOLD – Kamuoyu, organize suç örgütü Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hazırladığı “hediye”yi açıklamasını beklerken, Soylu’dan ilginç bir hamle geldi. İçişleri Bakanlığı, milyonlarca kişiye gönderdiği kısa mesajla yurtdışından bilmedikleri kişiden gelen görüntülü aramaları reddetmelerini istedi.

TEHDİT VE ŞANTAJA MARUZ KALMAMAK İÇİN AÇMAYIN

İçişleri Bakanlığı’nadn gönderilen kısa mesajda, “Sosyal medyadan yurtdışı kaynaklı görüntülü aranarak tehdit ve şantaja maruz kalmamak için tanımadığınız kişilerden gelen görüntülü aramaları reddediniz” denildi. Bu durum Sedat Peker tarafından daha önce görüntülü olarak aranan ve yaptıkları konuşmaları kamuoyuna açıklanan LazOil Enerji şirketinin sahibi Serdar Ekşioğlu, gazeteci Hadi Özışık ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Peker’in ortak tanıdıkları Reşat Hacıfazlıoğlu’nu akıllara getirdi.

PEKER CEHPESİNDEN MESAJA TEPKİ

Soylu’nun halka gönderdiği kısa mesaja Peker cephesinden tepki geldi. Peker’in danışmanı olarak bilinen Emre Olur sosyal medya hesabından mesajla ilgili “Halkın verdiği vergilerle korkunuzdan herkese sms atıyorsunuz. Sn. Reis Sedat Peker’in anlı şanlı geçmişiyle kendi geçmişinizi karıştırmayın. Şantaj, tehdit ve diğer zorbalıklar sizin uzmanlık alanınız! Sizin yeryüzünde eşiniz benzeriniz yok. İğrençsiniz!” dedi. Sedat Peker’in de mesaja sosyal medyada gösterilen tepkileri paylaşması dikkat çekti.

HEDİYE VE HELALLEŞMEYİ HALA GERÇEKLEŞTİREMEDİ

Mayıs ayından beri AKP iktidarının yolsuzluk, usulsüzlükleri ile ilgili yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken organize suç örgütü lideri Sedat Peker, 1 Ekim’de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili yapacağını açıkladığı paylaşımı yapmadı. Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE), organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in 1 Ekim’de açıklayacağı bilgilere kısıtlama getirdiği, Peker’i başka bir hesap üzerinden dahi paylaşım yapmaması konusunda uyardığı öne sürüldü. Peker, Haziran ayı başında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ilgili yapacağını açıkladığı “helalleşme” videosunu da aradan geçen 4 aya karşın hâlâ çekemedi.

“SANA ÇOK GÜZEL BİR HEDİYE HAZIRLADIM” DEMİŞTİ

Peker, 16 Eylül tarihinde yaptığı paylaşımda 1 Ekim’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açıldığı gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bir “hediyesi” olacağını söylemişti. Peker, paylaşımında “Benim en sevdiğim hastam Süslü Sülüman, son günlerdeki tavırların doktorun olarak beni çok mutlu etti. Bu yüzden 1 Ekim meclis açılışında sana çok güzel bir hediye hazırladım. Şimdi huzur içinde tatilini yap” demişti.

DEĞİL PAYLAŞIM, İSTERSE VİDEODA ÇEKEBİLİR

Sedat Peker, video ve paylaşımları ile ilgili Birleşik Arap Emirlikleri’nin getirdiği kısıtlamaları öne sürse de Gazeteci Cevheri Güven, Peker’in video çekebileceğini ve buna BAE’nin bir şey demeyeceğini belirtti. Yaptığı son videolarda Peker’le ilgili açıklama yapan Güven, Peker’in BAE’de olduğunu ve kaldığı yeri bildiğini belirtti. BAE’nın ülkelerinde sorun yaşayan organize suç örgütü liderleri ve oligarklar için özel ayrıcalıklar sunduğunu belirten Güven, Peker’in de bu nedenle BAE’yı tercih ettiğini kaydetti. Peker’in video çekimi konusunda bir engel bulunmadığını aktaran Güven, video çekmesinin kendi güvenliği açısından daha etkili olacağının altını çizdi. Güven, Peker’e bir şey olması halinde diğer mafya ve oligarklar açısından BAE’nın itibarının zedeleneceğini belirterek, BAE’nın Peker’e bir şey olmasına izin vermeyeceğini kaydetti.

Biraz daha gayret edin öldürmenize az kaldı

Gündem

Cavit Çağlar, “Türkiye Rusya savaşını ben engelledim” dedi, detay vermekten kaçındı

Daha önce Türkiye ile Rusya arasında uçak krizini çözerek 15 Temmuz’un farklı bir şekilde gelişmesine katkı sunduğunu açıklayan Cavit Çağlar’dan ilginç bir açıklama daha geldi. Çağlar, Türkiye-Rusya savaşını kendisinin engellediğini öne sürdü.

BOLD – Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizine ilişkin Cavit Çağlar’dan ilginç bir açıklama daha geldi. Olası bir savaşı kendisinin engellediğini iddia eden Çağlar, detay vermekten kaçındı.

RUSYA-TÜRKİYE ARASINDA ARABULUCULUK YAPTI

Rusya’ya ait SU-24 uçağı, Türk F-16’ları tarafından 24 Kasım 2015’te Suriye sınırını ihlal ettiği gerekçesiyle düşürüldü. Ankara-Moskova hattında çıkan krize arabuluculuk yapan eski devlet bakanı Cavit Çağlar, bu konuda Independent Türkçe’den Can Bursalı’ya konuştu. Çağlar, kriz süresince AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in söylediklerini birbirlerine ilettiklerini ifade etti.

DETAY VERMEKTEN KAÇINDI

Çağlar, “(Hulusi Akar ile) iyi bir dostluğumuz var. O albayken, İsmail Hakkı Karadayı’nın özel kalem müdürü idi. Ta o günden beri bir dostluğumuz vardı. O bana ‘Durum çok kötü, her an kapışabiliriz’ dedi. Ben de ‘Çözeriz’ dedim. ‘Nasıl çözeceksin?’ dedi. Sonra Rusya’ya gittim. Neyse, daha fazla girmek istemiyorum o konulara. Hulusi Akar eski bir dostum benim. Rusya’da da çok dostum var. Ben dostluğa çok önem veririm” dedi.

15 TEMMUZ’UN AKIBETİ ÇOK FARKLI OLABİLİRDİ

15 Temmuz gecesi ile ilgili Rusya’nın rolü hala tartışılırken, Çağlar bu konuda Saray’a yakın gazeteci Nagehan Alçı’ya 8 Kasım 2017’de şu açıklamayı yapmıştı: “Putin ve Sayın Cumhurbaşkanı’mız olmasaydı uçak krizi aşılamazdı ve 15 Temmuz’un akıbeti çok farklı olabilirdi:”

PUTİN, DOSTLUK NİŞANI VERDİ

İki ülke arasındaki ilişkiler 24 Kasım 2015’te Türkiye-Suriye sınırında Rus uçağının düşürülmesiyle kopma noktasına gelmiş, Rusya’nın Türkiye’ye uyguladığı ambargo sonucu ticaret ve turizm alanlarında sıkıntılı bir döneme girilmişti. Bu süreçte Türkiye ile Rusya arasında arabuluculuk yapan Çağlar’a 2017 yılında Rusya Devlet Başkanı Putin dostluk nişanı vermişti.

Gazeteci Gültekin: İktidar yüzde 21’lik oyu yüzde 51 yaparsa muhalefet ne yapacak

Okumaya devam et

Gündem

Yardım bahanesiyle Haluk Levent’i de dolandırdılar

Ahbap Derneği ile ihtiyaç sahiplerine yardıma koşan sanatçı Haluk Levent’i dolandırdılar. Yasin isminde bir kişinin yardım vaadinde bulunduğunu anlatan Haluk Levent, “Şimdi Yasin ortada yok. Kandırmış hepimizi. 150 bin ödeme bekleyen çocuklar perişan.” dedi.

BOLD – Konuyu sosyal medya hesabından paylaşan Haluk Levent, “Melis’in fizik tedavisine ömür boyu destek olacaktı. Ben de ona canlı yayında şarkı yazmıştım. İkinci hafta bir yardımda daha bulundu. Şimdi Yasin ortada yok. Kandırmış hepimizi. 150 bin ödeme bekleyen çocuklar perişan. Kandırmış hepimizi” diye yazdı.

YAHU YASİN BULA BULA BİZİ Mİ BULDUN?

Yasin’e tepki gösteren Levent, “Bu twiti atmamak için 1 hafta bekledim. “Belki başına bela gelmiştir zora düşmüştür” diye. Fakat ekibimize verdiği cevaplardan anladık ki bu paralar çocuklara gönderilmeyecek. Ankarada verdiği adres sahte. Yahu Yasin! TV’ye canlı bağlanma hevesin var da bula bula bizi mi buldun?” dedi.

BAŞKA BİR YARDIMSEVER DEVREYE GİRDİ

Mağdur olan çocuklar için Ahbap aracılığıyla birçok aileye destek olan Can K. isimli yardımseverin devreye girdiğini kaydeden “Abi ailelerin tüm sıkıntılarını Pazartesi günü çözüyorum 150 bin TL’yi ailelerin hesabına yatırıyorum ” dedi. Cansın Can! Çok çok teşekkür ediyoruz.” paylaşımı yaptı.

Okumaya devam et

Gündem

Üç çocuk çaldıkları otomobille 900 km yol gitti

Ordu’da, yaşları 15, 13 ve 12 olan üç çocuk, galeriden çaldıkları otomobille İstanbul’a kadar gitti. Arabayla 900 kilometre yolculuk yapan çocuklar polisin plaka takibinde yakalanabildi.

BOLD – Ordu’da, yaşları 15, 13 ve 12 olan 3 çocuk, 28 Kasım’da galeriden otomobil çaldı. İlk olarak iş yeri önündeki aracı çalan çocuklar, 8 kilometre gezdikten sonra tekrar galeriye gelip aracı yol kenarına bıraktı. Ardından iş yeri önündeki başka otomobili alarak uzaklaşan çocukların galeriye girmesi ve araçları çalıştırdığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

3 KİŞİLİK POLİS EKİBİ KURULDU

Çocuklar otomobili alarak, 900 kilometre mesafe yol kat edip İstanbul’a geldi. Ordu emniyeti tarafından görevli 3 kişilik özel ekip, yaşı küçük 3 çocuğa yönelik çalışma başlattı. Çocukların kullandıkları otomobilin kural ihlali yaparak İstanbul’a kadar geldiği tespit edildi. Plaka Takip Sistemine (PTS) yakalanan 3 çocuğun çaldıkları otomobille 30 Kasım’da Mahmutbey gişeler Basınekspres yolunda oldukları belirlendi.

ÇOCUKLARIN SUÇ KAYDI ÇIKTI

İstanbul ve Ordu emniyet müdürlüklerinin yaptığı çalışma sonucu S.Ö., A.T. ve E.K., Zeytinburnu’nda bir adreste yakalanırken, galeriden çaldıkları otomobil ise Bağcılar’da bulundu.

Gözaltına alınan 15 yaşındaki çocuğun 8 suç kaydı, 12 yaşındaki çocuğun 21 suç kaydı, 13 yaşındaki çocuğun ise 68 suç kaydı olduğu ortaya çıktı

 

Okumaya devam et

Popular

Shares