Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Dolar gaza basarken kirli hesaplar

Doların rekor kırdığına dikkat çeken Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, yıl sonuna kadar dolar/TL mevcut seviyelerin çok üstüne çıkacağının altını çizdi. Bozkurt, Merkez Bankası’nın ne yapıp edip faiz indireceğini kaydetti.

BOLD – Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu 21 Ekim’de ne yapıp edip faizi indirmenin bir yolunu bulacağını belirterek, buna bahane olarak da kredi yavaşlamasının sunulacağının aktardı. Bozkurt, dolar kurunun yükselmesi sonrası artacak satışların kuru indirmeye yetmeyeceğinin altını çizerek doların yıl sonunda mevcut seviyelerinin çok üzerinde olacağını kaydetti.

DOLAR REKOR TAZELEDİ

Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, piyasalarla ilgili kişisel Youtube kanalında şu yorumlarda bulundu: “Dolarda yeni rekor 8,97 TL. Almanya’nın önde gelen bankası Commerzbank dolar için 9,50 TL üzerini ima etti. Borsa İstanbul’da BİST 100 endeksi 1.390 puan üzerinde kalıcı olmayacak. Altının gramı 505 TL’yi geçti.

ALMANLAR ALTIN STOKLAMAYA DEVAM EDİYOR

Altın almak için en uygun ay hangisi? Polonya, 2022’de 100 ton altın daha ilave edecek rezervlerine. Hindistan’ın altın ithalatı artıyor, bir yıl önceki 12 tona karşılık 91 ton. Alman vatandaşları altın stoklamaya devam ediyor. Rusya’nın altın rezervinin değeri 150 milyar dolara yaklaştı.

SATIŞLAR ARTSA DA BU KALICI İNİŞ İÇİN KAFİ OLMAYACAK

Geçen hafta yerli şahıs ve şirketlerin döviz mevduatı 1,7 milyar dolar azaldı. Faizin indirildiği 23 Eylül’den evvel 238,2 milyar dolara çıkan döviz mevduatı 232,2 milyar dolara geriledi. Kur 9 TL üzerine çıktığında satışları artsa da bu eğilim dolar/TL’de kalıcı iniş için kâfi olmayacak.

NE YAPIP EDİP FAİZ İNDİRMENİN YOLUNU BULACAK

Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu 21 Ekim’de ne yapıp edip faizi indirmenin bir yolunu bulacak. “Çekirdek enflasyon göstergelerinde yavaşlama görüyoruz.” diyen Kavcıoğlu “faiz indirimi sürecek” mesajı verdi. Kredi yavaşlaması da indirimin bahanesi olacak.

DOLAR TL MEVCUT SEVİYELERİN ÇOK ÜSTÜNE ÇIKACAK

Faiz oranını enflasyonun üzerinde tutma devri sona erdi. Yüksek enflasyona karşı koyacak daha sıkı para politikası ekonomiyi boğacaktır. Yıl sonuna kadar dolar/TL mevcut seviyelerin çok üstüne çıkacak.”

Videohaber

Sedat Peker nereye gidebilir?

Tripotu ve kamerasıyla son bir yıldır Türkiye’yi sallayan Sedat Peker’i taşınma telaşı sardı. Bold Medya, kendisine yer arayan Peker’in gidebileceği ve gidemeyeceği ülkeleri izleyicileri için derledi.

BOLD – Ülkeden 30 Kasım 2019 tarihinde ayrılan Sedat Peker, bir tripot ve kamerayla Türkiye’de fırtınalar estirdi. AKP iktidarı, iktidara yakın gazeteci ve iş insanları hakkındaki ifşaları tek gündem haline gelen Peker, dış politikadaki değişikliler sonrası zor günler yaşıyor.

Erdoğan’ın 15 Temmuz’un finansörü dediği Birleşik Arap Emirliği (BAE) ile arayı düzeltme girişimi, bu ülkede kalan Peker’in ifşalarına ara vermesine neden oldu.

Önce interneti kesilen Peker’in, şimdilerde kendisine ülke aradığı öğrenildi. Bold Medya, Balkanlar ve Ortadoğu’da aradığını bulamayan Peker’in gidebileceği ve gidemeyeceği ülkeleri masaya yatırdı.

Dedeağaç’ta mahsur kalanlardan sevindiren haber

 

Okumaya devam et

Videohaber

Döviz hesaplarında kırmızı alarm: Ekonomiye Tekalif-i Milliye emirleri mi geliyor?

Son MGK kararlarını yorumlayan Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, düşük faiz-ucuz TL politikasına yönelik herhangi bir karşı çıkışın millî güvenlik meselesi olarak görüleceğini ve sosyal patlamanın resmî olarak devletin güvenliğine yönelik bir tehdit olarak kabul edileceğinin altını çizdi.

BOLD – Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, AKP’nin cumhuriyetin kuruluş yıllarında çıkarılan Tekalifi Milliye emirlerini hatırlatan uygulamalara hazırlandığını savundu.

Bozkurt, “Anlaşılan o ki düşük faiz-ucuz TL politikasına yönelik herhangi bir karşı çıkışın millî güvenlik meselesi olarak görülecek. Sosyal patlama resmî olarak devletin güvenliğine yönelik bir tehdit olarak kabul edilecek. ” dedi.

EKONOMİK SAVAŞ VURGUSU YAPILDI

Youtube kanalında piyasalardaki son gelişmeleri yorumlayan Bozkurt, “Peş peşe kritik kararlar alınıyor. Millî Güvenlik Kurulu (MGK) bildirisinde “ekonomik savaş” vurgusunun akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Devlet Denetleme Kurulu (DDK) döviz alan şahıs ya da şirketler hakkında inceleme başlattı. Bankalardaki döviz mevduatının ihracatçıya kredi olarak kullandırılabileceğine dair iddialar hükûmete yakın Sabah gazetesinde yayımlandı. Son kararlar 29 Nisan 1920’de kabul edilen Hıyanet-i Vataniye Kanunu ile Sakarya Meydan Muharebesi’nin hemen arifesinde 7 Ağustos 1921’de yayımlanan Tekalif-i Millîye emirlerini hatırlattı.”

 

 

 

15 Temmuz’un en kritik delilinde derin şüphe: Pilot aynı anda hem havada hem yerde

Okumaya devam et

Videohaber

15 Temmuz’un en kritik delilinde derin şüphe: Pilot aynı anda hem havada hem yerde

Deliller incelendikçe tel tel dökülen bir 15 Temmuz yargılaması olduğunu söyleyen gazeteci Adem Yavuz Arslan, Meclis’i bombaladığı söylenen pilotun savcı mütalaasında hem yerde hem de havada olduğunu söyledi.

BOLD – 15 Temmuz darbe girişimi iddiasının en kritik yeri Akıncı Üssü’ydü. Ancak Akıncı Üssü’nün telsiz kayıtlarının tutulduğu Duman adlı programda geniş çaplı tahribat yapıldığı, kayıtların değiştirildiği ortaya çıktı. Deliller incelendikçe tel tel dökülen bir 15 Temmuz yargılaması olduğunu söyleyen gazeteci Adem Yavuz Arslan, son videosunda 15 Temmuz’un en önemli delilinin nasıl karartıldığını anlattı.

Okumaya devam et

Popular

Shares